Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lenka_2 15. 4. 2020 11:23

dr._lukas: Záleží na tom, jestli bude umožněno založit obálku v dubnu, květnu a červnu. Je rozdíl, jestli bude nízkým úrokem postižena jen šestina, nebo třetina zůstatku.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod meme1255 15. 4. 2020 14:59

Tak jsem se s AirBank sekl o den, úprava https://www.airbank.cz/novinky/upravujeme-sazby-na-uctech-a-pro-prevedeni-hypotek/ až dnes. Nově SÚ do 250K 0.8 % bonus, BÚ nic. Zatím zlatá RB…
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 4. 2020 15:09

Volala mi bankéřka "prémiového" bankovnictví Creditas v reakci na můj výběr spořícího účtu, že prý nabízí nějaký "převratný pojištěný" produkt, zda mám tedy čas na osobní schůzku. Sdělil jsem jí, že jsem člověk znalý a že, investice pojištěné ze zákona nejsou. Zřejmě se jedná o stejného kočkopsa SÚ/"výhodná investice" , ale nechtěla podrobnosti sdělit do telefonu, prý je to exkluzivní produkt, Patrik tuším něco někde o tom psal.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 15. 4. 2020 15:18

Mně poslali taky přelomový produkt prozměnu z Trinity - nějaký podřadný účet. Pěkný nesmysl. Peníze jsem ale ještě nepřeváděl, protože čekám na založení J&T.

U Creditas už mám téměř vyčištěno "z plna" a nikdo se neozval.

Do ING bych na ten jejich obálkový úvěr, který stěží dosáhne na 2% (metoda nejstarší a nejmladší obálky x výběr z nejmladší = porušení podmínek, apod.) nešel. Nejradši bych je za podobné praktiky nakopal do zadele.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 4. 2020 16:15

Nikdo neví co bude v horizontu roku, plíživá čínská chřipka aktivizovaná i na podzim může zdecimovat mnohem více světové hospodářství. Nynější řád je životně závislý na neustálém růstu HDP a inflace, což se ukazuje nyní jako zřejmě neflexibilní neživotný koncept.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 4. 2020 16:25

redhaven píše: Nynější řád je životně závislý na neustálém růstu HDP a inflace, což se ukazuje nyní jako zřejmě neflexibilní neživotný koncept.

Co? :shock:
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 15. 4. 2020 17:22

redhaven neblbni, zas není konec světa (teda pokud nás to nesejme). Sice Ti to na pár ani ne týdnů zavřeli kolem špeluňky-Litovle, ale za takové 2-3 měsíce budeme z prvotního nejhoršího venku a probudíme se do krásné recese, která snad bude to nejhorší co nás potká. A opakované virování a strach na podzim nás se štěstím a s opatřeními na hranicích mine. No a tak od 2022 nás po krizi zase čekají sociální jistoty a samá pozitiva (no až na ty sociální jistoty a pozitiva), prostě chci říct že pak už bude líp :) .
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 4. 2020 17:35

Nikoliv … nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. :D Musíš bejt optimista.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 15. 4. 2020 18:52

Národe, pamatuj na 20. století a několik měnových reforem za všech ideologií. >:-(
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Aldapo 15. 4. 2020 19:54

To ale platilo na ty co něco nakulačeno měli. Ty můžeš zůstat v klidu,ne? 8-)
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 15. 4. 2020 20:17

No lepší se peněz rychle zbavit, utratit je, dokud mají nějakou hodnotu.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 15. 4. 2020 20:22

No chtěl jsem v Makru koupit Humra a neměli ;-) . Jindy je tam maj běžně, hold krize. Asi s tím utrácením počkám až padne měna...a nebo spíš lidi s majetkem budou peníze potřebovat dřív než padne 8-) . Se už nějak domluvíme...polidsku :) .
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 4. 2020 20:38

Ještě se mi nikdy nestalo, že bych po 10 dnech obnovil v nějaké bance spořící účet..Všechno je poprvé, tak snad nepadne Hellobank hned druhý den po AB.. Jak to vlastně mají? Nikde v rámcové smlouvě jsem nevyčetl nic o tom, že by měnili sazbu podle vývoje ČNB, ani, že by těch 1,5% p.a. bylo rozdělené na základní a bonusový úrok. Takže předpokládám, že je v případě změny čeká 2 měs. oznámení předem.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 4. 2020 21:16

Hello bank naopak nám klientům před pár dny zasílala email, kde mimo jiné stálo, že úrok zatím ponechávají. Tak uvidíme jak dlouho :) (nevyužívám, mám až do ledna 2021 ten garantovaný Wustenrot 1,7%)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 4. 2020 22:01

Takže kdo má teď ještě nad procento? Hello, Moneta, ING v rámci příhozů a to je všechno?
octaviampi
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků