podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 10. 2019 10:32

Ukrajina: bez problémů OTP Bank, možnost menu v AJ, nenabízí DCC, možnost vybrat nějakou normální částku.
Bankomat Raifky na letišti chtěl poplatek 40 hřiven (1 UAH = 0,93 CZK), bankomat UKRBank (patří pod BNP Paribas) nabízel DCC a nebyl jsem si jist, kterým tlačítkem to zrušit. U několika bank jsem narazil na limit výběru 200 UAH, z některých bankomatů se nám nepodařilo vybrat vůbec, hodně bankomatů má menu jen v azbuce a volba jazyka se smrskla na rusky/ukrajinsky.

Každopádně bankomatů je tu opravdu hodně, není problém v širším centru nějaký najít, stejně jako je tu řada směnáren s velmi rozumným spreadem na USD a EUR. Třeba USD nákup 24,80-90 a prodej 25-25,10

-- 28. 10. 2019 11:33 --

Není problém najít bankomat :)
Přílohy
tmp-cam-5453244809787915024.jpg
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plzen 28. 10. 2019 11:00

Dokonce i v Rusku již měli před 5 lety bankomaty.
Přílohy
20140815_2016501.jpg
Plzen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noi2 28. 10. 2019 19:20

bubocz píše:Díky, se zájmem jsem na to koukal, bohužel to asi není úplně aktualizováno - například na jaře najít ve Vietnamu bankomat bez poplatku bylo skoro nemožné...
Taky jsem tam na jaře byl a většinou Vietin Bank a občas VP Bank dávaly bez poplatku.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alouard 28. 10. 2019 19:49

Seychely: s Hello KK jsem uspěl jenom v bankomatech MCB, jinak buď poplatek nebo to kartu vůbec nebralo. Ale bylo jich všude dostatečné množství, takže to nijak omezující nebylo. Bez DCC.

Předtím jsem si vždy bral USD/EUR (podle kurzu CZK) a obecně nejlepší kurzy měli v Cash Plus.

UAE, Qatar: tady jsem vybíral jen na letišti v ATM HSBC Bank a taky bez poplatku.
alouard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noi2 2. 1. 2020 12:12

Ví někdo, jak to je v Izraeli?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tx999 2. 1. 2020 12:21

Nepamatuju si presne banky, ale daji se najit bankomaty bez poplatku. Pokud letis do TLV, je nejlepsi to zkusit primo v letistni hale, kde je tech bankomatu nekolik vedle sebe.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 1. 2020 12:46

Mám pouze zkušenost starou už cca. tak 5 let a co si vzpomínám tehdy prakticky jediná síť bankomatů, ze které šlo vybírat bez poplatků byla Bank Hapoalim (červený kosočtverec) - v TLV byly i v příletové hale, ve městách bylo třeba trochu hledat, z ostatních to byl zpravidla poplatek ekvivalentu 30 Kč...

Teď to může být jinak, nicméně seznam bankomatů bez poplatku na fóru Revolut uvádí se stavem k listopadu 2018 bankomaty Discount Bank: https://community.revolut.com/t/the-ult ... ntry/61491
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2020 13:14

Zkušenost s Gruzie - vybíral jsem jen jednou, z bankomatu na letišti v Kutaisi. Byly tam 3 vedle sebe, jeden chtěl za výběr 2 lari (asi 17 korun), druhý bez poplatku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2020 06:47

Moldávie, letiště Kišiněv. Našel jsem pouze dva bankomaty Victoriabank. Jeden z nich chtěl 20 leu + 1,5 % z částky. Nakonec jsem vyměnil 150 RUB a 10 USD ve směnárně. Uvidíme kolik budu potřebovat. Taxi (přes Yandex, není tu Uber, Klon, Bold) jsem platil kartou, necelých 100 leu z letiště do centra, hotel taky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2020 11:35

Jiný bankomat - Moldova Bank - pokus o výběr 1500 leu - nabídnut poplatek 42,50. Takže další směna USD.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 1. 2020 13:52

… což je 20 + 1,5 %. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 1. 2020 17:02

No jo, no. To mi nedošlo:). Možná to tak mají všechny, zkusím ještě nějakou jinou.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 1. 2020 19:44

Před 2 lety jsem v Moldavsku vybíral v bankomatu nějaké zelené agrobanky (asi Agroindbank SA) pomocí debetky Equa a nic to po mě chtělo, jen Equa si strhla svých 9 Kč.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2020 06:29

OK, díky za tip, poohlédnu se
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2020 11:17

Třetí pokus - Energbank v centru. 1000 leu bez poplatku
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků