Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 5. 3. 2020 10:47

https://www.kurzy.cz/zpravy/532986-cez- ... -nabijeni/
Tak nam ČEZ "narovnal" ceny u jeho nabijecek po CR.
Mimo "vyhodnych" cen za kWh do elektromobilnich antiekologickych nesmyslu, zavedl pekny mesicni poplatecek za vedeni nezbytne cipove karty 200kc bez dph, a dale "nepatrny" rocni poplatecek za nezbytnou pololetni fakturu peknych 1000kc.

"Ja su tak nestasny, ze nemuzu jezdit tim EU elektromobilem"
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cal5 3. 4. 2020 11:42

Máte někdo dodavatele energienadruhou? Poslali vyúčtování ale zjistil jsem že ceny neodpovídají uzavřené smlouvě. Mám mít ceny z ceníku 2018 (smlouva uzavřena koncem roku 18 a dodávka od 1.1.19) ale ceny na faktuře jsou z ceníku 2019. Tedy vyšší cena za el. + poplatek. Podal jsem reklamaci kterou přijali ale do dnešního dne neposlali vyřešení reklamace (už je to 25 dní od podání reklamace) a mají na to tuším 15 dní? Fakturu jsem samozřejmě zaplatil ve splatnosti... Jak to řešit poradí někdo?
cal5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 3. 4. 2020 12:05

V roce 2018 platí ceny pro rok 2018
V roce 2019 platí ceny pro rok 2019
V roce 2020 platí ceny pro rok 2020
atd.
Naposledy upravil mlsal dne 3. 4. 2020 12:19, celkově upraveno 1
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod antonsek 3. 4. 2020 12:19

Pokud ovšem nemá fixaci ceny na několik let, pak by po tu dobu platí ceny při uzavření smlouvy.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cal5 3. 4. 2020 12:21

Je to smlouva na 24 měsíců, takže mají platit ceny 2018 na následující 2 roky od účinnosti smlouvy tj. 1.1.19
cal5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod antonsek 3. 4. 2020 12:28

Reklamuj.
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mlsal 3. 4. 2020 12:37

Na tzb.cz píšou:
Garance nezvýšení ceny po dobu závazku se týká ceny silové elektřiny a měsíčního paušálu, státem regulovaných cen se garance netýká.

Takže asi ceník od 1.1.2019 bude platit 2 roky??
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 29. 4. 2020 07:16

Vzhledem k tomu, ze je zakaz zvysit najemne, pod pokutou 1 milion, tak by mohli zakazat zvysovat energie :-)))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 29. 4. 2020 07:51

To ti nestačí, že se za energie dočasně nemusí platit? Alespoň ČEZ mi něco v tom smyslu napsal.
https://www.cez.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/3386-zakazniku-uz-vyuzilo-pomoc-cez-prodej-a-snizilo-si-zalohy-na-nulu-82034
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 29. 4. 2020 10:35

To je regulace nebo spis dobrovolnost CEZprodej.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 10. 5. 2020 14:48

Platím cca 43% fakturované částky jen za distribuci ČEZ, tzv. jen za jistič (D45d -20hod denně NT), což považuji za nehoráznost a další dan státu.
Vaříme a topíme plynem.
Chci rovnou snížit z 3x25A na 3x16A, protože na 20A to nemá moc smyslu snižovat. Vyzkouším zapojení 4,5kW cirkulárky přes 16A sekundární jistič, zde vidím největší úskalí, ale cirkulárka je přepínána Y/D, teoreticky by měla vydržat, měl jsem dříve i frekvenční měnič 5kW(umožnuje plynulý náběh motoru), ale nebyl využívaný, tak jsem ho prodal. Rozdělením fází mezi nejvíce zatížené obvody, se sníží zatížení na fázi.
Chtěl jsem se jen optat, zda tu není někdo s RD, kdo již takto snižoval hl. jistič na 3x16A ???
V konkrétní aktuální naší zátěžové chrakteristice odběru nemám moc strach z častých výpadků hl. jističe, spíše do budoucna, ale stejně nepředpokládám zvyšování spotřeby novými spotřebiči, vzhledem k jistému růstu cen kW v průběhu budoucnosti.
Další úskalí je samozřejmě, že při případném zpětném požadavku na ČEZ o navýšení hodnoty hl. jističe se platí za každou ampéru navýšení paušální vysoký poplatek.

Je na snížení hodnoty hl. jističe u ČEZ distribuce požadováno podepsání nové smlouvy o odběru ??
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aaischa 10. 5. 2020 15:35

D45 sníženo z 3x25 na 3x16.. Rychlovarna konev, 3f sklokeramicka deska, pracka ruzny pily (1f max 2800W) nikdy jistic nespadnul, spokojenost, jeste 2x klima ale s invertorem.. Oznameno na cez snizeni jistice, vymeneno, za 5 dni preplombobali, dodatek ke smlouve c cez online.. Vse fajn
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 10. 5. 2020 18:01

A nekupujete náhodou i obchodní část kW od ČEZ ??
Ten dodatek jde tedy uzavřít přes tu jejich zákaznickou online aplikaci ČEZ distribuce, tzn. nemusí se vůbec na jejich pobočku fyzicky ??
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod aaischa 10. 5. 2020 18:16

O vše se požádá přes cez online, jen rozplombovani se hlasi po telefonu, nikam osobně chodit netreba :) pak se nahlasi ze je hotovo a přijedou plombovat..

Edit: distribuční portál DIP na cez distribuce.. Poplet sem to.. Dodavatelem je yello pres skauty
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 12. 5. 2020 16:22

Tak nám distribuční monopol (a pro většinu i stále ochodní) ČEZ očekává letos rekordní provozní zisk 64 miliard....
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... i-40323778

Je pro mě záhadnou, co tam ty koncové zákazníky ještě drží, že by věřili těm stupidním reklamám, to určitě ne, ano, určitě rádi přispívají Burešovi do jeho firemní (státní) pokladny skrytou ČEZ daní, polostátního ČEZ.. 8-D
Projížděl jsem srovnávač a úspora na 3,1 MW letos, přes 3 000, oproti ČEZ :D :D :D
A to ji ještě snížím cca o 2000 snížením platby za smyšlený "rezervovaný" příkon v imaginárních, virtuálních ČEZ ampérech.
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků