Jablotron - Vzdálená správa

Vybavení interiérů i venkovní doplňky, nábytek

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Klamerka 13. 3. 2019 18:49

Dobrý den

Při stavbě RD jsme se rozhodli nainstalovat EZS od Jablotronu. Ten má v sobě SIM kartu, takže je možné zapínat/vypínat skrze aplikaci v mobilním telefonu. Také lze dostávat informace o událostech na mobilní telefon.

Bohužel, výrazně se liší informace, kolik nás údržba bude stát, a kolik skutečně Jablotron požaduje, takže nechci nadále používat jeho SIM a jeho aplikaci. Ve finále se tedy jedná o cca 45 000 Kč investici, která je mi po třech měsících k ničemu (možná bych asi mohl dokoupit sirénu a při poplachu to bude řvát na sousedy).

Existuje nějaká možnost, jak řešit komunikaci mezi EZS a mobilním telefonem, aniž bych využíval jejich systém?
Klamerka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 13. 3. 2019 19:20

Já za to platím Jablotronu necelou stovku měsíčně, nepřijde mi to tak strašné.
Kdybych chtěl odejít, tak si koupím jinou SIM (asi Kaktus), dám ji do ústředny a je to - samozřejmě přijdu o jejich aplikaci (to je asi logické), ovládání přes SIM mi zůstane .
Teda mám to už několik let, tak nevím co se mohlo změnit, ale nechápu proč by byla třeba "jejich SIM".
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klamerka 13. 3. 2019 19:47

Těžko říci, co a jak se změnilo. Do EZS od Jablotronu jsem šel a dostal informaci o platbě 70 Kčměsíčně, kdy nebudu mít PCO, ale budu ovládat (zapínat a vypínat jednotlivé sekce) a budu dostávat informace o události na mobilní telefon pomocí aplikace myJablotron. Nabídka nebyla jiná, protože jsem měl po zapojení 3 měsíce jejich služeb zdarma a po této době mě kontaktuje obchodník a já si vyberu z tarifů.

Dostal jsem nabídnuty tři tarify, kde nejlevnější je za 470 Kč měsíčně, takže jsem řešil, že jsem dostal nabídku o 400 kč levněji. Takže jsem dostal další výhodnější nabídku, která je na 170 kč.

Popravdě, v loňském roce jsem proinvestoval cca pět milionů korun do tohoto RD, takže není problém 70, nebo 170 kč. Hrozně mi vadí to, že se na něčem domluvíme, veškeré info dostanu pouze ústně, protože oficiální nabídka dojde později, pak vysolím 40k za instalaci a nakonec je ta nabídka jiná. Takže příští rok se frajeři v Jablotronu špatně vyspí a řeknou, že to bude zase o kilo dražší? Obecně se mi nelíbí takový přístup od společnosti, které mám důvěřovat.
Klamerka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 13. 3. 2019 20:28

Jo, ty tarify +- odpovídají ... tomu, když jsi připojen na PCO - nabídli mi to samé.
Nechtěl jsem, řekl jsem ať si vezmou svou SIM a cena byla jinde.
Oni chtějí taky vydělat a co nabídne prodavač teplé vody per huba bych vůbec nebral vážně.
Ale jak říkám (pokud na nových zařízeních nic nezměnili), je tam obyčejný GSM modul, SIMky se válejí všude kolem, takže varianty máš.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klamerka 29. 3. 2019 20:21

Tak dnes jsem řešil a nevyřešil. Nejnižší tarif, který mi nabídli, byl za 170 Kč/měsíčně. Za tuto cenu budu mít možnost ovládat EZS pomocí aplikace a skrze webové rozhraní. Stovku měsíčně mi nenabídli.

Pro info: Má představa byla, že budu mít na domě kamery a v domě ve spojovací chodbě také. Od EZS jsem očekával, že mi podá informaci o incidentu, já (případně manželka či někdo jiný), se koukneme na kameru co se děje, a dle toho zvážím další kroky (mohu vzdáleně poplach vypnout, mohu zavolat pomoc...).

Lze toto dosáhnout tím, že do alarmu dám vlastní SIM a ta mi v případě incidentu rozešle SMS na mnou určená čísla a v případě odvolání poplachu zase pomocí SMS? Ideální by pro mě byl ten nejnižší tarif a ani 170 Kč není mnoho. Přesto mi to připadá nějaké divné...
Klamerka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 3. 2019 20:29

Nezlobte se na me, ale v roce 2019 resit EZS a navic jeste od Jablotronu? Se SIM kartou? V dobe chytrych telefonu, Apple HomeKit ci Google Home?

BTW dnesni kamery (minimalne 4 roky nazpet) maji funkce poruseni zon, prekroceni car a dalsi, kdy automaticky posilaji snimky na mobil, takze o pripadnem pruseru vis nasobne drive, nez az ti nekdo vleze dovnitr a spusti alarm.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klamerka 29. 3. 2019 20:50

Zdravím

Předpokládám, že se v oboru pohybujete a některé mé kroky vám nedávají smysl. Já jsem stavěl RD a potřeboval jsem nějak zabezpečit stavbu. Dal jsem do oken MK a nechal napojit EZS. Jak jsem psal, nyní uvažuji, jaké kamery a NVR koupit. Pak bude EZS plnit funkci upozornění, na který musí přijít nějaká reakce v podobě sledování kamer.
Klamerka
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků