Nábytek z Polska

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 4. 2014 15:23

Zvažují koupit pohovku a možná i židle z Polska. Konkrétně mám na mysli prodejnu nábytku v polských Marklovicích kousek za hranici naproti tržnice. Prodejna je sice v ne příliš hezké staré budově s odpadávající omítkou, ale nábytek který tam mají vystavený vypadá docela hezky a i cenově to vychází o něco levněji než u nás v Česku a platbu tam přijímají i v Kč. Máte někdo nějaké konkrétní zkušenosti s touto konkrétní prodejnou nábytku a jimi prodávaným nábytkem? Kdysi v 90 létech jsem koupil nábytek (pohovku + 2 křesla) z Polska v polském Těšíně a od začátku jsem s kvalitou výroby nebyl příliš spokojený (ne příliš pořádně vyhoblované desky křivě smontované atp.), ale to bylo před více jak 15 léty a od jiného výrobce. Ono je na tom trochu blbé to, že v prodejně vidím vzory hotového nábytku, ale nábytek pro zákazníky se dělá na objednávku a domu by mi to přivezli už hotové bez možnosti si to předem zkontrolovat na prodejně. Když už je nábytek doma a zaplacený a něco by na tom nebylo v pořádku tak se to pak blbě reklamuje. Díval jsem se ale i na nábytek u nás v Česku a v některých prodejnách mají stejně nábytek z Polska, ale o něco málo dražší než přímo v Polsku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 09:08

Zvažuji ten nákup pohovky židlí a možná i postele také v polském Těšíně v Merkury Marketu. Je to tam mnohem lépe vypadající prostředí než v těch Marklovicích, prodejna mi připadá být solidnější a je tam i trochu větší výběr. Máte někdo nějaké zkušenosti s nábytkem odtamtud? Trochu se mi nelíbí to, že nábytek je na prodejně pouze vystavený a prodává se na objednávku a není si možné předem zkontrolovat zda je dobře a solidně vyrobený. Ono to ale takto bude asi ve většině prodejnách s nábytkem.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Klient ps 16. 6. 2014 09:49

vlazy, nebylo by jednodušší mávnout nad pár stovkama a zajet to koupit do IKEA? Tam vyreklamuješ vše.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 13:04

IKEA nemusí být špatná, ale pro mne by to asi jednodušší příliš nebylo. Kromě toho, že by ten nábytek byl asi o nějakých pár stovek dražší tak by byl dražší i dovoz asi o více než nějakých pár stovek, protože nejbližší IKEA není v blízkém okolí mého bydliště. Také cesta do té IKEA něco stojí. Celkově by se mi to tak asi dost prodražilo oproti např. tomu Merkury Marketu. Díval jsem se na stránky IKEA, ale bohužel jsem tam nenašel žádné ukázky nábytku abych si mohl udělat nějakou představu o tom jaké konkrétní vzory nábytku a za jakou cenu mají v nabídce.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 6. 2014 13:24

IKEA má na rozdíl od toho MM na webu kompletní sortiment i s cenami:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/allproducts/

I v IKEA to v případě větších věcí funguje tak, že nejdřív zaplatíš a ze skladu dostaneš krabici, v případě velkých věcí jako je nábytek snad všude mají vzorky na prodejně a prodávají věci ze skladu nebo udělané až po objednání.

Prostě si kup co se ti víc líbí a víc vyhovuje finančním možnostem, je dost nepravděpodobné, že tu narazíš na někoho, kdo má zkušenost s polským řetězcem, který tu ani nemá zastoupení.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 14:23

xtonda píše:IKEA má na rozdíl od toho MM na webu kompletní sortiment i s cenami:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/allproducts/
Děkují za ten odkaz. Nějak jsem to na jejích stránkách nenašel a neproklikal jsem se k tomu.
Pokud jde o ten Merkury Market tak jsem se tam už byl podívat a mám představu co konkrétně z nábytku nabízejí. Připadá mi tam ten nábytek (pohovky) na můj vkus trochu hezčí než to co má IKEA na svých stránkách.
xtonda píše:I v IKEA to v případě větších věcí funguje tak, že nejdřív zaplatíš a ze skladu dostaneš krabici, v případě velkých věcí jako je nábytek snad všude mají vzorky na prodejně a prodávají věci ze skladu nebo udělané až po objednání.
V Merkury Marketu mají asi všechen nábytek na objednávku. Líbí se mi tam např. to, že u pohovek, křesel atp. je možné si vybrat látku nebo kůži z několika vzorů a barev tak jak to kdo chce mít potažené.
xtonda píše:Prostě si kup co se ti víc líbí a víc vyhovuje finančním možnostem,
Asi to tak nakonec udělám.
xtonda píše:je dost nepravděpodobné, že tu narazíš na někoho, kdo má zkušenost s polským řetězcem, který tu ani nemá zastoupení.
Hodně lidi hlavně z příhraniční oblasti jezdí na nákupy do Polska (možná i na nábytek). Merkury Market hodně láká lidí z Česka tím, že svoje reklamní letáky v češtině nechávají roznášet i v Česku do schránek, přímo na prodejně mají u zboží cedule s informacemi i v češtině, podávají tam v češtině i různé hlášení a platby přijímají i v Kč. Když jsem tam byl tak jsem tam viděl docela dost lidí z Česka. Navíc tento řetězec má pobočky i na Slovensku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 6. 2014 19:45

Přijde mi, že akorát chceš potvrdit, že nákup nábytku v Mercury je OK. Přitom ani nejsi ochoten věnovat více času pátrání na webu IKEA. Vzdálenost IKEA Ostrava a Marklovice je cca 40 km ? To mi přijde velmi blízko ! Nemluvě o tom, že na Ostravsku lze najít i další nábytkářské firmy:
http://www.asko-nabytek.cz/
http://www.idea-nabytek.cz/
http://www.ikea.cz/
http://www.jena-nabytek.cz/
http://www.kika.com/cz/
http://www.moebelix.cz/
http://www.sconto.cz/
http://www.xxxlutz.cz/
N. si lze nechat také zaslat...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 6. 2014 20:27

IKEA v Ostravě je co by šutrem dohodil a tipl bych, že to že je o víkendu plná poláků má nějaký důvod...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 21:30

DrumSession:
Rozhodně nic potvrzovat nechci. Jestli je nákup v Merkury Marketu OK nevím, protože jsem tam prozatím ještě nic nekoupil. Spíše bych uvítal nějaké zkušenosti od někoho kdo už tam nějaký nábytek kupoval, pokud by se tu někdo takový našel. Rozhodně mi ale ten Merkury Market připadá být na mnohem lepší úrovní než ta prodejna nábytku v polských Marklovicích.
Pokud se jedná o tu ostravskou IKEA tak jsem si na jejích stránkách nechal spočítat cenu dopravy a vypočítalo mi to na 1490,- Kč což je docela dost. Z toho Merkury Marketu podle toho jak jsem se tam informoval by to bylo za necelých +/- 500,- Kč což je oproti ostravské IKEA o 1000 Kč méně. Těch nábytkářských firem je u nás v Česku více, ale podle toho co jsem zjišťoval tak mnohé z nich stejně prodávají polský nábytek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 6. 2014 21:48

Polský nábytek většinou prodávají právě ty asko/sconto/jena/kika, kde je tak polovina sortimentu úplně identické zboží, akorát se prodává pod jiným názvem a cenovkou - nějak nevidím důvod ho proto nekoupit tam kde bude nejlevnější. Nevím jak to je nyní, ale navíc jsem měl před nějakým časem pocit, že je problém sehnat v těchto nábytkárnách třeba takové nějaké rozumné obyčejné kovové garnyže o průměru větším než 16 mm, což je dobré leda tak na lehkou záclonu, přitom od soukromníka z polska nebyl problém odebrat i s dopravou za doboru cenu 19 mm i více.
Jinak osobně mám bohužel více negativních zkušeností s nábytkem vyrobeným v ČR než v Polsku, úroveň se mi zdá být bídná ovšem obecně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 6. 2014 22:07

fremantle píše:Jinak osobně mám bohužel více negativních zkušeností s nábytkem vyrobeným v ČR než v Polsku, úroveň se mi zdá být bídná ovšem obecně.
Ono to asi bude záležet od kterého výrobce prodávaný nábytek je a to se asi ne všude dá zjistit. Ne každý výrobce nábytku jak v Česku tak i v Polsku asi vyrábí dobrý kvalitní nábytek z dobrého materiálu.
V tom Polsku u nábytku na objednávku se spíše snaží zákazníkovi vyhovět a jsou schopni, pokud to jde nechat vyrobit nábytek i rozměrově podle přání zákazníka. Alespoň v těch Marklovicích mi to nabízeli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 8. 2014 18:12

Ikea je dobra v tom, ze pokud nebudes s vyrobkem spokojeny, tak ho vratis..a to myslim v ramci Ikea Family do 90-120 dni..
Asko, Nejci, Scoonto to je vsechno Polsko, ted zalezi na cene, kde to vyjde levneji..Jinak doma mam polskou sedacku zakoupenou pres Nejci a neni s ni problem..klepu na drevo..teda drevotrisku z Ikeii :-D
dr._lukas
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 4. 1. 2015 17:14

V Merkury Marketu jsem byl letos jednou, poprve a naposled. Je to sileny low cost, hnus, skoro nic se mi tam nelibilo, to uz radsi IKEA. Porovnej si ceny IKEA Ostrava a Katowice, pro drazsi veci se nekdy vyplati se projet do Katowic.

Kdyz uz lovis v PL, tak doporucuju zajet do Agaty, http://cz.agatameble.pl/blize-nas/prode ... le-kuchnie , z Tesina to mas po dalnici max. pul hodinky jizdy. Mame od nich velkou kouzenou sedacku a postel, sice ceny nebyly lepsi nez u nas, ale to co jsme koupili bylo kvalitnejsi a hezci :-D A barvu potahu atd. si tam taky muzes vybrat. Mohli jsme si taky vybrat barvu kuze sedacky, barvu kuze na cele a obsiti postele atd.

A kdyz uz pojedes do Bielska, tak ve Skoczowe se dej na Zory a Katowice a zajed se na pohovky podivat sem http://www.meblepik.pl/index.php?co=kontakt , meli jich tam vzdycky hodne, ale nevim jak kvalitni, nic od nich nemame.

A do tretice muzu z PL nabytku doporucit http://www.ms-meble.pl/ , ti delaji ale jen kuchyne a nabytek na miru. Mame od nich ted pul roku kuchyn, tchani od nich maji nejake skrine na miru a take ted asi 3 mesice kuchyn a spokojenost, vse 100% pasovalo, presne jak jsme chteli, vse dodano a smontovano jak slibili (obe kuchyne co montovali tak to zmakli za den, ikdyz u tchanu to delali do 10 vecer, meli to velke a komplikovane, ale proste praci dokoncili).
Mame lakovane skrinky, vysoky bily lesk, vymyslel jsem zafrezovane uchyty, u nas to nikdo neumel udelat, az tady ti polaci... http://www.ms-meble.pl/files/galerie/1/ ... g_1877_jpg . V Cesku nas vetsinou presvedcovali at si dame folii, ze "to staci", a ty zafrezovane uchyty ze nejsou treba (s folii nejdou). ***** :D
S-Max
M@C
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PolakovaR 27. 3. 2015 10:24

Kupovali jsme nábytek a vybavení různě, kuchyň Skontu, dveře v Bauhausu, postel na internetu (MT nábytek) apod. a pak jsme vždycky zjistili, že je to z Polska. Ne že by bylo všechno špatné, ale většinou to jen tak tak odpovídá ceně. Takže s tím se člověk musí při nákupu mířit.
Never say never :-)
PolakovaR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Otujko 4. 9. 2015 08:50

Tak i my jsme měli jednu dobu nábytek z polska (sedačku a také stůl) a vydrželo to poměrně dlouho. Nedávno jsme však koupili tuto http://sedackyphase.cz/sofa/bologna-novinka-2015/ sedačku a jsme velmi spokojen. Je to "česko-slovenská" kvalita tak snad vydrží. Ale jinak máte naprostou pravdu s tím, že už všechno je z polska!
Otujko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LubosHavir 22. 10. 2015 20:02

Z Polska mám zkušenost jenom s postelí a ta byla špatná... Jinak nábytek beru tady [url]censored[/url] a rozhodně si nemám na co stěžovat.
LubosHavir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 23. 10. 2015 07:39

Sedm příspěvků v různých fórech a vždycky reklamní odkaz? Nábytek mne moc nezajímá, ale kde se mám přihlásit, když si chci takto přivydělat by mne fakt zajímalo.
Odkudpak má ten Hencel nábytek? Napíšeš dvě věty, v kterých si odporuješ? Kurňa nadává se to na reklamní pisálky z Equa, ale ti aspoň použijí hlavu, ne jen prsty na klávesnici
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod M@C 23. 10. 2015 07:44

LubosHavir píše:Z Polska mám zkušenost jenom s postelí a ta byla špatná...

Skvele vypovidajici rada, ja mam zkusenost s posteli z Ceska a ta byla spatna...
S-Max
M@C
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 23. 10. 2015 08:10

Nízký rozpočet na SEO, tak to řeší spamováním, klasika :-)
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 23. 10. 2015 09:34

Obecně, pokud si nenadefinuješ parametry, vlastnosti a materiál, tak z Polska nábytek jen jako dekoraci, pro používání to není, nebo tak na půl roku. :-)
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 23. 10. 2015 10:20

Naši si koupili nábytek z Polska na doporučení máminy sestry (a oni si celkem potrpí na lepší věci), přivezli to rovnou z Polska a montovali to dva Poláci. Značku si teď nepamatuju, napíšu to sem později, ale vypadá to pěkně a kvalitně, ovšem stálo to celkem dost. Asi nelze paušalizovat, stejně jako u polského jídla.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 23. 10. 2015 11:07

Koupili jsme teď malou rohovou sedací soupravu u českého prodejce poblíž polských hranic. Byla o 2000 levnější než identická (taky polská) souprava od Mt nábytek. Přivezl to přes celou republiku polský řidič v polském autě zdarma a vše navíc bez problémů (což dnes, bohužel, nebývá standard). Měla být levá, byla levá. Dokonce i objednaný materiál seděl. Kvalita lepší střed. (asi o 100 tříd lepší než čínské paskvily z Moebelixu). Posez tvrdší (pružiny bonell), ale pohodlný a díky pružinám, věřím, i dlouho vydrží. Takže bych se paušálně polských věcí nebál.
Taki
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 10. 2015 11:30

Souhlasím, že nejde paušalizovat. Asi bude záležet u které polské firmy se ten nábytek kupuje. Nebude asi jedno jestli prodejna nábytku je v nějakým hangáru nebo prostorách příliš nevypadajících na prodejnu s nábytkem a nebo je to normální obchod. V současné době je velkou nevýhodou prodejen nábytku (nejen v Polsku), že prodávají většinou nábytek na objednávku. V prodejně mají vystavené dobře vypadající nábytek, ale ten který si člověk objedná se bude teprve vyrábět a zákazník ho uvidí až doma když mu ho přivezou. Doma po rozbalení pak už je s nějakou reklamaci trochu problém a mnozí i když s tím co jim přivezli nejsou zcela spokojení se na reklamaci možná vykašlou. Kdysi za starých časů si zákazník mohl nábytek v prodejně prohlédnout a ten stejný mu pak pokud si ho koupil i přivezli. Vědělo se tak dopředu co konkrétně se kupuje. Nyní lidem na prodejně ukazují kvalitní nábytek, ale ne vždy kvalitně vyrobený dovezou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Elko79 26. 10. 2015 07:37

IMHO je to vždycky o cenovce, ta nízká musí být něčím vykoupená a lidi si to ne a ne uvědomit. Poláci jsou pátí na světě v objemu vyrobeného nábytku a určitě dělají i kvalitní věci, třeba BRW má věci od pár kaček až po rustiky za desítky tisíc, jako třeba tohle http://www.brwcz.cz/skrine/bawaria-skri ... ch-italsky.
Elko79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 10. 2015 11:34

Nemyslím si, že nižší cena nábytku musí vždy a zaručeně znamenat, že se jedná o nekvalitní nábytek. I levnější nábytek může být kvalitní a opačně dražší může být nekvalitní. Ono asi většinou záleží hlavně na výrobci nábytku, ale tento údaj bohužel prodejci často neuvádějí. Ten obchod Black Red White CZ vypadá docela dobře. Neuvádějí tam nikde výrobce jimi prodávaného nábytku, ale připadá mi to, že se asi jedná o nábytek z Polska.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Elko79 26. 10. 2015 14:18

Cena vždycky do určité úrovně souvisí s kvalitou. Stěna do obýváku těžko bude stát pět tisíc, aniž by byla v levnějšího materiálu.
BRW jsou tady k přečtení https://pl.wikipedia.org/wiki/Black_Red_White a taky přímo u nich na webu http://www.brwcz.cz/ospolecnosti/
Elko79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 10. 2015 20:57

Dovolím si nesouhlasit, že cena nábytku vždy souvisí s kvalitou. I levnější nábytek může být kvalitní pokud je dobře vyrobený. Levný nábytek často bývá méně kvalitní nebo zcela nekvalitní, ale nesouhlasím s tvrzením, že je to tak vždy. Také to, že je něco vyrobené z levnějšího materiálu nemusí nutně vždy znamenat, že je to nekvalitní. Kvalita nábytku záleží mj. i na tom jak je co vyrobené, např. jestli jsou desky rovně nařezané a dobře opracované, jestli je dobře provedený nátěr, atp..
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dandy30 27. 10. 2015 00:57

Však většina nábytku co je v Nejčí je BRW. Rozdíl je jen v ceně když se zajede do Polska tak se ušetří třetina ceny. Máme nábytek z BRW už 15 let a pořád jak nový. Když jsem to skládal vše do sebe pasovalo a nikdy nic nechybělo.
dandy30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 10. 2015 06:11

S nábytkem od BRW nemám žádné osobní zkušenosti, ale podle informaci z internetu mi tato firma připadá být docela dobrá. Polský nábytek nebývá vždy dostatečně kvalitní a někdy je i hodně nekvalitní, ale asi bude záležet na výrobci a ne každá polská firma bude nesolidní vyrábějící ne příliš kvalitní nebo zmetkový nábytek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Elko79 29. 10. 2015 07:56

dandy30 píše:Však většina nábytku co je v Nejčí je BRW. Rozdíl je jen v ceně když se zajede do Polska tak se ušetří třetina ceny. Máme nábytek z BRW už 15 let a pořád jak nový. Když jsem to skládal vše do sebe pasovalo a nikdy nic nechybělo.


A ušetří se o po započtení nákladů na dopravu a času, co s tím člověk ztrácí? Lidi u nás si často neumějí věci spočítat a pak třeba v televizi obdivují srovnání cen v restauraci s vařením doma:)
Elko79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roda 29. 10. 2015 16:18

Tak to si snad musi spočítat každý sám. Tak třeba když to máš do Polska 30km a usetris 3000kc a třeba 3 hodiny tak jo ;-)
Roda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzaj. 2. 7. 2016 22:55

Zdravím. Já osobně nemám s nábytkem z polska vůbec dobré zkušenosti. Většinou se ani nedal správně složit, takže jsem ho vzdal. Hodně lidí ale zase říká, že s tím nábytkem neměli žádný problém, tak fakt nevím. A to jsem nekupoval žádné šunty. Teď objednávám už jen odtud a najít jiný kvalitní nábytek se ani nepokouším.
honzaj.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 7. 2016 23:14

Tak není výrobce jako výrobce a je jedno z jaké země. Rodičové si koupili tohle:

http://www.klose.pl/

konkrétně

http://www.klose.pl/kolekcje/k,duo-salon.html

Výroba na objednávku, je to pěkný, dobře udělaný, přijeli s tím dva maníci přímo z Polska, smontovali to na místě.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Benevolence 27. 2. 2017 10:36

Polský nábytek nemusí být špatný, jsou tam i dobří výrobci, ale jsou v jednom pytli s těmi špatnými. Máme zkušenosti s dobrým výrobcem - mrkněte na něj - www.mirjan24.cz
Největší paradox je, že většina českých obchodů s nábytkem jako Sconto nebo Jysk dodává polský nábytek :-D
Benevolence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bonmonika 8. 3. 2017 10:47

Fajne meble, szczególnie łóżka dla dzieci znajdziesz w sklepie Mirat.eu
bonmonika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Millanoss 21. 3. 2017 23:28

Ty reklamy jsou spíš k smíchu, já bych si od poláků nekoupil nic už principu. Jde o to, že u nich mají mnohem větší tendenci vše šidit, viz ty kauzy z potravinami apod. Tak nevidím jediný důvod proč bych měl rozlišovat jací jsou, kazí si reputaci sami, tak proč riskovat, že se napálím???
Millanoss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marvy 22. 3. 2017 06:09

Neverim ze v polsku sami zerou treba to co vozi k nam.
Mel sem moznost ochutnat cerstvy salam primo na polskem trhu a luxus.Tak ze u nabytku mozna ze polsky nabytek pro polaky bude take fajn.A reputaci polakum kazi fakt,ze si to tam retezce objednavaji aby usetrili a oni to pro nas podle pozadavku odberatele vyrabi a maji nejak dana kriteria.Hlavne co nejlevneji, vzdit prece cesi sezerou vse.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 22. 3. 2017 08:31

Nežerou ;-) stačí se podívat na salám "té samé značky" v polsku a u nás - propastný rozdíl.
V polsku taky v obchodě nekoupíš salám tak levně jak u nás - on se prostě pod nějakou cenu nedá vyrobit slušně (ale jsou obchodnící - český řetězec chce, český zákázník koupí a sežere - tak vyrobí)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod bonmonika75 16. 8. 2017 12:28

Ostatní kupiłem fajne designerskie krzesła, cena je jest ok.
Https://mirat.eu/krzesla-i-taborety,c127.html
bonmonika75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 9. 10. 2018 19:16

Naprawdę kupiłeś chłodne pudełko? Napiš si 100 krát debile - "Nebudu věřit Google Translatoru"
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jarmila.mossova 2. 12. 2018 17:07

pokud se ti vyplatí doprava z polska, tak proč ne? někteří prodejci ti to dovezou až do hraničního města a odtam si to už musíš odvést sama
jarmila.mossova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirinovacek 16. 1. 2020 15:34

Máte někdo zkušenosti s nábytkem co de pod různými značkami dováží z Polska - jako je v Teplicích SOB Nábytek, Nábytek Natali????? :-S :-S :-S Mě to přišlo takový fórový, ale zas za dobrou cenu no... :hm
jirinovacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 16. 1. 2020 16:24

Však sis tam koupil super duper pohovku né? V synově pokoji kraluje, tak víš né?
libol
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků