Moravský peněžní ústav, spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LaNov 12. 2. 2019 23:05

Lenka_2 píše:Teď se v souvislosti s transformací na banku a očekávaným růstem poptávky uzavřela nová smlouva s kurýrní firmou.

To jsou mi věci - odkud máte takového informace? :shock: Plus čistě náhodou víte link na nový produkt ještě je oficiálně zveřejněn na webu - neděláte náhodou v MPÚ v oddělení marketingu? ;-)
A obecně k depozitům: podle mě platí, co jsem tu napsal před 2 roky u Creditasu, totiž, že by se měli snažit nabrat hlavně klienty, ne peníze. Navíc pokud teď tlačí spořáky bez vázací lhůty. Schválně - jak stabilní je asi ten výše uvedený vklad Patrika?
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iglooo 12. 2. 2019 23:29

Tak Patrik je rozumný člověk. Navíc je jasné, že 1,18 % je víc, než max. 1,07 % v Creditas, že...
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 12. 2. 2019 23:55

My, aktivní družstevníci/akcionáři, se prostě zajímáme o dění ve firmě, kterou spoluvlastníme, chodíme se ptát a dostáváme odpovědi. Chápu, že pro klienty klasické banky to musí být kulturní šok - tam na cokoli se zeptáte, tak se akorát dozvíte, že je to "obchodní tajemství", nebo že "informace tohoto typu zásadně nezveřejňujeme".
S tím odkazem bylo potřeba koukat bankéři přes rameno. ;-)
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bichon824 13. 2. 2019 07:51

Myslím si totéž co iglooo. Patrik se chová racionálně a stará se o své peníze. Pokud přesune peníze jinam, není tom nic osobního proti bance. Je to jen obchodní věc
bichon824
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iglooo 13. 2. 2019 16:30

...v Creditas dnes na uvodní stránce webu obrázek 1,1% vylepšili o Finparádu, asi aby to vypadalo, že to je víc než obyčejných 1,1% nebo možná právě proto, že to 1,1% vlastně vůbec být nemůže ;-)

Takže MPÚ stále vede.
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 13. 2. 2019 16:45

Většina bank se snaží zákazníkům něco ne úplně reálného nalhat, když to mohla teď udělat ING, proč ne Creditas. Kdo je schopen si to spočítat a není líný, ten odtamtud už peníze dávno stáhl.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod LaNov 14. 2. 2019 00:19

Lenka_2: škoda, že neděláte v MPÚ, mohla jste nám vysvětlit tu záležitost s přejmenováním: mně pořád hlava nebere, proč je třeba stávající bezpochyby konzervativní a starší klienty mást novým názvem, zvlášť pokud to bude nějaká hrůza typu Q bank ...
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 14. 2. 2019 09:53

Už v pondělí bude ve Zlíně valná hromada a po ní tiskovka, kde se záležitost kolem nového názvu jistě objasní.
Myšlenka, že by mi MPU za zdejší evangelizační činnost mohla něco platit, je velmi inspirativní. Zkusím to někde navrhnout. :-)
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iglooo 14. 2. 2019 14:37

MPU banka bude mít od 20. 3. 2019 nový ceník. Moc se toho nemění. A většinu jistě potěší, že v Oznámení o úrokových sazbách zůstalo zachováno, že "U vkladů nad 30 000 000 Kč lze dohodnout individuální sazbu." :-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod penav 17. 2. 2019 16:46

Je třeba v IB vyplnit pole "Účet pro připisování úroků", nebo se úrok automaticky připisuje na již zřízený účet s jistinou ? Předpokládám, že se připisuje na konci měsíce. Dík
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 2. 2019 17:12

U spořáku Výhoda++ jsem nic nenastavoval a připsal se mi úrok na něj.

Jestli si matně vzpomínám, tak kdysi dávno se mi u termiňáku připisoval úrok na běžný účet. Ale už je to dlouho 100 % jistý jsem si tím nejsem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenka_2 17. 2. 2019 20:01

Pokud se nevyplní, bude se úrok připisovat k tomu samému účtu. Lze si ale vyplnit i jiný účet - ať už v MPÚ nebo v jiné bance. Motivací k tomu může být třeba to, aby člověku nepřelezl zůstatek do vyššího, hůře úročeného pásma.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod penav 18. 2. 2019 13:49

Díky Vám všem za info, já jen abych neudělal nějakou chybku a nepřišel o úroky :-)
penav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iglooo 19. 2. 2019 09:50

iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 20. 2. 2019 00:27

A už je to tady! Nový název je TRINITY BANK.
https://www.trinitybank.cz/lide/
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků