Přepis energií na nájemníka

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tojejedno2 28. 11. 2022 07:31

Dobrý den,
můžete mi poradit, jak probíhá přepis energií na nájemníka, který chce zároveň přejít k jinému poskytovateli?

Příklad: ele/plyn je psán na majitele bytu, např. u MND.
Nájemník si přebírá byt 1.12. a chce nejen přepsat energie na sebe a zároveň chce přejít k jinému poskytovateli (myslím, že ČEZ).

Zajímá mě, jak se toto dělá. Při předání bytu opíšeme stavy měřáků, on si zajistí s mou plnou mocí přepis. Já mám smlouvy na dobu neurčitou, takže předpokládám, že ještě do března bude plyn a ele postaru u mého poskytovatele, ale jak se to pak fakturuje? Ty 3 měsíce? Já platím pořád zálohy svému MND a pak to řeším s nájemníkem? Nebo si to mezi sebou nějak vyúčtují MND a ČEZ?
tojejedno2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas1107 28. 11. 2022 07:43

Přepsal bych současnou smlouvu a pak ať přejde kam chce. Jednou jsem to dělal všechno jedním krokem a nešlo to úplně bez problémů.

Postup je tady.

https://www.cez.cz/cs/podpora/prepis-energii
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tojejedno2 28. 11. 2022 08:40

Problémy?
Přepis si zajistí nájemník + paní z realitky. Takže jestli hrozí problémy, musí si je řešit oni.
tojejedno2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pulmann 28. 11. 2022 09:04

U daného dodavatele uděláte přepis.
A jestli nájemník pak přejde k jinému dodavateli je jeho problém.
Je otázka, jestli je výhodné přepisovat na nájemníka.
pulmann
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 29. 11. 2022 14:35

Tak pro nového nájemníka zhlediska ceny určitě není. A pro pronajímatele pro ztrátu kontroly nad dodávkou to taky není.

Výhodné to je pouze v případě, že pronajímatel neumí účtovávat ( Ale co ostatní služby ) a neumí vymáhat peníze na zálohy.

tojejedno2 píše:Problémy?
Přepis si zajistí nájemník + paní z realitky. Takže jestli hrozí problémy, musí si je řešit oni.


Hahaha, nezapomeň na tu jedinou jistotu, že ty budeš platit pausal až do okamžiku skutečného přepisu, ktery neovlivnis. Přepis odběratele spolu se změnou dodavatele trvá aspoň měsíc.

Takže opravdu je nejjednodušší (zejména pro původního odběratele, novému je to jedno) přepis online ( aby mu zůstalo právo na odstoupení od smlouvy a nedostal se do nějakého závazku ) a pak změna kam chce.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků