Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 11. 2019 10:11

Chapu spravne, ze PIN Curve karty mohu zmenit v jakemkoliv bankomatu, ktery zmenu PIN umoznuje?
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 26. 11. 2019 11:03

Ano.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 11. 2019 15:30

nevím jestli s tím spíš do tohoto vlákna nebo Twisto, dám i sem:
Hradil jsem přes PC jednu položku z Twisto účtu kartou Curve jiného člověka (není to poprvé, funguje to), tentokrát navázanou na Curve Cash, ne na jinou podkladovou kartu. Dle Curve vše proběhlo a z Curve cash bonusů se odečetlo 4,65 GBP. Twisto mi ale v prohlížeči vyhodilo hlášku, že platba byla zamítnuta a mám si vše znovu zkontrolovat. Netuším z jakého důvodu to odmítli, když z Curve platba odešla. Na Curve Cash bylo přes 5 GBP, něco zbylo. S čím může mít Twisto problém ?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 26. 11. 2019 15:54

Já dnes vybral z bankomatu hotovost z Twisto přes Curve, přestože to "nejde". :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rufss 26. 11. 2019 16:22

Me nekdo strhl neopravnene z kreditky HB pres Curve 328 Kc, platba se tvari, jako ze to byl Lidlshop, tam jsem to reklamoval, ale ten tvrdi, ze to nebyl. Kam mohly penize zmizet? Mam reklamovat neopravnenou transakci v HB nebo v Curve? Problem je, ze v appce Curve ta transakce take zmizela z historie. Da se historie transakci dohledat jeste nekde jinde nez v appce?

Puvodne jsem koupil nejake zbozi v eshopu Lidlshop, zaplatil kartou HB pres Curve, cast zbozi jsem vratil, eshop mi refundoval 328 Kc za vracene zbozi, ale zaroven tam je ten samy den zauctovana platba 328 Kc na Lidlshop.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 11. 2019 16:49

A1rh- píše:nevím jestli s tím spíš do tohoto vlákna nebo Twisto, dám i sem:
Hradil jsem přes PC jednu položku z Twisto účtu kartou Curve jiného člověka (není to poprvé, funguje to), tentokrát navázanou na Curve Cash, ne na jinou podkladovou kartu. Dle Curve vše proběhlo a z Curve cash bonusů se odečetlo 4,65 GBP. Twisto mi ale v prohlížeči vyhodilo hlášku, že platba byla zamítnuta a mám si vše znovu zkontrolovat. Netuším z jakého důvodu to odmítli, když z Curve platba odešla. Na Curve Cash bylo přes 5 GBP, něco zbylo. S čím může mít Twisto problém ?

Tak se to už vrátilo na Curve Cash, ale stejně s tím chci znovu zaplatit, proč by to jako nemělo jít?
Doplněno: tož jsem tu položku v Twistu dal k úhradě z mobilní aplikace a už to z Curve Cash prošlo. Možná jen nějaká momentální chybka.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 27. 11. 2019 11:54

Výběr hotovosti z bankomatu kartou Curve s podkladovkou Twisto se komplikuje. Každou hodinu od hodiny výběru chodí od Curve požadavek na Twisto na inkaso částky výběru, což Twisto (správně) zamítá. Tak toto bude zajímavý oříšek k řešení pro Curve, někdo z nich udělal chybu. Jsem si měl vybrat těch nabízených 22 000 Kč :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rufss 27. 11. 2019 16:26

Jen aby jsi neskoncil se zablokovanou Curve a Twisto a na blacklistu Curve i Twista. :pozor
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 11. 2019 09:02

Transakce provedená jeden den a přehozená na jinou kartu (GBiT) jiný den se počítá do limitu transakcí který den?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod vitek.s 28. 11. 2019 09:34

Měl bych dotaz, pravděpodobně se to tu řešilo, ale pročítat všech 252 stran je nad mé síly. Pokud mám v CURVE vloženou platební kartu od české banky s účtem vedeným v CZK, tak když zaplatím v zahraničí (např. EUR) bude použit standartní (VISA/MC) kurz karty nebo bude díky CURVE kurz výhodnější?
vitek.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rufss 28. 11. 2019 10:05

To zalezi na tom, jakou menu si v detailu te karty nastavis. Kdyz CZK, provede konverzi Curve, kdyz napr. EUR, provede konverzi vydavatel karty. Co je vyhodnejsi, zalezi na tom, co je to za kartu.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vitek.s 28. 11. 2019 10:46

mám obyčejné karty MC od AirBank, KB, Fio ... předpokládám, že u těchto bude výhodnější CURVE kurz?!, každopádně díky za vysvětlení ;)
vitek.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 11. 2019 11:03

ano
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 28. 11. 2019 11:04

ano nechte kartu v původním nastaveni (CZK) a konverzi provede lepším kurzem Curve
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 11. 2019 12:08

Lafayette16 píše:Transakce provedená jeden den a přehozená na jinou kartu (GBiT) jiný den se počítá do limitu transakcí který den?

Gbit v den kdy ho provedeš limity nesníží, protože ani datum transakce se v historii nezmění.
Naposledy upravil minarjo dne 28. 11. 2019 12:15, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků