Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 9. 2019 21:17

Jelikož dnes na řadě poboček ČSOB/PS jsou kombinované bankomaty na vklad i výběr, které vklad na buď vlastní, nebo libovolný jiný ČSOB/PS účet umožňují, tak další speciální jednoúčelové zařízení asi už není třeba. Ani nevím jak takový Poštomat vypadal :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod y2key 27. 9. 2019 22:56

No, mám takový tušení, že přes ten Poštomat se dalo vkládat i na účty ostatních bank.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 9. 2019 03:51

osobne: Tak ne, to je, počítám, na vyzvednutí balíků. Dříve byl takový "sloupek", řekněme cca velikosti bankomatu, akorát tak výšky člověka, a jeho prostřednictvím se daly hradit složenky. Mám pocit, že jsem něco podobného viděl před cca 2 roky v pasáži vedle pobočky banky Creditas na Florenci, ale ten nejspíš nebyl České pošty.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 9. 2019 08:18

tak proč tomu říkáš poštomat? :D
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 9. 2019 08:52

To bylo na mě? Kde tomu říkám poštomat? Reaguji na podstatu:

y2key píše:Zdravím, ... kde se dá vkládat hotovost na bankovní účet? …


Něco takového jsem kdysi viděl na poště - je to jeden z měnících se obrázků na http://www.payment4u.eu/ - pošta Jindřišská a něco podobného (jinak vypadajícího se stejnou funkcí) jsem kdysi viděl na Florenci v pasáži. Ten vypadal spíš nějak tak, jako je zde na obrázku (po rozkliknutí) https://zpravy.aktualne.cz/finance/naku ... le:736964/, jen asi bez toho horního monitoru. Jestli to ještě je, nevím.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 9. 2019 05:46

V nepoužívanosti (sorry, to jsem uvedl zavádějící termín) to asi nebude. Na dvou účtech jsem si nechal zasílat dobírku 1 rok a 7 měsíců, jeden z nich neměl jiný obrat než dobírka a hned pryč. Druhý měl ping-pong s SÚ, pár plateb na vlastní účty v jiných bankách a 1-3 "normální" příkazy, počet příkazů postupem času klesal, prakticky mrtvý byl až tak 3 měsíce před výpovědí. Chtěli vysvětlení těch plateb, což jsem jim pravdivě vysvětlil a následovala výpověď. (Mělo to plus, nikam jsem kvůli výpovědi nemusel a účty jsem stejně už delší dobu chtěl zrušit. Držela je jen ta vratka za vklad na poště.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 29. 9. 2019 06:02

To byly předpokládám dva účty = dvě osoby?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 9. 2019 06:04

Samozřejmě dva BÚ na dvě různé osoby. :) (plus ještě několik typů SÚ)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod y2key 29. 9. 2019 09:14

Já Equa používám jen na vklad přes ČP s vratkou a následný přesun do jiné banky už asi rok a půl. Jinak nic jiného a zatím mi účet nezrušili.
Je fakt, že tam dříve měli poplatek za neaktivní používání účtu, ale to už zrušili.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 9. 2019 10:32

Ono asi záleží jestli banka ty opakované dobírky a vklady přes ČP vyhodnotí jako podezření z praní špinavých peněz nebo ne. Pokud ano tak může klientovi vypovědět účty.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tx999 29. 9. 2019 12:11

Nicmene, pokud se jim neco hodne nelibi/jejich podezreni je hodne silne, tak smlouvu samozrejme vypovidaji.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 3. 10. 2019 12:06

Akce u ČP při založení účtu:
https://www.ceskaposta.cz/postovni-ucet
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powery 3. 10. 2019 14:24

V detailním popisu není o náramku ani slovo, jen 10 pohlednic. https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... 56b9734236
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 3. 10. 2019 14:43

nevím kam jsi kliknul, ale já mám TENTO dokument.
Odkaz ODSUD.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 4. 10. 2019 23:07

Všiml jsem si vlákna CPOST. Mám takový vzhledem k tomu, co se zde řeší netypický dotaz. Potřeboval bych poslat zásilku do UK (malý balíček do 1-2 kg). U pošty ekonomický balík vychází na 446-494 Kč, což je pěkná pálka. Našel jsem ještě Zaslat.cz, kde to jde od 374 Kč. Zajímalo by mne jestli neexistuje ještě nějaká levnější varianta.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků