smlouva na dobu neurčitou výpověd

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 1. 4. 2019 16:14

Dobrý Den, mám smlouvu na dobu neurčitou na pozici "recepční",kde pracuji více než 1 rok a chci vědět zda-li mám nárok na odstupné pokud dám vypověd sam nebo to musí byt ze strany zaměstnavatele dana vypověd?

A kdy mám nárok podporu v nezaměstnanosti? Mohu mít současně podporu v nezaměstnanosti na uradu prace a současně i mít odstupné od zaměstnavatele?

mám odpracováno více než 1 rok kde se v zakoniku prace uvadí že mam narok na odstupné ve vysi 2x průmerneho vydelku?(muzete mi prosim sdelit co je to presne prumerny vydelek?)

pokud ukončím pracovni pomer já sam, jakou musim dodržet vypovedni lhutu a pokud to bude vypoved ze strany zamestnavatele o jakou vypovedni lhutu se jedna?
p3v4x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JuzekRuzek 13. 7. 2019 00:03

Dobrý den, pokud jste měl smlouvu na dobu určitou a zaměstnavatel Vás na ukončení pracovního poměru upozornil nejpozději 3 dny předem, pak Váš pracovní poměr skončil 01.04.2019

Jestliže jste po tomto datu dále docházel do zaměstnání s vědomím zaměstnavatele, který Vám od 04. 03. 2019 přiděloval práci podle pracovní smlouvy, považuje se pracovní poměr za uzavřený na dobu neurčitou. V tomto případě máte nárok na mzdu. Chcete-li pracovní poměr ukončit, pak buď podáním výpovědi s dvouměsíční výpovědní dobou, nebo dohodou ke konkrétnímu datu. S dohodou musí souhlasit obě strany.
JuzekRuzek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků