Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 5. 2020 11:00

Přesně jak uvádí @drkarel... Vybírat tak vysokou částku z ATM a neověřit si Revolut limity...
Ono pokud by šlo o poplatek bankomatu, tam by na něj daný ATM upozornil jasně uvedenou částkou poplatku, s možností výběr zrušit pro nesouhlas s poplatkem. To se evidentně nestalo, takže jde prostě o poplatek Revolutu za nadlimitní ATM výběr. A těžko na tento poplatek může Revolut ve své appce upozornit víc, než graficky v nastavení (ozubené kolo v části Řídící panel), v části Cenový plán.

EDIT: teď koukám, že tarif Metal má bezplatný výběr do 16500 Kč za měsíc. Pokud tedy vybíral 70k, tak to plně odpovídá: do 16,5k zdarma, vše nad za 2%, v průměru tedy cca 1,5%. Prostě si neověřil limity pro bezplatný výběr, ani Metal není v tomto neomezený :)
Přílohy
Screenshot_2020-05-17-12-28-33-230_com.revolut.revolut.jpg
Naposledy upravil minarjo dne 17. 5. 2020 11:33, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 5. 2020 11:25

minarjo píše:EDIT: teď koukám, že tarif Metal má bezplatný výběr do 16500 Kč za měsíc.


Já tam tedy vidím 13,5 k/M. Hele, když se tak podíváš na své příspěvky, není tam něco k zamyšlení? :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 5. 2020 11:37

Já skutečně 16,5k, viz screenshot v předchozím příspěvku (nabídka při kliku na upgrade). U fintechů je někdy pravd víc, tedy když zde dva tvrdíme různé věci, může být obojí pravda, ale ne pro všechny :) - každému se snaží nabídnout něco extra. Podobně jako u českého Twisto, když nabízejí zdarma karty na X měsíců každému jinak atd.

K mým příspěvkům: ano nejprve jsem za původce poplatku mylně považoval DCC, ale to proto, že tazatel to napsal tak, jako by za poplatek mohl určitě jen a pouze bankomat a poplatek byl přitom procentní. Obě varianty padaly v úvahu, tedy poplatek na straně DCC bankomatu, nebo na straně Revolutu, až když to upřesnil že šlo o výběr 70k, pak bylo jasné že to přešvihl u Revolutu. Opět platí: pravd může být někdy více, zvlášť když je dotaz neúplně formulovaný.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 5. 2020 14:05

Twl, Ty jsi kecal. Stačilo se trochu zamyslet a přišel bys na to, že DCC to být nemohlo a výběr musel být vysoký (ještě před tím, než to napsal autor). Místo toho tu opět sáhodlouze vymýšlíš a popisuješ nesmysly o několika pravdách. Tazatel se tázal a byl zjevně zmaten, rozhodně nic netvrdil, natož určitě.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 5. 2020 15:07

@drkarel:
Považuji tě za solidního diskutéra. Proto nechápu, kde teď bereš dojem, že jsem kecal, jen proto že ty máš s DCC jiné zkušenosti a možná to tolik nesleduješ jako já? To je problém mnohých diskutujících, že považují svět za černý a bílý, tedy že je to buď tak a nebo opačně. Svět je ale barevný, leckdy mohou mít pravdu oba, záleží na místě a čase.
Dva příklady: zrovna včera ve vlákně Curve jsem vyvedl jednoho diskutujícího z omylu, že i bankomat ČSOB občas může u zahraničích karet nabídku DCC vynechat (ne moc často, ale mně se to stalo před nedávnem), sám ses tam k tomu vyjadřoval. Algoritmus zkrátka není pevný, tak jako u terminálů v obchodech. Druhý příklad: známá kauza UCB pár měsíců zpět, kdy v programu U-šetřete vypláceli odměnu i za Albert transakce s cashback výběrem, pak je ale někomu mazali. Byl jsem jeden z prvních, kdo mazání takových odměn hlásil, a mnohými jsem byl prohlášen za blba a lháře jen proto, že jim se to (zatím) nestalo :). Pravda nakonec byla opět obojí: UCB to někomu ručně smazala, někomu ne.
A teď k současné záležitosti: za lháře mě teď prohlašuješ ty nejspíš jen proto, že DCC odchylka od forex středového mezibankovního kurzu 1,5% u ČSOB bankomatu ti přijde nízká, tedy že DCC jako důvod poplatku viz výše je dle tebe nesmysl. Ale ono není, jinak bych to nepsal! Naopak dle toho že @audiobullys zmiňoval jako důvod poplatku bankomat, napadlo mě DCC jako první možné. Ano, opravdu je typická DCC přirážka kolem 3-7%. Ale tím, že mě baví to sledovat (DCC kurz si fotím na bankomatech i terminálech u samoobslužných pokladen, pak si v klidu odchylku počítám), tak vím, že to reálné je! Banky totiž neaktualizují DCC kurzy moc často, třeba jen 1-2x denně (tak jako kurzy na webu), takže při větším pohybu kurzu na forexu daný den se dá dosáhnout zlepšení i zhoršení běžné DCC odchylky i klidně přes 2%. A o víkendech zase řada bank použije DCC přirážku, podobnou jako má na víkendy pro konverzi i Revolut, vyloučené nejsou ani dočasné "akce" bank na nižší DCC odchylky, i když ty asi tolik nebudou. Já zatím u DCC narazil v nejlepším případě na odchylku jen necelých 0,8% (už nevím jaký bankomat, je to déle), v nejhorším na víc jak 8% (bankomat UCB o víkendu, tam tu přirážku mají pořádnou). Tedy 1,5% DCC u ČSOB bankomatu není sice typické, ale stejně jako úplné vynechání DCC (viz výše) to reálné je.
Věřím, že tedy další diskuse na tomto fóru budou zohledňovat zkušenosti všech, a ne někoho hned peskovat jen proto, že daná záležitost je méně častá a daný diskutující se s ní ještě sám nesetkal. Od toho je fórum, zjistit zkušenosti jiných. Svět není a nebude černobílý, naštěstí :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod kajman71 18. 5. 2020 13:40

Nekdo s funkcnim odkazem na bonus pri zalozeni?
kajman71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod servpack 21. 5. 2020 12:34

Také se přidávám s dotazem, zda má někdo funkční odkaz na bonus při založení.
servpack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 5. 2020 13:19

Aktuálne není žádná akce bohužel.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mikka1 21. 5. 2020 18:27

Dava ted nejaka KK vratku za dobiti?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 5. 2020 19:52

HB, ale jak u koho
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter23p 21. 5. 2020 20:45

CS max 350Kč
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2020 20:48

A nějaká jiná sranda? Jenom všechno likviduju, už mám jen 3 banky, curve, revo a jsem z toho nervózní :-D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 6. 2020 16:38

kam v nové verzi appky schovali odkaz na příchozí platbu kartou,
ten co můžu někomu poslat?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 6. 2020 17:52

Je to umístěné pořád podobně, jen možná graficky jinak. Tedy v dolní liště Platby (ikona protisměrných šipek) a tam je třeba ty horní modré odkazy (Bankovní převod atd.) rolovat vlevo, Odkaz pro platbu je až jako poslední.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 4. 6. 2020 20:34

https://www.wired.co.uk/article/revolut ... oronavirus

To těch $500M teda prošustrovali ale fofrem...
Lol Phirae
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků