Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 2. 2020 10:59

Jo, 3 poplatky ročně můžeš stornovat. Taky jsem takhle ušetřil 100 Kč.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 29. 2. 2020 11:08

Ja ho stornovat nestihla, neprihlasila jsem se vcas do IB. O to vic me fascinuje, jak ted o ten poplatek bojuji. Kdyz sel stornovat, kdyz sla vydat karta nahradni.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 1. 3. 2020 10:08

To vis, kdyz nepouzivas bezkontaktni funkce, tak razem svou akci banku stojis litr a jeste chces odpoustet stovku :-) I ta reklamacni s tim ma praci, musis vyhodnotit, zda mas narok a kdyz ne, tak se musis plazit a prosit a brecet a ne se domahat :-)))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 3. 2020 10:47

Jo jo, práci se mnou měli, dvakrát mi odepsali, než to předali na reklamační :)
Tak si asi objednám třetí kartu a poplatek stornuji, ať si mě užijí :-)
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 1. 3. 2020 10:47

Kdyz si tim pomuzes :-)) Uz pochop, ze bezkontaktni cinnost je pro korporaci asi tak 100x levnejsi nez to, co delas neobratne manualne.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 1. 3. 2020 14:58

https://www.ceskohledapoplatky.cz/
alias
https://www.airbank.cz/cesko-hleda-poplatky/

Airbank tam dela propagandu ve smyslu jak jsou uzasni a nemaji takove absurdni poplatky,
vetsina tam vyjmenovanych poplatku (ktere oni nemaji) jsou obskurni a u beznych lidi pri beznem chovani se nevyskytujici (vetsina z nich je od FIO jejich nejvetsiho konkurenta).

Ale naopak Air bank jako jedina ze vsech bank ma poplatek (1Kc) za okamzitou platbu (u maleho tarifu), u ktere je u beznych lidi predpoklad casteho vyuzivani.

Toto je tedy paradox, kdy v prenesenem vyznamu zlodej krici "chytte zlodeje".

Je videt, ze konkurencni boj novych bank se priostruje ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 1. 3. 2020 15:15

Trošičku se to dá chápat: v jistém smyslu jsou věci jako efektivní zpoplatnění předčasné splátky/refinancování „chyták“, který docela dost lidí zaplatí, a přitom si podle toho banku nevybírali, protože je nenapadlo to hledat; naproti tomu jasně daný poplatek za často používanou službu je „fér“, každý si může rozmyslet, jestli je to přijatelné.

Trošičku se to dá chápat. Trošičku.

Ale tak moc bych za tím vlastně vůbec nehledal: mají povinnost vystavit výpis o poplatcích, a EU jim předepsala konkrétní dost strohý formát, kde ta čísla o zaplacených poplatcích moc křičí[1] – tak hledají způsob, jak to uvést/zaobalit/odvést pozornost na příjemnější věci. Třeba Creditas taky zkouší zatloukat (schovává výpisy poplatků za „bilanční výpis“ do jednoho PDF).

[1] Psychologie peněz je zvláštní: jak se začne mluvit o penězích, lidé jsou daleko víc zaměření na čísla a míň ochotní nad něčím mávnout rukou.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 3. 2020 19:54

Odepsala jsem jim s dotazem, jestli nahradni karta neni nova, jestli by dali STAROU.

Z meho pohledu (a ten pohled ma 99% lidi) neni v nahradni a nova rozdil, nahradni je nova.

Ona tomu predchazela dvoji komunikace pres jejich IB. Priznam se, ze takto arogantne mi jeste nikdo nikdy nepsal, i kdyz mi i jinde nevyhoveli a ze stovky se nezblaznim (ale o to min se zblazni ta banka :-) ).

Nicmene me desi, ze bych s nima resila nejakou krizovou situaci, mela u nich uver atd. Prozoze tam musi byt jasny pokyn, co muzete vybrat, tak vyberte.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 3. 2020 20:08

Zkoušel někdo zrušit v rámci mobility skrze Airbank účet u Monety? Nechce se mi chodit pipinám vysvětlovat osobně, proč jejich Tom účet stál pouze za ten bonus, který jsem dostal :-D.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powery 3. 3. 2020 18:06

Do IB se teď přihlašuje jinak než dřív. Občas to chce postupně 3 údaje. Jméno, v telefonu Potvrdit a ještě heslo. Někdy dokonce 4 údaje. Jméno, datum narození, v telefonu Potvrdit a ještě heslo.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 3. 2020 19:22

Po mně ted několik dní pokaždé jméno, datum narození, heslo + kód z SMS
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 3. 3. 2020 20:37

Jestli to už s tou bezpečností nepřehánějí :hm
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 3. 2020 23:51

Taky mě to štve. Asi chtějí, aby nemuseli posílat SMS a lidi chodili jen do mobilní aplikace, kde vše budou řešit otiskem prstu.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farang 6. 4. 2020 07:55

V kurzovním lístku Air Bank je nyní při cizoměnové platbě přirážka při platbě kartou (+ 2.289 % vůči ECB)
Co to zase je?
farang
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _vpa 6. 4. 2020 08:01

Nová povinnost https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove ... -a-z-36829
Při platbě kartou s DCC je to moc zajímavá informace.
_vpa
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků