ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jhypo 7. 12. 2019 07:21

Vážně, to bych vyzkoušel? Myslí se tím běžný účet pro fyzické osoby, ne podnikatelský. Na ČSOB si rozhodně stěžovat nemůžu, dostal jsem tam předschválenou hypotéku shodou okolností právě přes dva miliony na ten třetí byt, ale příjmy jako na mateřské teda nemám. U Monety byla nějaká akce za založení účtu, ale nechtělo se mi šaškovat s focením ksichtu na mobilu, obyčejný scan občanky jim nestačil.
Jhypo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gandalf007 7. 12. 2019 09:37

Při zakládání plus konta mne operátorka ubezpečovala, že první 2 měsíce jsou poplatkové prázdniny, takže první příjem 10.000 Kč na účet (0-poplatek za vedení) pro mne je třeba v březnu 2020.
Jednak se chci zeptat na vaši zkušenost, protože si nejsem vědom, že by se na posledních stránkách něco o poplatkových prázdninách psalo. A jednak pokud bude účet zřízen v prosinci, tak 2 měsíce končí v lednu a v únoru by tedy již příjem 10.000 měl být třeba.
Nebo se to snad v ČSOB počítá nějak jinak? Dvakrát jsem se na to operátorky výslovně ptal a tvrdila mi, že nejdřív hlídat platby v březnu 2020. Děkuji.
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 7. 12. 2019 10:00

No podle mne tím myslela, že ti v březnu 2020 naúčtují poplatek za nesplnění podmínky v únoru 2020. Což sedí, ne?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 7. 12. 2019 11:51

První neúplný měsíc se nepočítá. Potom tedy není třeba plnit v lednu a v únoru.
Toto je i u ČSOB premium, tam jsou dokonce myslím 3 měsíce.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 7. 12. 2019 15:45

Já jsem teda o žádných poplatkových prázdninách nikde nečetl, ale teď měli více akcí, takže kdoví jak u které
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 12. 2019 20:15

To bude v ČSOB u nově zakládaného Plus konta (bez ohledu na akci) nejspíš stejné (podobné) jako při zřizování U konta v UCB (kontrola povinného příjmu na účet pro bezplatné vedení). Tam se klient o těchto poplatkových prázdninách také dozví až při zakládání, berou to asi jako výhodu dostatku času se s novým účtem sžít, co se sděluje až při zakládání. Neboli plnit podmínky je třeba až s odstupem, díky tomu má klient dost času třeba na přesměrování výplaty na nový účet v mzdové účtárně.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 12. 2019 21:40

tak u UCB se tím docela chlubí: "Pro začátek od nás dostáváte až 2 měsíce bezplatného vedení konta.
V následujích měsících vám povedeme U konto zdarma, jestliže si budete na účet v rámci U konta posílat pravidelně příjem v minimální výši 12 000 Kč měsíčně." Viz https://www.unicreditbank.cz/cs/obcane/ ... konto.html
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubocz 12. 12. 2019 21:48

Ode dneška jdou do Apple Pay i Visa karty...
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gandalf007 13. 12. 2019 15:11

ČSOB mi potvrdila "poplatkové prázdniny" při založení Plus konta ve smyslu - měsíc založení se nepočítá, následně dva měsíce bez poplatků a od třetího je nutné plnit stanovenou podmínku bezplatného vedení.
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 12. 2019 19:00

Kdo nemate CSOB Plus konto a stavebne sporeni, jeste je tyden akce za zalozeni, celkovy bonus je 3000Kc( netto je to 2500.-, protoze 500kc se plati za zalozeni stavebka do vyse 200 000)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod wit.cz 14. 12. 2019 21:36

A nemáte ani Premium.. (Běžný účet musí být nový, tj. klient nemá u ČSOB jiný platební účet pro fyzickou osobu ani jej v posledních12 měsících neměl.)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 15. 12. 2019 00:28

V nějakém článku jsem četl, že u Smartbankingu v telefonu lze posílat okamžité platby, ale já jsem to tam nikde neviděl (build někdy z listopadu a poslední verze hlášená na Google Play).

Koukám špatně, nebo je možné odesílat okamžité platby pouze z IB?
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod sNOWu 15. 12. 2019 11:07

mám poštovní spořitelnu, což je stejný jako ČSOB a taky jsem to v mobilu nenašel
sNOWu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 12. 2019 11:27

v Smartbankingu to jeste nejde
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fiasky 18. 12. 2019 11:10

Jde bez problémů platit s ČSOB kreditkou na poště dobírku 200 tisíc? Musí to jít přes Curvu? Jak uživatelsky přívětivé je posílání bodů z odměn na kreditku? Díky moc. Uvažuju, že bych po Novém roce snížil limity na hello kreditkách a požádal o ČSOB a Curvu. Jde kreditka v pohodě přebít až na 200 tisíc? Díky moc.
fiasky
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků