Platby na kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lodgy 26. 2. 2018 14:27

Refundaci zahranicnich plateb uz jsem mel hodne,nakupuji dost v cine, vzdy mi byla vracena jina castka, protoze pouzili aktualni kurz a ne ten puvodni.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 2. 2018 15:01

Já měl párkrát refundaci z UK , účet byl v eurech, platby tam taky, ale nazpátek to byl paskvil kurz posílal jsem si tak 1000 eur , bylo to někdy na začátku roku 2011. Kurzy bych musel dohledat v emailu.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 1. 2020 16:16

Jak je to s platbou (vratkou) na kartu která je už zrušená např. kvůli konci platnosti. Jsou ty peníze nějak doručené na účet a nebo vrácené zpět odesílateli? Máte s něčím takovým někdo nějaké konkrétní zkušenosti?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod retron 28. 1. 2020 16:19

u expirovaných karet dojde na novou resp. na účet, ikdyž má jiné číslo
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 29. 1. 2020 11:29

Bez problémů si s tím banka poradí.

Akorát asi kdyby došlo ke zrušení všeho v dané bance, tak by se to mohlo někde ztratit :-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 1. 2020 11:51

retron, Lafayette16:
A máte s tím nějakou konkrétní osobní zkušenost a nebo si to jen myslíte, že by to tak asi mohlo být? Tím nemám v úmyslu jakkoliv zpochybňovat to co ohledně toho píšete.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod retron 29. 1. 2020 11:57

jinak bych to nepsal, jak na novou se stejným číslem tak na nahrazenou s jiným číslem (šlo o kreditku)
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 29. 1. 2020 12:32

Ano já taky. Nová karta s jiným číslem.
Ale jak říkám, nemám žádné zkušenosti v případě kompletního ukončení vztahu s bankou.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 1. 2020 12:57

retron, Lafayette16:
Děkují za odpovědi. Měl jsem na mysli obnovu karty při skončení její platnosti za novou a asi to bude tak jak píšete. V případě ukončení vztahu s bankou a zrušení všeho (karty a účtu) kdy banka ty peníze už nemá kde připsat by se to snad ztratit nemělo a mělo by snad být samozřejmosti, že banka by je měla vrátit zpět tam odkud přišly, tj. odesílateli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 5. 2020 22:57

Letos v únoru jsem měl vracené z Číny peníze na kartu z banky Creditas a rozdíl mezi uvedeným datumem realizace a zaúčtování mám v IB u té platby 3 dny. Dnes mi také přišla do Creditas na kartu jiná vracecí platba z Číny a rozdíl mezi datumem realizace a zaúčtování je tentokrát víc jak měsíc. Datum realizace u té dnešní platby je den kdy jsem kartou platil nákup. Je to tak v pořádku? To je nějaká novinka, že se začalo uvádět datum realizace podle toho kdy vracená platba byla kartou placená? Bývá to tak i u jiných plateb na kartu nebo pouze u plateb z Číny? Co vlastně znamená datum realizace? Podle mne by to mělo být asi datum kdy vracecí platba byla odesílatelem platby zadaná na vracení přes kartu, ale u té dnešní platby to tak není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků