Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod blackwork 27. 11. 2021 12:43

Kolibřík mi opravit fakturu dělanou asi odhadem kde jsem si samozřejmě spotřebu přidal abych ji měl v DPI co nejmenší a při odchodu od DPI jsem si na samoodečtu samozřejmě ubral ... :-D nevím proč to někdo dělá naopak ... 8-) 8-D
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 11. 2021 12:50

Jirka.2 píše:Což mimochodem jste tady někde psali že na zadání samoodečtu stačí 5 dní, na infolince čez tvrděj 3 dni,
Mne na infolince ČEZu tvrdili, že na samoodečet je 5 dnů. Možná záleží na koho se na té infolince natrefí a jestli to ví nebo jen tak něčím člověka oblbne. Záleží jestli je na to nějaký zákon a pokud ano tak jak je to tam stanovené.
Jirka.2 píše:Já to samozřejmě u skautů dával přes distributora a budeš se divit, ale ve faktuře to udělali odhadem.
Měl jsem to stejné u elektřiny. Samozřejmě, že ten odhad udělaný Kolibříkem byl v můj neprospěch. Podal jsem Kolibříkovi reklamaci a bez problémů ji uznali a vystavili novou opravnou fakturu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polulin 27. 11. 2021 13:00

Jirka.2 píše:
polulin píše:Samoodečet zadávat jedině přes distributora. To je jediný způsob, kde to bude na faktuře cajk. Ještě se mi nestalo, ani u nikde v rodině, že by ten stav byl na faktuře u dodavatele zcela jiný. Jinak je v tom teď strašnej bordel. Bohemka zasílá faktury se stavem odhadem, protože si to lidi nenahlásili, tenhle stav pak převzal DPI dodavatel, z něho se lidi vyvazují standardní smlouvou a již poučeni chtějí zadávat odečty, které jsou často menší, než které byly jako koncové u Bohemky, což distributor samozřejmě nepřijme. Lidi jsou *****í, ale reklamace si jim zadávat nechce.

Já to samozřejmě u skautů dával přes distributora a budeš se divit, ale ve faktuře to udělali odhadem.
A hlavně tady tady teda poukazuju na to, že tu všude tvrdíte že samoodečet stačí udělat do pěti dní, ale reálně mám 26.11 fakturu od DPI ukončeného 24.11, tak mi to na těch 5 dní moc nevychází ;-)


Jestli jsi to zadával u skautů, tak jsi to nezadával u distributora. To je ten problém.
polulin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 11. 2021 16:06

U Skautů zadávat samoodečet je asi nesmysl, pokud to u nich vůbec zadat nějak jde, protože ti nejsou ani dodavatel a ani distributor. Dodavatel pro nás byl Kolibřík a distributor podle území kde v Česku má kdo odběrné místa.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Jirka.2 27. 11. 2021 18:44

polulin píše:
Jirka.2 píše:
polulin píše:Samoodečet zadávat jedině přes distributora. To je jediný způsob, kde to bude na faktuře cajk. Ještě se mi nestalo, ani u nikde v rodině, že by ten stav byl na faktuře u dodavatele zcela jiný. Jinak je v tom teď strašnej bordel. Bohemka zasílá faktury se stavem odhadem, protože si to lidi nenahlásili, tenhle stav pak převzal DPI dodavatel, z něho se lidi vyvazují standardní smlouvou a již poučeni chtějí zadávat odečty, které jsou často menší, než které byly jako koncové u Bohemky, což distributor samozřejmě nepřijme. Lidi jsou *****í, ale reklamace si jim zadávat nechce.

Já to samozřejmě u skautů dával přes distributora a budeš se divit, ale ve faktuře to udělali odhadem.
A hlavně tady tady teda poukazuju na to, že tu všude tvrdíte že samoodečet stačí udělat do pěti dní, ale reálně mám 26.11 fakturu od DPI ukončeného 24.11, tak mi to na těch 5 dní moc nevychází ;-)


Jestli jsi to zadával u skautů, tak jsi to nezadával u distributora. To je ten problém.

Píšu u distributora. Premereni.cz. Jak vidíš tak problém mělo víc lidí. To samý ted u dpi, faktura už je dávno hotová a já přitom mám ještě dva dny na zadání. Prostě v tom mají bordel.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D.roak 27. 11. 2021 22:13

za me OM kde jsem zadával stavy premeřeni, tak ty samé byly na faktuře kolibříka
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jirka.2 27. 11. 2021 22:20

Jo u elektriky to souhlasilo. U plynu si udělali odhad. Nechapu sice proč, ale vyreklamuju jim to. Na dpi ppas mám počáteční stav v pořádku podle samoodectu. Předpokládám že reklamaci uznají.
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polulin 28. 11. 2021 10:41

V tom případě ano, je třeba podat reklamaci a nevidím důvod, proč by neměla být uznaná. Je fakt, že u toho PRE si na to stěžovalo dost lidí.
polulin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gman 29. 11. 2021 11:56

Od 30.11. bych měl být u ČEZ. Současný dodavatel v režimu DPI ppas. Samoodečet zadat k 30.11. opět u distributora?
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Chercheur 29. 11. 2021 13:10

Ano
Chercheur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bado 29. 11. 2021 16:35

Hele co se objevilo u Skautů:

Do konce listopadu se pokusíme o nalezení mimosoudní dohody s dodavatelem (Kolibřík Energie, a. s.), která by znamenala částečné kompenzování škody způsobené zákazníkům. Pokud se nepodaří domluvit akceptovatelné řešení, připravujeme pro zákazníky nabídku jiného řešení, které by poskytlo ochranu jejich poškozených práv. Podrobnosti zatím nejsou ke zveřejnění, ale věříme, že začátkem prosince již budeme moci v tomto komunikovat konkrétněji.
bado
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.roak 29. 11. 2021 17:37

no toho jsem si nevšiml. Nic od toho neučekávám. Natahování doby v DPI než oznámily , tak ni nikdo nic neda
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jjrr 29. 11. 2021 17:52

Kolibřík je v zisku, aby měl z čeho platit náhradu škody?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod D.roak 29. 11. 2021 18:25

no já nevím , ale co četl tak nejdříve vybíral nedoplatky až poté posílal přeplatky.proč asi. nebo se to takhle dělá standartně
D.roak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 12. 2021 14:53

Kdo dal fix cenu, muze mit ted radost... bude to jeste drazsi :)

Elektřina a plyn budou ještě dražší. Víc peněz bude stát i distribuce

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... 022-182324
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků