Knihy

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod superforum 25. 1. 2011 18:40

Mohli by jste mi dát tip na knihy zabívající se obchodem či financemi
superforum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 26. 2. 2011 18:49

Mohl bys trochu specifikovat svůj dotaz?

Co se týče nečeho obecného, tak hodně lidí se rozplývá nad Kiyosakiho knihou "Bohatý táta, chudý táta" (http://www.knihi.cz/kniha.php?kniha_id= ... chudy-tata).

Sám si o té knize nemyslím vůbec nic pěkného, přesto ti ji ale doporučuji, protože se dost lidem líbí.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 2. 2011 19:03

Knihy Kiyosakiho bych srovnal s Harry Potterem. Obojí je čtivé, dává to, co čtenáři očekávají. Podporuje to fantazii, ale kouzlit (zacházet s financemi) se z toho nikdo nenaučí :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 2. 2011 11:28

PatrikChrz: asi tak jako by si nekdo myslel, ze zkusenym chirurgem se stane po precteni jedne publikace....
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 27. 2. 2011 20:34

Ono je otazkou zdali neco takoveho jako "kouzleni s financemi" vubec existuje. Mne to vice a vice prijde, ze bohaty se clovek stane bud obrovskym stestim (na kazdeho multimilionoveho spekulanta je tisicovka bankrotaru) a nebo tim, ze neco umi. Co jsem cetl Kiyosakiho, tak to byly rady typu: "vydelejte penize a pak s nimi nakladejte zodpovedne". Akorat ta cast o vydelavani byla pomerne tenka a pokud uz byla tak vychazela z prekrizoveho trhu s nemovitostmi a ty priklady dnes zni spise usmevne.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 2. 2011 20:38

No ja bych hlavne rekl, ze Kiyosaki nikde v knizce "Bohaty tata - chudy tata" nepsal, ze by se melo jednat o manual typu "step-by-step" jak vydelat penize. Naopak to byla knizka, ktera ma citatele dovest k zamysleni o pristupu k zivotu, praci apod.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 27. 2. 2011 20:47

Přesnej návod snad ani nikdo z knihy očekávat nemůže.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 27. 2. 2011 22:57

Dušane, čím se podle Tebe liší předkrizový trh s nemovitostmi s tím dnešním?
A kterou krizi máš vlastně na mysli?
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2011 08:25

Jack111: vzhledem k tomu, jak Patrik vzdycky tuhle knizku komentuje, tak mi snad prijde, ze on od ni cekal uplne neco jineho, nez v realu nabizi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 28. 2. 2011 11:48

Joezbrna píše:Dušane, čím se podle Tebe liší předkrizový trh s nemovitostmi s tím dnešním?
A kterou krizi máš vlastně na mysli?


Mel jsem na mysli americky trh s nemovitostmi pred a po hypotecni krizi.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 28. 2. 2011 12:46

A čím se tedy tyto "dva" trhy liší?
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 2. 2011 13:24

S474N píše:Jack111: vzhledem k tomu, jak Patrik vzdycky tuhle knizku komentuje, tak mi snad prijde, ze on od ni cekal uplne neco jineho, nez v realu nabizi.

Ja od teto knizky necekam nic jineho od jakekoliv jine dobrodruzne knizky. To spis, ze se ji zaklinaji vselijaci prodejci tepleho vzduchu a vydávají ji za jakýsi "univerzální návod na život". Nebýt toho, byla by mi úplně ukradená.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelik 21. 3. 2011 19:55

Tak co, žádný další typy na knihy?
Bohatý táta, chudý táta je silně nadhodnocená, mně nepřinesla příliš nic novýho. Ikdyž několik postřehů tam bylo zapomatování hodných. Momentálně mam rozečtený opět od Kiosakiho Cashflow kvadrant, což je jakýsi pokračování známější Bohatý táta, chudý táta a zatim mi přijde, že se tam opakuju neustále dokola. Z obou knih mam pocit, že tam každej příběh zmiňuje minimálně 6x, celkově by se knížky dali shrnout do pár stránek.
Pro tazatele, podobnou knihou je třeba od Napoleona Hilla - Myšlením k bohatství, mohly by zaujmout i knihy od Stephena Coveyho, ikdyž to nejsou vyloženě "návody", jak vydělat peníze, což teda žádná z výše zmíněných.
Taky bych uvítal tipy na zajímavý knihy, klidně něco z historie, příběhy investorů, obchodování - něco naučnýho, ne ty samý klišé typu odpoutat se od dosavadního života, začít myslet jako bohatý, založit podnik, zkrachovat, nevzdávat se, jít za svym cílem a bejt bohatej :)
Zelik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků