Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 10. 2019 19:08

milanBrno: Je minimum obchodů, kde to nejde. Jdou různé kombinace poukázka, hotovost, karta ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 10. 2019 21:15

tudle jsem platil v restauraci v Praze vícero kartami - zbytky na coolkartách.
řekl jsem jí jakou chci částku - tu jsem zaplatil první kartou, pak druhou částku natukala ,tu jsem zaplatil druhou kartou, a pak šlo i třetí kartou zaplatit dýško.
servírka na mě koukala když jsem vytáhnul 5 coolkaret
hotovost holt u sebe nosím jen 5 min a to na cestě mezi bankomaty 50 až 100k.

a podle mě česká pošta národní podnik platí za ty transakce kred.kartou, ne čsob. obchodník je česká pošta
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 21. 10. 2019 06:57

A to ti karty ČSOB ještě při uvedené činnosti nezablokovala?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 10. 2019 06:58

Jako za placení služeb? Já je mám také aktivní, ale už leží v šuplíku..
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 10. 2019 21:23

Ne mam 10 karet a sem tam hotovost potřebuji na nákup nemovitosti. Kartáma platím dary. Na darujspravne
Měsíčně tak 3000 Kč na darech a stejně je to málo na snížení daně z příjmů.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 22. 10. 2019 05:31

Tvůj předchozí příspěvek jsem pochopil tak, že vybereš z coolkaret 50 až 100k, přejdeš 5 min k vkladomatu ... Proto ten můj dotaz na zrušení ze strany ČSOB. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 22. 10. 2019 10:59

Vybírám asi vo litr min z 25 k je to 24 k.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 10. 2019 11:03

Cool karta je hlavně mrtvý projekt, ČSOB nové nevydává a vydávat nebude. Takže jejich existence (posledních Mohykánů :) ) je záležitostí pár měsíců, pokud je ČSOB nechá vůbec doběhnout do konce platnosti a neutne celý projekt ještě dříve...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 22. 10. 2019 16:08

milanBrno píše:A v obchode snad lze platit jednu vec dvema kartami?
Ja mam za to, ze nelze...


Jde i dvema kartami, ale pochopitelne pokladni spise umeji kombinaci karta+hotovost(stravenka).

Tuhle jsem je to zrovna ucil v OBI.

-- 22. 10. 2019 17:16 --

drkarel píše:Mám stejnou zkušenost jako Patrik. Terminál je jedna věc, poštovní systém druhá. Spíš si myslím, že na to nemají připravený systém, on byl vždycky dost předpotopní. Minimálně vizuálně ustrnul někde v 90. letech.


Myslis nAPOST? :-)

https://is.muni.cz/th/145211/ff_b/Bakalarska_prace.txt
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 10. 2019 17:15

V té práci píšou, že minimálně xAPOST. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 24. 10. 2019 17:26

Je třeba podotknout, že se jedná (v případě xAPOST) skutečně jen o grafické rozšíření programu nAPOST.

Zdroj: http://dspace.vsb.cz/bitstream/handle/1 ... 0_2011.pdf
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pino 9. 11. 2019 10:58

Zajímavý test, jak (ne)funguje služba cenné psaní...
https://www.hphas.cz/inpage/rozesilani- ... ie-postou/
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod e-ossobne 9. 11. 2019 11:14

Zajimave, nase sluzebni zasilky dorucuje posta vsechny OK.
e-ossobne
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 11. 2019 12:45

No, s dodejkama má trochu problém. Často i naše pošťačka, která je vcelku pečlivá, přehlédne dodejku ve formě "koresponďáku" přilepeného na zadní straně a musíme jí ji dávat až dodatečně. Ale je fakt, že s dobírkovými obálkami, kde je dobírka součástí přední strany obálky (které asi, osobne, používáte), tento problém není.

Naší domácí doručovatelce jsem už několikrát musel zdůraznit, že nemá dávat psaní do vlastních rukou podepsat sousedovi a házet do schránky (bývá tam lhůta počínající doručením).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod e-ossobne 9. 11. 2019 14:09

Ne myslim obalky s cervenym pruhem.

Jinak pokud tam neni napsano do vlastnich rukou jen adresatovi, jako to je napsano na obalkach s cervenym pruhem, tak to muze dorucit do vlastnich rukou kohokoliv na te adrese.
e-ossobne
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků