Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 1. 2020 20:52

Tento rok bude mět CN žně... a od příští roku se začnou množit ještě více velkosklady CN na území EU a danová kobra a celní vyžírkové mají smůlu. Nebo budou populární nákupy do košíku u jednoho obchodníka, at už se to celní výpalné aspon vyplatí zaplatit na více nakoupených věcech a ne jako ted jen na jedné, dvou.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 1. 2020 23:55

redhaven píše:https://www.celnisprava.cz/cz/tiskove-zpravy/2018/Stranky/celni-sprava-a-elektronicky-obchod.aspx
V tom článku se píše pouze o DPH a nic o clu. Že by se to vztahovalo pouze na DPH a na clo ne?

ROlda78 píše:je otázka jak to zdrží dobu doručení
Nevím, ale předpokládám, že dobu doručení to až tolik nezdrží. Mnozí lidí už asi nebudou vůbec nebo méně nakupovat v Číně nebo jinam mimo EU a tak těch zásilek na odbavení asi bude méně.

redhaven píše:od příští roku se začnou množit ještě více velkosklady CN na území EU a danová kobra a celní vyžírkové mají smůlu.
Nevím jak to je s těmi čínskými sklady na území EU, ale kdysi jsem někde četl, že nic takového neexistuje a zboží zasílané údajně ze skladu v EU je stejně zasílané z Číny. I když je na zásilce z Číny adresa odesílatele někde z EU tak celníci to údajně nějak poznají a považují to jako by to přišlo z Číny.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 1. 2020 09:28

Pro Vlazy:
Od 1.1.21 se zruší výjimka na osvobození DPH u zásilek do 22 EUR, co se týká cla, mělo by to být stejné jako doposud.
ohledně čínského skladu v Jenči https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/c ... nomika_fih

Další info, které platí:
https://www.mesec.cz/clanky/kdy-musite- ... zahranici/
https://nakupujvcine.cz/tipy-navody/sklady-v-evrope/
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 1. 2020 10:00

Mě některé balíky hrozící DPH i clem putují třeba přes Dánsko apod. Celá ta šaškárna s nově plošným DPH je díky z tlaku EU "obchodníků" tedy správně překupníků čínského zboží, kteří nevydělávají nyní a samozřejmě je třeba taky nasytit přebujelou milionovou armádu státních vyžírků. Existují virtuální CN sklady uvnitř EU a i ty skutečné.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ulmra 18. 1. 2020 11:32

Zatím z těch skladů mimo Čínu často do ČR neumožňují zaslání.
Ale věřím, že když v Evropě bude poptávka, třeba to rozšíří a najdou i cesty jak celní výkupné minimalizovat - trh si vždycky najde cestu. Radši zaplatím pašerákům, než celním lupičům.
Daně jsou výpalné, které platíme za to, že se nám nepodařilo vytvořit civilizovanou společnost.
Ulmra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 18. 1. 2020 12:16

Ono to DPH ani clo by nebyl až tak velký problém, kdyby byla nějaká možnost to uhradit nějak online bez výpalného poště a jiným celním zprostředkovatelům... Jestli např za sklo v ceně 1USD zaplatím o 8 korun navíc na DPH, je mi fuk. I u zboží za pětikilo by se DPH zkouslo. Ale platit další 200 či více poště nebo jinému vyžírkovi za proclení... Ten poplatek by to pohřbil...
Navíc pokud se nebude nakupovat z Číny, tak si místní překupníci nastřelí ceny ještě víc než dnes...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 1. 2020 12:47

Ted jsem měl srovnání: Úplně stejný regulační ventil vyrobený v obou případech v CN, tady u českého pišišvora stojí 10x tolik :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 1. 2020 13:26

Ze skladů v EU do ČR Číňané příliš neumožňují zasílat zboží a když tak je tam oproti zásilce z Číny o dost dražší poštovné, že se to ani příliš neoplatí využít. Asi proto, že když to musí dovést z Číny do těch skladů v Evropě tak je to pro komerční účely (další prodej) a EU jim za to asi naúčtuje nemalé clo nebo možná i DPH a tak to Číňané nějak promítnou do celkové ceny zákazníkům aby se jim to vyplatilo. Předpokládám, že to bude asi stejné nebo podobné když se ve větší míře začne využívat sklady v zemích EU. My koncoví zákazníci sice nezaplatíme DPH a případně i clo, ale zaplatí to Číňané při dovozu do těch skladů v EU a asi to promítnou do ceny zboží nebo poštovného, takže ve výsledku to může nakonec vyjít nastejno jestli to bude zaslané přímo z Číny nebo ze skladu v EU.
Bohužel světová politika (nejen EU) se pomalu začíná obracet proti Číně která zaplavuje svět svými levnými produkty.

redhaven:
Já jsem loni z Číny koupil kuchyňskou váhu která mne vyšla na necelých 100 Kč. Díval jsem se u nás u Větnaců a tam tu asi stejnou váhu prodávali za 230 Kč což je více jak o 100% dražší. U Vietnamců ji měli v kartonové krabici a z té Číny mi ji zaslali pouze v celofánovým sáčku, ale to nevadí, protože krabici asi stejně většina lidí po rozbalení vyhodí. Pro mne je důležitější cena a ne obal.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod redhaven 18. 1. 2020 14:25

CN jako stát dotuje plošně poštovné a z části dopravné svým obchodníkům. Pochybuju, že při velkodovozech zboží v desítkách tisíc kusů v mnoha kontejnerech, je všechno zboží správně !! procleno. Vždyt na základě tohoto "správného" proclívání tady podnikali a podnikají celé klany rákosníků tam-an, že a dodnes jsou toho jejich zboží plné tržnice a i nákupní centra, nebot už mají zavedené velkoobchodní firmy a dovážejí zboží i pro nadnárodní obchodní řetězce, vzdyt ty hadry v těch nákupních centrech i stejně "voní". :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2020 22:48

Mám dotaz, chci koupit z Aliexpressu paměťovou kartu SanDisk se čtečkou za cca 600kč, projde to bez DPH když cena je vyšší než 22€ anebo se neplatí DPH vůbec? Podle čeho oni vůbec určují cenu zásilky, podle českých cen nebo odhadem? Ukáže se jim na rentgenu také kapacita karty?
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 1. 2020 00:19

paměťová média bych moc nekupoval, často jsou menší jen tvářící se jako obj. velikost
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 24. 1. 2020 00:33

+1
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 1. 2020 17:39

Díky, koupím u nás v ověřeném eshopu
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 1. 2020 17:55

ROlda78 píše:paměťová média bych moc nekupoval, často jsou menší jen tvářící se jako obj. velikost
Ano, často je to tak, ale s tím je třeba při nákupu z Číny asi vždy počítat a zvážit jestli se to i tak za danou cenu vyplatí. Ono asi vše z Číny může být trochu šizené. Dnes mi byl doručený USB kabel z Číny který měl mít délku 1,2 m a když jsem ho změřil tak i z konektory je pouze 95 cm dlouhý.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 1. 2020 18:31

Tak to jsem zvědav, co přijde mě, tento týden jsem objednal také USB kabel 1,2m
Nick Cave
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků