podmínky pro výběr ze zahraničních bankomatů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evlo 24. 1. 2020 13:43

a zkousel jsi ruzne karty?
napr dbs - pro curve pozadavalo poplatek kdyz neudela konverzi oni, ale pro fio jim to slo bez poplatku, limit pro vyber 20000, oboje mastercard
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2020 13:47

Při druhém pokusu jsem zkoušel Revolut a mBank Visa Svět - obě s poplatkem. Při třetím se "chytla" hned Revolut, tak jsem už další nezkoušel
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod privrat 12. 2. 2020 09:48

Zdravím. Nevíte prosím vás někdo, jak je to s poplatky při vybírání hotovosti z bankomatů v Polsku? Konkrétně se chystáme s manželkou na Hel. Předem díky.
privrat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2020 10:05

U Polska pozor na DCC a to nejen u bankomatů, ale i u obchodníků. Dobře kontrolovat, že částka je skutečně v PLN (a ne přepočítaná "švindlkurzem" do CZK), z mé zkušenosti to zkouší tak 2/3 obchodníků.

Nepamatuji si, jestli jsem tam někdy vybíral z bankomatu, všechno jsem platil kartou, případně měl kamarád, který jezdí do Polska nějaké drobné.

Jelikož už i v ČR chtějí některé bankomaty u zahraničních karet poplatek, očekával bych, že se na to dá narazit i v Polsku, ale asi to nebudou všechny, takže zkoušet a sledovat, co se objeví na displeji.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 12. 2. 2020 10:16

Předpokládám, že Revolut se zlotými nepomůže, bude se tvářit jako cizí karta a bude se tak vnucovat DCC., že jo?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2020 10:49

Přesně tak, Revolut se tváří jako britská karta, tj. DCC by to nabízelo do GBP. Člověk musí dávat pozor na to, co v terminálu potvrzuje.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 12. 2. 2020 11:54

Naštěstí existuje předplacená karta na PLN, vyzkouším to tento měsíc.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 12. 2. 2020 17:27

Někde jsem loni našel (myslim že na techto stránkách) nějakej seznam bankomatů, který jsou v Polsku bez poplatků (a bylo o asi 5 bank - každopádně oba na který jsem narazil jako první - matně si vybavuju, že to mohla mBank a Bank Polski, ale fakt bez záruky). Ale vůbec to nebylo potřeba, protože fakt všude (byť jsem tam nebyl dlouho) šlo platit kartou.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrmegac 12. 2. 2020 18:06

Polské bankomaty:
ATM Euronet (as of Sep 2018 with Visa, but not with MC)
ATM Global (free for Visa and MC as of Sep 2018)
Bank Pekao SA (as of Aug 2018 with MC)
PKO Bank Polski (as of Aug 2018 with MC)
Santander (ex-BZBWK)
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 12. 2. 2020 20:26

Aka je maximálna suma, ktorú vydá ATM v Nemecku na jeden výber?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod privrat 13. 2. 2020 08:03

paráda, ještě jednou díky všem
privrat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 2. 2020 09:53

Trochu mimo téma - platí se v Polsku za mezibankovní převod z běžného účtu na běžný účet? Nebo je to obvykle zdarma jako u nás?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 5. 2020 11:00

Podle mého názoru to bude jako u nás, některá banka zdarma, některá za drobný poplatek. Každopádně třeba přes Fortissimo (devizy.cz) platím do Polska v PLN zdarma, takže nějaká banka to nabízet musí, přece by to nedotovali ze svého.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 26. 5. 2020 23:50

Lafayette16 píše:Trochu mimo téma - platí se v Polsku za mezibankovní převod z běžného účtu na běžný účet? Nebo je to obvykle zdarma jako u nás?


https://www.najlepszekonto.pl/darmowe-konta-bankowe
hledej PRZELEW INTERNETOWY 0Zl
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pezos 14. 7. 2020 08:28

https://www.idnes.cz/finance/financni-radce/banky-bankomat-vyber-v-zahranici-platba-kartou-v-zahranici-dcc.A200711_125129_viteze_frp

Pobavilo:
V minulosti byla služba DCC často pro klienty bank velmi nevýhodná. Od dubna letošního roku na základě evropského nařízení musí bankomat nebo platební terminál nabízející službu DCC před jejím zahájením zobrazovat kurz a jeho odchylku (procentní přirážku) od kurzu stanoveného Evropskou centrální bankou. Cílem je, aby měl klient možnost srovnání s jediným referenčním kurzem.

Tato část se snaží namluvit, že DCC už není "velmi nevýhodné". Jenže v reálu se nic nezměnilo, kromě toho, že se musí uvádět kurz ECB. Nemluvě o podvodnících, kteří se snaží DCC nanutit.
Pezos
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků