FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 6. 2019 15:07

Mám dojem, že v současné době je bohužel trend dělat téměř vše na "puberťácký" styl a při tom nebrat ohled na to jestli se to tak lidem libí nebo ne nebo jestli jim to vyhovuje a vnutit jim to jako něco nejideálnějšího. Banka není herna a bankovnictví ať už v podobě IB nebo mobilní aplikace není žádná hra, ale nástroj na správu financí a to by mělo vypadat důvěryhodně a ne, že je to přeplácané různými přihlouplými obrázky mezi kterými se snadno nejde zorientovat co kde je nebo k čemu co slouží. Mělo by to obsahovat vše co klienti banky potřebují bez zbytečné a nadměrné grafiky a aby to bylo pokud možno co nejvíce intuitivní.
Nechme se proto překvapit co nám FIO tou novou mobilní aplikací nabídne a hodnoťme ji až pak když už budeme moct si ji vyzkoušet.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod richtrj 12. 6. 2019 19:33

Však to nikomu neberu, ať si každý používá, co chce. Jen konstatuji, že pro správu domácích financí jsem objevil něco mocnějšího a rozhodně ne méně přehledného a to už rozhodně nemám věk puberťáka ;-). U FIA jsem byl spokojen cca 7 let a považoval jsem IB za špičku. Do jisté míry není co vytknout, dokud člověk nezkusí něco jiného a pak vidí, že to jde i s přidanou hodnotou, komfortněji a stále velmi přehledně.
richtrj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 12. 6. 2019 19:56

Tak pojmenovat si a seřadit u Fia účty je možné snad 10 let, ale to se musí samozřejmě nastavit. IB od Aib toho umí oproti Fio tak desetinu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 6. 2019 23:13

Dobrou a přehlednou mobilní aplikaci má např. MMB, ale u FIO asi nehrozí, že by něco takového podobného vytvořili. Počkejme si až ta aplikace od FIO bude hotová a k dispozici. Možná nás tím mile překvapí i když vždy se najdou takoví co ji budou chválit a co ji budou kritizovat. Každému určitě nebude stejně dobře vyhovovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 6. 2019 23:22

Ty kopie obrazovek z te aplikace pro iOs v tom odkazovanem clanku (cnews.cz) vypadaji pekne a pritom i prehledne/ucelne. Predpokladam, ze na Androidu to bude +- stejne, takze se nebojim nejakych silenych kotrmelcu, jake provedly nektere jine banky, napr. mBank nebo Sporka (George).
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 6. 2019 23:26

richtrj píše:Já zase nedávno docela prozřel, jak může Internetové bankovnictví ještě vypadat. FIO v inovacích trochu usnula. Trochu jsem přičichl k Air Bank a zíral, jak to mají vymakané a přehledné. Místo čísel účtu jsou u těch známých názvy, u plateb kartou se zobrazují loga společností, k pohybům si dám kategorie, fulltext už mají taky.... A mobilní bankovnictví je tam fakt vymazlený...
FIO bylo z pohledu internetového bankovnictví TOP, ale teď mají hodně co dohánět. A u smartbankingu nemluvě, tam je to trága. Těch pár uniklých snímků mi zatím důvod k optimismu nedává.

FIO je z pohledu internetového bankovnictví TOP, tj. dlouhodobé přehledné sledování plateb 8-P
AIR je z pohledu mobilního bankovnictví TOP, tj. krátkodobé/operativní sledování plateb (týden)
ale na tu operativu jsou OK i appky MMB a EQUA, naopak na IB MMB by chtělo silně zapracovat...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 13. 6. 2019 06:16

Air Bank appka je spicka, to je bez debat.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psovod78 13. 6. 2019 07:53

iOS aplikace Fio je dobra. Je v ni dostupne vsecno co je dostupne na webu, prehledne a jednoduse. V porovnani s takovym Georgem (kde napriklad uplne chybi inkasa) nebo aplikaci mBank, ktera je vic o reklamach na dalsi shitove produkty nez o normalnim pouzivani, je Fio krasa.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 14. 6. 2019 14:32

Také se mi libí, škoda, že nemají nějaká normální procenta na účtu/vratku na kk...
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 4. 7. 2019 20:11

Datum výplaty divident dnes a na účtu e-brokera nic? Zase nějaký terminus technikus??? ]:-< 8-)
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 5. 7. 2019 13:23

Dividend čeho ?
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 7. 2019 14:15

Myslí asi dividendy O2 ČR, ty mají výplatní den letos od 4.7. Ale to OD je důležité, nemusí to být zákonitě všem přesně v ten den. A navíc, zde jsme ve fóru Platební styk, toto patří do Investování :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 9. 7. 2019 05:21

https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media ... n-odeslani

Vs

https://www.fio.cz/docs/cz/Informace_prevody.pdf

Standardní platbou v CZK ve prospěch účtu v České republice (dle části III., bod 2b CENÍKU FINANČNÍCH OPERACÍ A SLUŽEB) se rozumí platba směrovaná přes zúčtovací systém České národní banky (ČNB) CERTIS. Platba bude předána do zúčtovacího systému ČNB a připsána na účet banky příjemce nejpozději v bankovní pracovní den následující po dni účinnosti příkazu.

Nejak nekoresponduji...

Platba zadana pred 12:00 nedosla do jine banky v D+0...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 9. 7. 2019 05:44

Fio včera nějaký problém s ČNB, neodesilalo, ani nepřijímalo platby.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod e-osobne 9. 7. 2019 08:05

Asi testuji okamzite platby. :D
e-osobne
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků