Nábytek z Polska

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 4. 2014 15:23

Zvažují koupit pohovku a možná i židle z Polska. Konkrétně mám na mysli prodejnu nábytku v polských Marklovicích kousek za hranici naproti tržnice. Prodejna je sice v ne příliš hezké staré budově s odpadávající omítkou, ale nábytek který tam mají vystavený vypadá docela hezky a i cenově to vychází o něco levněji než u nás v Česku a platbu tam přijímají i v Kč. Máte někdo nějaké konkrétní zkušenosti s touto konkrétní prodejnou nábytku a jimi prodávaným nábytkem? Kdysi v 90 létech jsem koupil nábytek (pohovku + 2 křesla) z Polska v polském Těšíně a od začátku jsem s kvalitou výroby nebyl příliš spokojený (ne příliš pořádně vyhoblované desky křivě smontované atp.), ale to bylo před více jak 15 léty a od jiného výrobce. Ono je na tom trochu blbé to, že v prodejně vidím vzory hotového nábytku, ale nábytek pro zákazníky se dělá na objednávku a domu by mi to přivezli už hotové bez možnosti si to předem zkontrolovat na prodejně. Když už je nábytek doma a zaplacený a něco by na tom nebylo v pořádku tak se to pak blbě reklamuje. Díval jsem se ale i na nábytek u nás v Česku a v některých prodejnách mají stejně nábytek z Polska, ale o něco málo dražší než přímo v Polsku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 09:08

Zvažuji ten nákup pohovky židlí a možná i postele také v polském Těšíně v Merkury Marketu. Je to tam mnohem lépe vypadající prostředí než v těch Marklovicích, prodejna mi připadá být solidnější a je tam i trochu větší výběr. Máte někdo nějaké zkušenosti s nábytkem odtamtud? Trochu se mi nelíbí to, že nábytek je na prodejně pouze vystavený a prodává se na objednávku a není si možné předem zkontrolovat zda je dobře a solidně vyrobený. Ono to ale takto bude asi ve většině prodejnách s nábytkem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Klient ps 16. 6. 2014 09:49

vlazy, nebylo by jednodušší mávnout nad pár stovkama a zajet to koupit do IKEA? Tam vyreklamuješ vše.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 13:04

IKEA nemusí být špatná, ale pro mne by to asi jednodušší příliš nebylo. Kromě toho, že by ten nábytek byl asi o nějakých pár stovek dražší tak by byl dražší i dovoz asi o více než nějakých pár stovek, protože nejbližší IKEA není v blízkém okolí mého bydliště. Také cesta do té IKEA něco stojí. Celkově by se mi to tak asi dost prodražilo oproti např. tomu Merkury Marketu. Díval jsem se na stránky IKEA, ale bohužel jsem tam nenašel žádné ukázky nábytku abych si mohl udělat nějakou představu o tom jaké konkrétní vzory nábytku a za jakou cenu mají v nabídce.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 6. 2014 13:24

IKEA má na rozdíl od toho MM na webu kompletní sortiment i s cenami:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/allproducts/

I v IKEA to v případě větších věcí funguje tak, že nejdřív zaplatíš a ze skladu dostaneš krabici, v případě velkých věcí jako je nábytek snad všude mají vzorky na prodejně a prodávají věci ze skladu nebo udělané až po objednání.

Prostě si kup co se ti víc líbí a víc vyhovuje finančním možnostem, je dost nepravděpodobné, že tu narazíš na někoho, kdo má zkušenost s polským řetězcem, který tu ani nemá zastoupení.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 14:23

xtonda píše:IKEA má na rozdíl od toho MM na webu kompletní sortiment i s cenami:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/allproducts/
Děkují za ten odkaz. Nějak jsem to na jejích stránkách nenašel a neproklikal jsem se k tomu.
Pokud jde o ten Merkury Market tak jsem se tam už byl podívat a mám představu co konkrétně z nábytku nabízejí. Připadá mi tam ten nábytek (pohovky) na můj vkus trochu hezčí než to co má IKEA na svých stránkách.
xtonda píše:I v IKEA to v případě větších věcí funguje tak, že nejdřív zaplatíš a ze skladu dostaneš krabici, v případě velkých věcí jako je nábytek snad všude mají vzorky na prodejně a prodávají věci ze skladu nebo udělané až po objednání.
V Merkury Marketu mají asi všechen nábytek na objednávku. Líbí se mi tam např. to, že u pohovek, křesel atp. je možné si vybrat látku nebo kůži z několika vzorů a barev tak jak to kdo chce mít potažené.
xtonda píše:Prostě si kup co se ti víc líbí a víc vyhovuje finančním možnostem,
Asi to tak nakonec udělám.
xtonda píše:je dost nepravděpodobné, že tu narazíš na někoho, kdo má zkušenost s polským řetězcem, který tu ani nemá zastoupení.
Hodně lidi hlavně z příhraniční oblasti jezdí na nákupy do Polska (možná i na nábytek). Merkury Market hodně láká lidí z Česka tím, že svoje reklamní letáky v češtině nechávají roznášet i v Česku do schránek, přímo na prodejně mají u zboží cedule s informacemi i v češtině, podávají tam v češtině i různé hlášení a platby přijímají i v Kč. Když jsem tam byl tak jsem tam viděl docela dost lidí z Česka. Navíc tento řetězec má pobočky i na Slovensku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 6. 2014 19:45

Přijde mi, že akorát chceš potvrdit, že nákup nábytku v Mercury je OK. Přitom ani nejsi ochoten věnovat více času pátrání na webu IKEA. Vzdálenost IKEA Ostrava a Marklovice je cca 40 km ? To mi přijde velmi blízko ! Nemluvě o tom, že na Ostravsku lze najít i další nábytkářské firmy:
http://www.asko-nabytek.cz/
http://www.idea-nabytek.cz/
http://www.ikea.cz/
http://www.jena-nabytek.cz/
http://www.kika.com/cz/
http://www.moebelix.cz/
http://www.sconto.cz/
http://www.xxxlutz.cz/
N. si lze nechat také zaslat...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 6. 2014 20:27

IKEA v Ostravě je co by šutrem dohodil a tipl bych, že to že je o víkendu plná poláků má nějaký důvod...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 21:30

DrumSession:
Rozhodně nic potvrzovat nechci. Jestli je nákup v Merkury Marketu OK nevím, protože jsem tam prozatím ještě nic nekoupil. Spíše bych uvítal nějaké zkušenosti od někoho kdo už tam nějaký nábytek kupoval, pokud by se tu někdo takový našel. Rozhodně mi ale ten Merkury Market připadá být na mnohem lepší úrovní než ta prodejna nábytku v polských Marklovicích.
Pokud se jedná o tu ostravskou IKEA tak jsem si na jejích stránkách nechal spočítat cenu dopravy a vypočítalo mi to na 1490,- Kč což je docela dost. Z toho Merkury Marketu podle toho jak jsem se tam informoval by to bylo za necelých +/- 500,- Kč což je oproti ostravské IKEA o 1000 Kč méně. Těch nábytkářských firem je u nás v Česku více, ale podle toho co jsem zjišťoval tak mnohé z nich stejně prodávají polský nábytek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 6. 2014 21:48

Polský nábytek většinou prodávají právě ty asko/sconto/jena/kika, kde je tak polovina sortimentu úplně identické zboží, akorát se prodává pod jiným názvem a cenovkou - nějak nevidím důvod ho proto nekoupit tam kde bude nejlevnější. Nevím jak to je nyní, ale navíc jsem měl před nějakým časem pocit, že je problém sehnat v těchto nábytkárnách třeba takové nějaké rozumné obyčejné kovové garnyže o průměru větším než 16 mm, což je dobré leda tak na lehkou záclonu, přitom od soukromníka z polska nebyl problém odebrat i s dopravou za doboru cenu 19 mm i více.
Jinak osobně mám bohužel více negativních zkušeností s nábytkem vyrobeným v ČR než v Polsku, úroveň se mi zdá být bídná ovšem obecně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 22:07

fremantle píše:Jinak osobně mám bohužel více negativních zkušeností s nábytkem vyrobeným v ČR než v Polsku, úroveň se mi zdá být bídná ovšem obecně.
Ono to asi bude záležet od kterého výrobce prodávaný nábytek je a to se asi ne všude dá zjistit. Ne každý výrobce nábytku jak v Česku tak i v Polsku asi vyrábí dobrý kvalitní nábytek z dobrého materiálu.
V tom Polsku u nábytku na objednávku se spíše snaží zákazníkovi vyhovět a jsou schopni, pokud to jde nechat vyrobit nábytek i rozměrově podle přání zákazníka. Alespoň v těch Marklovicích mi to nabízeli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 8. 2014 18:12

Ikea je dobra v tom, ze pokud nebudes s vyrobkem spokojeny, tak ho vratis..a to myslim v ramci Ikea Family do 90-120 dni..
Asko, Nejci, Scoonto to je vsechno Polsko, ted zalezi na cene, kde to vyjde levneji..Jinak doma mam polskou sedacku zakoupenou pres Nejci a neni s ni problem..klepu na drevo..teda drevotrisku z Ikeii :-D
dr._lukas
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 4. 1. 2015 17:14

V Merkury Marketu jsem byl letos jednou, poprve a naposled. Je to sileny low cost, hnus, skoro nic se mi tam nelibilo, to uz radsi IKEA. Porovnej si ceny IKEA Ostrava a Katowice, pro drazsi veci se nekdy vyplati se projet do Katowic.

Kdyz uz lovis v PL, tak doporucuju zajet do Agaty, http://cz.agatameble.pl/blize-nas/prode ... le-kuchnie , z Tesina to mas po dalnici max. pul hodinky jizdy. Mame od nich velkou kouzenou sedacku a postel, sice ceny nebyly lepsi nez u nas, ale to co jsme koupili bylo kvalitnejsi a hezci :-D A barvu potahu atd. si tam taky muzes vybrat. Mohli jsme si taky vybrat barvu kuze sedacky, barvu kuze na cele a obsiti postele atd.

A kdyz uz pojedes do Bielska, tak ve Skoczowe se dej na Zory a Katowice a zajed se na pohovky podivat sem http://www.meblepik.pl/index.php?co=kontakt , meli jich tam vzdycky hodne, ale nevim jak kvalitni, nic od nich nemame.

A do tretice muzu z PL nabytku doporucit http://www.ms-meble.pl/ , ti delaji ale jen kuchyne a nabytek na miru. Mame od nich ted pul roku kuchyn, tchani od nich maji nejake skrine na miru a take ted asi 3 mesice kuchyn a spokojenost, vse 100% pasovalo, presne jak jsme chteli, vse dodano a smontovano jak slibili (obe kuchyne co montovali tak to zmakli za den, ikdyz u tchanu to delali do 10 vecer, meli to velke a komplikovane, ale proste praci dokoncili).
Mame lakovane skrinky, vysoky bily lesk, vymyslel jsem zafrezovane uchyty, u nas to nikdo neumel udelat, az tady ti polaci... http://www.ms-meble.pl/files/galerie/1/ ... g_1877_jpg . V Cesku nas vetsinou presvedcovali at si dame folii, ze "to staci", a ty zafrezovane uchyty ze nejsou treba (s folii nejdou). ***** :D
S-Max
M@C
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PolakovaR 27. 3. 2015 10:24

Kupovali jsme nábytek a vybavení různě, kuchyň Skontu, dveře v Bauhausu, postel na internetu (MT nábytek) apod. a pak jsme vždycky zjistili, že je to z Polska. Ne že by bylo všechno špatné, ale většinou to jen tak tak odpovídá ceně. Takže s tím se člověk musí při nákupu mířit.
Never say never :-)
PolakovaR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Otujko 4. 9. 2015 08:50

Tak i my jsme měli jednu dobu nábytek z polska (sedačku a také stůl) a vydrželo to poměrně dlouho. Nedávno jsme však koupili tuto http://sedackyphase.cz/sofa/bologna-novinka-2015/ sedačku a jsme velmi spokojen. Je to "česko-slovenská" kvalita tak snad vydrží. Ale jinak máte naprostou pravdu s tím, že už všechno je z polska!
Otujko
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků