Alza a vraceni telefonu do prodeje

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 12. 1. 2020 08:13

Mam asi neobvykly dotaz ohl. Alzy. Nevi nejaky zasvecenec, mozna zamesnanec, jestli Alza uplne vsechny vracene telefony (14 dni, bez zavady, neporusene) vraci zase do prodeje? Nebo si nektere muze nechat, treba na testovani nebo nevim. A asi za jak dlouho takovy de facto jen rozbaleny telefon zase dava do nabidky a pripadne o kolik % ho asi zlevnuje?
Ptam se, protoze jsem si koupil u nich mobil, nejsem si jim uplne jisty, zvazuju vyzkouset od nich jeste jiny, ale ten soucasny uz neni v nabidce a pravdepodobne nebude, tak kdybych ten soucasny vratil a nakonec se ukazal lepsi nez ten dalsi, tak jestli bych mel sanci si ho znovu objednat po pripadnem vraceni toho dalsiho, pokud bych si ho pohlidal. Soucasne oba telefony uz vyzkouset nestihnu.
Nevidite do toho nekdo? Diky
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 12. 1. 2020 09:28

Všechny eshopy to vrací do prodeje. Na Alze i když to je nekompletní a s poškozeným obalem, dají pak malou slevu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 12. 1. 2020 11:54

Alza si vyhrazuje právo ti strhnout část ceny .... třeba 10 % a peníze ti klidně vrátí až za 30 dní. Jednomu známému se to stalo při koupi notebooku.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 12. 1. 2020 13:45

Však na to mají e-shopy právo. Je spousta vychcánků, kteří 14 dní zboží používají, opotřebí, pak vrátí a chtějí plnou cenu, e-shopy se tomuto jednání logicky brání a strhnou ti určitou část z vrácené ceny.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod MildaX 12. 1. 2020 15:28

OT: To mi připomnělo kauzu Jan Holík vs. CzC a vrácení notebooku za 200 tisíc. Pamatujete?
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 1. 2020 18:05

Jj, tohle prý byl (nebo možná ještě je) způsob, jak si půjčit drahý digitální foťák na dovolenou...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků