Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod suram 15. 5. 2020 20:23

Už jenom to, že se aukce mohli zúčastnit je ti, co byli přímo osloveni, hovoří za vše. ;-)
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 15. 5. 2020 23:45

xls píše:Celý to dost sm*dí, ale berme to pragmaticky. Tj. pokud bude lepší nabídka, bez milosti vypovědět a odejít. Pokud někdy v budoucnosti bude jejich nabídka konkurenceschopná, je vždycky možnost se vrátit. Na tu variantu, že jsou skauti solidní a tím systémem zajistí opravdu dlouhodobě nejvýhodnější ceny, můžeme v klidu zapomenout.

Jenže potom pozor. Vypovědět to můžeš jen do doby, kdy za tebe na základě plné moci uzavře TGI novou smlouvu s kolibříkem. Pak jsi v tom na další dva v roky.. A otázka6 je, kdy ty smlouvy budou letos dělat, když aukce h proběhla dříve. Tohle nikde není ošetřeno... Free
Já k dnešku pro svůj odběr nevidím u plynu v kalkulátou tzbinfo lepší dostupnou nabídku. U elektřiny ano, ale jen spotové ceny. S elektřinou jsem ale do konce roku jinde, tak s ní ještě mohu počkat na další vývoj.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 16. 5. 2020 10:25

A co takle klído pído již nyní odvolat TGI svou plnou moc ...?? Pokud by byli dále v průběhu roku cenově nejlepší, lze znovu plnou moc zaslat.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 16. 5. 2020 14:55

Tím že odvoláš plnou moc, tak v podstatě u skautské končíš, protože oni pro tebe vlastně nedělají nic jiného, než že za tebe na základě plné moci jednají (ona vlastně ani jiná možnost jak od skautské odejít není, než odvolání plné moci). Aktivovat znovu do konce roku samozřejmě můžeš, ale asi se něco takového rozhodlo dělat přede dvěma lety (kdy se také ceny zpočátku moc nelíbily dokud za pár měsíců nepřišla s novými cenami i konkurence) hodně lidí, takže si za reaktivaci TGI začala účtovat 500 Kč - mají to i na webu.
Jestli se lze domluvit na nějakém jiném postupu bez poplatku (např. že by smlouvu s kolibříkem za tebe uzavřeli třeba v prosinci) to nevím.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 5. 2020 12:25

xls píše:Vypadá to, že elektřina je dražší a plyn úplně nekonkurenceschopný. A to jsem si myslel, že u skautů vydržím dlouho. A ono ne, jako všechno ostatní se to musí po pár letech zmrvit.

Nevim o kolik drazsi, ale dle meho usudku urcite ne drazsi nez PRE, Prazska Plynarenska a co se tyce toho, vsude je to dnes business. Jinde ziskas treba Bohemia Energy, kde taky rikali ze je to top a potom zase lidi vecne s nima neco resili, tahanice, problemy. Pokud to Skauti udelaj ze to bude v ramci unosnosti a lze i tam pripadne normalne odejit, nevidim v tom problem.
:-)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 19. 5. 2020 12:45

Kvůli pár stovkám bych převod neřešil. Spíš přemýšlím, zda není větší problém dvouletý úvazek. Letos bych cenu akceptoval, ale příští rok může plyn zlevnit a Skauti budou rázem o pár tisíc jinde.
dave_no
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ripper6 19. 5. 2020 13:07

dave_no: tohle jsem resil tez, ideal vse bez zavazku, ale potom co se ukazalo ze to klidne do roka vyleti jinde... tak to co bych usporil byse me zase klidne po roce vymystilo :(
A vetsina spolecnosti tam tusim ten uvazek ma a porad resit dokola to taky nechci :)
U Skautu to ale proti PRE docela usetrilo muzu rict :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 19. 5. 2020 14:13

Průměrná nabídka i proti mizerné samozřejmě ušetří. Ale nevidím jediný důvod nevzít lepší nabídku bez dlouhého úvazku, když mi to za rok ušetří řádově tisíce.

Jinak dneska mi přišel od skautů mail, kde se to snaží okecat. Neokecají, mě zajímá srovnávač.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 19. 5. 2020 15:28

Nevím, myslím, že to mají dobře spočítané - ušetřit se něco dá za předpokladu, že počítáte s poklesem cen - bude takový, aby se s tím vyplatilo jebat?

Mi se v tom jejich mailu líbí, že sice píšou JAK je možno vypovědět, ale ne DO KDY :-(
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 5. 2020 09:32

xls: to mas pravdu, ale ne kazdyho to vecne bavi vzit spotrebu, karkulaci a ted aha asi kolik to usetrim kdyz teda bych vzal tuhle XY spolecnost? Nasledne a pokud ano, ktery mesic ted musim prejit, nemam uz dal uvazek u stavajici spolecnosti (treba ted ty Skauti), nedostanu pokutu?
Samozrejme usetreni 5000kc je uz hezke a hodi se to na vylet ci nove boty :D ale pokud je to treba i nekde co jsem zjistil 700kc tak na to i dlabu :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 20. 5. 2020 09:44

Mě se tedy aktuálně tedy žádné lepší nabídky neukazují, kromě spotových nabídek, které jsou podle mě spíš loterie, do které určitě nejdu. Samozřejmě, že pokud budou ceny klesat, mohou skauti nakonec být dražší, než jiné nabídky. Pokud ne, tak naopak. Jenže kdo dokáže věštit, jaký bude vývoj cen? Kdo hraje na jistotu, tak buď najde levnější nabídku také s garancí cen na dva roky či rok, takovou zatím nevidím, nebo zkusí levnější nabídku bez závazku s tím, že pokud by zdražili, přejde pak zpět ke skautům. (Tady je ale určité riziko, že by skauti při určitém vývoji cen už nové zákazníky za nynější ceny nebrali, i když to se zatím asi nikdy nedělo). Ale jak říkám, já když jsem si projel elektřinu I plyn v tzb, bohužel nic použitelného pro svou spotřebu nevidím. Plyn tedy neměním a nechávám u skautů. S elektrickou mám čas. Odešel jsem před dvěma roky k eonu za super cenu a končí to letos. Už jsem odmítl prodloužení, tak teď počkám pár měsíců a uvidím zda návrat ke skautům nebo jestli se objeví něco lepšího...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 5. 2020 19:10

No ja teda nevim, ale myslim si, ze na 90% by i ten prodelavajici dodavatel s garanci ceny bez problemu mohl zvednout cenu a nabidnout odstoupeni. Podle me to neni 100% garance ceny, jak si tady asi 99,99% lidicek mysli.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 21. 5. 2020 12:36

První krok by asi bylo ukončení příjmu nových zákazníků. I když si skauti do podmínek dávají, že za vysoutěženou cenu musí dodavatel přijímat i nové zájemce o skautskou energii. Na tom by se ale asi mohli domluvit.
Pro stávající zákazníky se smlouvou si mohou energie s klidem nakoupit dopředu za předem danou cenu, takže ani dodavatele - pokud nebudou spekulovat, by změny cen by ohrozit neměly. Nedíval jsem se jak je smlouva postavená, ale garance ceny tam pokud se pamatuji je, takže jen tak zvýšit jí nemohou. Jestli mají možnost to vypovědět to si už nepamatuji a teď se mi nechce pátrat. Ale spíš si myslím, že závazek 2 roky bude platit pro obě strany. Takže pak by se museli jedině domluvit nebo porušit smlouvu nebo zkrachovat.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 5. 2020 13:15

Pokud půjdou ceny dolů, lze přeci odejít tak či onak. Dodávky na své jméno ukončím, protože převedu dodávku na jiného odběratele a je hotovo.
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2020 14:21

Ne tak u Innogy, tam myslim ze meli cosi o pokute i v pripade stehovani :-))

Markill, podle me vzdy mas moznost nedodrzet smlouvu a predcasne ukoncit. To maji vzdy obe strany. Jde jen o to, z jake strany je sjednana sankce.

Samozrejme ze pri zvyseni ceny te nemohou a ani nebudou drzet, ale zkratka to neni takova ta garance typu, ze mas 100% jistotu te ceny, nemas. Pokud by cena extremne vzrostla a oni to nemeli nakoupena, urcite ty ceny zmeni a pri nesouhlasu te pusti.
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka