Výměna peněz pro cizince v Praze

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 6. 2018 17:06

Tvl, tak to jsem si pomohl s tím prodejem EUR. :'( Zítra bude kurz přes 26 Kč/EUR. :hm
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 6. 2018 22:32

Proc stoupa kurz? Ze by trh ocekaval vyssi rust urokovych sazeb?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lenka_2 27. 6. 2018 23:01

Proc stoupa kurz?


Rusnok to dnes na tiskovce vysvětloval tím, že investoři přelévají kapitál z emerging markets do vyspělých západních ekonomik. Forint a zlotý klesly ještě víc než koruna.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ab84 28. 6. 2018 05:29

slavo963 píše:Proc stoupa kurz? Ze by trh ocekaval vyssi rust urokovych sazeb?


Intervence ČNB oficiálně skončily před volbami, avšak pokračují dále ve zvláštním režimu s nálepkou "přísně tajné" :)
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 28. 6. 2018 13:11

Ale prd, za to můžou ilumináti a Soros!
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 6. 2018 17:21

Che, tak jsem se prošel po Václaváku a koupil EURa za 25,82 (bez smlouvání, normálně to bylo na tabuli, a i nákupní kurz pro cizince měli poměrně příznivej) - ?Currency Exchange? (několik poboček, jedna nad Domem módy, jedna v podstatě naproti přes Václavák, jedna vedle Jalty …). No, a taky jsem viděl směnárnu, kde za 1 EUR nabízeli celých 17,90. :(
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Gandalf007 29. 6. 2018 12:17

Mohu mít dotaz trošku mimo téma (ale ne zase tak daleko) - můžete doporučit konkrétní směnárnu/ny v Brně s rozumným kurzem pro nákup menšího množství PLN? Děkuji.
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 29. 6. 2018 12:26

ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod čulibrk 27. 7. 2018 11:44

Tak konečně se kurz rovná, když jsem před měsícem prodal všechny EUR na 25,85 Kč tak jsem si nadával.
Obrázek
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 10. 2018 11:15

Dokáže mi někdo erudovaně vysvětlit, co se to teď děje s kurzem CZK/EUR když ČNB plánuje kurz 25,30 na konci roku 2018?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 10. 10. 2018 22:19

Jednoduše řečeno, investoři a spekulanti v období obchodních válek započatých Trumpetou věří bezpečným přístavům jako USD nebo americkým dluhopisům. Počítají s tím, že USA zasáhne obchodní válka daleko mín než země, které hodně exportují. Proto koruna klesla, a nebýt mohutného zdvihání úrokových sazeb, byla by už nad 26 za EUR. Tento vývoj se týká všech měn rozvojových zemí, některé to postihlo mohutně /Turecko, Argentina/. Samozřejmě to není jediný faktor, u těch 2 zemí je toho víc, ale to je na elaborát o x odstavcích.
Jinak tato situace by měla trvat do začátku příštího roku, pak by se měla důvěra obnovit a koruna stoupat. Zda to tak bude a neobjeví se zase něco jiného, ti nikdo nezaručí.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 8. 4. 2019 12:30

Tak dnes jsem prodával EUR ve směnárně v Jindřišské ulici v Praze a kurz byl 25,63. Lepší než Revolut, který měl zrovna kurz 25,61.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 4. 2019 12:39

Jsem kupoval na alfaprague.cz za 25,70. Do Jindřišské už nechodím, hrozné fronty a nejsou moc vstřícní k mým požadavkům na nominální hodnoty.

Stejně si říkám, jak s těmito maržemi můžou vyžít :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 8. 4. 2019 21:39

Když jim Janek Rubeš udělal reklamu, tak se nedivím, že jsou fronty daleko větší.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 9. 4. 2019 06:40

https://www.stream.cz/honest-guide/1001 ... za-poctive
https://www.stream.cz/honest-guide/1002 ... kavarne-24

V Brně na Masarykově ulici se dají sehnat i lepší kurzy. Nežijí z těch pár stovek euro od turistů ale z desetitisíců euro a rublů, co mění vzadu a nosí v plných taškách.
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků