MaxBanka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 20. 2. 2020 23:38

Joo? K 30. 9. 23% úvěrů za nefinančními podniky, a 69%!! úvěrů za domácnostmi je „nevýkonné“, tj. výrazně po splatnosti nebo z jiného důvodu asi nebudou plně splaceny.

„Platí vysoké úroky“ fakt není totéž jako „jasná konzervativní koncepce“, spíš je to indikace opaku.

-- 20. 2. 2020 23:40 --

(Data výše jsou o Trinity, ne Expobank, ta hlásí daleko lepší údaje.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drummond 20. 2. 2020 23:45

ripper6 píše:A sakra, takze jsem tam nedavno poslal penize na to super uroceni a muzu je poslat jinam :D
Klasika, chvilkovej ustav, vetsinou tak dopadne a hromada lidi k tomu nema duveru, takze tam ani nic nezaklada... :( Tech par z finexpertu uz to pred krachem nezachrani :D
Ted uvidime jak dopadne do roka Trinity ;)


A proč bys je posílal jinam? Do 2,5M to máš pojištěné, a že banka změní majitele neznamená, že krachuje. Když Wustenrot koupila Moneta, taky jsi přesouval peníze?
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 2. 2020 08:48

fc70 píše:Joo? K 30. 9. 23% úvěrů za nefinančními podniky, a 69%!! úvěrů za domácnostmi je „nevýkonné“, tj. výrazně po splatnosti nebo z jiného důvodu asi nebudou plně splaceny. „Platí vysoké úroky“ fakt není totéž jako „jasná konzervativní koncepce“, spíš je to indikace opaku.

Těší mě, že nejsem jediný, kdo není nadšený z Trinity. Nejsem a nechci být jejím klientem, a to samozřejmě nikoliv z obavy o své finance. Na druhou stranu, není snadné vyrovnat se s dědictvím kampeličky a na českém vysoce konkurenčním trhu není moc možností, jak se prosadit, než přes vyšší úroky v počátečním období. Také se domnívám, že je potřeba zohlednit ještě další skutečnosti kromě kvality úvěrů. Relevantní je vývoj jednotlivých parametrů v čase a pro mě také třeba co banka s uloženými prostředky klientů dělá, jakým způsobem je zhodnocuje, představy majitele o směřování banky atd. Mohu si myslet, že vize majitele Trinity otevřít banku ve Švýcarsku je poměrně odvážná, nicméně se podle dostupných informací zdá, že postupuje poměrně uvážlivě. Podobnou uvážlivost nevidím u Expobank, i když poslední změny v managementu považuji za správný krok.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 21. 2. 2020 11:05

Mohu někoho poprosit do SZ o doporučení v rámci těch 300+300?

Edit: Už mám, díky.
Naposledy upravil Rad68 dne 21. 2. 2020 13:12, celkově upraveno 1
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 21. 2. 2020 13:00

Delitzsch píše:Těší mě, že nejsem jediný, kdo není nadšený z Trinity. Nejsem a nechci být jejím klientem


Tohle je jak prázdné prohlášení od konkurence.

Delitzsch píše:a to samozřejmě nikoliv z obavy o své finance.


Jasnější by bylo uvést proč ano a ne, proč ne. :hm
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 24. 2. 2020 23:08

Co se rozumí "služba externího partnera banky" při zakládání s odměnou?
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 2. 2020 23:21

Je nutno si aktivovat (= uzavřít smlouvu v IB s "partnery" banky, jejichž prostřednictvím klient může nakupovat drahé kovy, bitcoiny nebo posílat peníze na crowdfundingovou platformu - podmínky nevynucují i reálné využívání služeb) danou "službu" po založení účtu samotného...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Surik4t4 21. 3. 2020 12:13

Mohu někoho poprosit do SZ o doporučení v rámci těch 300+300?

Edit: Už jsem obdržel. Děkuji Retronovi
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 24. 3. 2020 21:52

Od 1.6.2020 banka vydává nový sazebník. Jsou tam nějaké změny, co se týká Neoúčtu? Mají to tak blbě napsaný, že se v tom ztrácím. Např. poplatek za příchozí platbu, vedení karty... - dle sazebníku zpoplatněno, ale to je i u stávajícího sazebníku a stejně to neuplatňují.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MP007 25. 3. 2020 09:08

Dnes mají na stránkách "revidovaný" sazebník, kde to pro Neo-účet vypadá bez zásadních změn - ODKAZ
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Surik4t4 25. 3. 2020 10:15

y2key píše:Od 1.6.2020 banka vydává nový sazebník. Jsou tam nějaké změny, co se týká Neoúčtu? Mají to tak blbě napsaný, že se v tom ztrácím. Např. poplatek za příchozí platbu, vedení karty... - dle sazebníku zpoplatněno, ale to je i u stávajícího sazebníku a stejně to neuplatňují.


Já tedy vidím nulové poplatky na Neo účtu i ve starém sazebníku.

Screenshot (4).png
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leonos 25. 3. 2020 14:05

Prošla jsem to a vypadá to, že beze změn.
Leonos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod termistor 26. 3. 2020 17:47

kdo mi pošle pozvánku na odměnu 300+300 ? Díky

Edit: už dost, díky
Naposledy upravil termistor dne 26. 3. 2020 18:11, celkově upraveno 1
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 3. 2020 18:07

máš SZ.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 3. 2020 22:39

jináč co vše je možné využít, aby byla splněna podmínka "... Doporučený klient založí NEO účet (dále jen „Účet“) a zároveň si aktivuje alespoň jednu službu externího partnera Banky, prostřednictvím internetovém bankovnictví Banky."
Myslí tím investice? Nic jiného v IB nevidím.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků