FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 11. 5. 2020 15:39

Tak prvni platba se objevila v historii. Druha nikde. Ani v neprovedenych, ani v planovanych, nic.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 14. 5. 2020 09:08

Fio konecne zacina s vkladomaty, tady je jejich prehled: https://www.banky.cz/banky/fio-banka/vkladomaty/

-- 14. 5. 2020 10:26 --

A jak je jejich zvykem, tak umisteni je celkem nelogicke, v Brne mimo nejuzsi centrum (Veveri) a Vyskov je zrejme lukrativni lokalita :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 14. 5. 2020 09:28

Ale to je už 4 dny stará informace :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 14. 5. 2020 09:36

Ty jo Dalichu, bejval jsi takovy prijemny clovek, nekousnul te ten Lulan z Brna? (jako ze je to asi nakazlive) :-) Jako jasne klientum to slo mailem, je to ve zpravach v IB, proc to sem vubec pisu :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 14. 5. 2020 09:44

A tak sorry no, sem se nechtěl nikoho dotknout. :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 14. 5. 2020 10:02

V pohode, jsem si chtel jednou rypnout, karantena je dlouha, chybi mi socialni kontakt :-)
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jantars 14. 5. 2020 11:52

@dlouhy.dejw: máš recht, k čemu mi je zpráva v IB když mi ji nejsou schopni ani poslat mailem ani na ni mailem alespoň upozornit, takže já ty zprávy čtu s velkým zpožděním když lezu na internetbanking tak jednou do měsíce................
Jantars
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 16. 5. 2020 01:23

Fio snižuje úročení TV a Fio konta v Kč o dalších 0,1% – Fio konto za krásných 0,05%.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 5. 2020 11:12

FIO kvůli úrokům na spoření není vhodné a tak nějaké snižování už i tak mizerných úroků snad nikomu nebude vadit. Kdo chce spořit a alespoň trochu nad tím přemýšlí tak k tomu používá jiné banky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 24. 5. 2020 00:11

Právníci Fio zase perlí:
Držitel karty … je dále povinen poskytnout … dodat dokumentaci … případně dokumentaci dodatečně vyžádanou bankou.
(tj. „případně“ naprosto cokoli) a pokud to neudělá,
má se za to (a smluvní strany se tak dohodly), že porušením povinnosti majitele účtu/držitele karty podle předchozí věty bance vznikla právě tato škoda: … rozdíl mezi částkou, kterou banka majiteli účtu poskytla či je povinna poskytnout jako nárok vyplývající majiteli účtu z neautorizované či nesprávně provedené transakce, a částkou, kterou byla případně taková neautorizovaná či nesprávně provedená transakce bance kompenzována třetí stranou
tj. Fio bez ohledu na povinnosti podle zákona o platebním styku může nevrátit peníze, které nedostane podle pravidel kartové asociace.

Do jisté míry to asi řeší ochrana slabších stran adhezních smluv a jako zjevný pokus odcházet ustanovení PSD, od kterých se nejde odchýlit, ale utvrzuje mě to v přesvědčení, že mít Fio jako běžnou transakční banku je nesmyslné riziko.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod MirekM. 24. 5. 2020 07:41

Fio jsem používal dříve občas k přímým platbám obchodníkům na Internetu, kteří měli inzerovaný Fio účet pro urychlení dodání zboží, což v době okamžitých plateb do Fio padlo. Druhým důvodem používání Fio bylo automatické dobíjení Odorika, kterého po přechodu na firemní tarif pro rodinné příslušníky již také nějakou dobu v rodině nepoužíváme. Tedy Fio zakonzervováno, kdyby v budoucnu náhodou ...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod antonsek 24. 5. 2020 08:05

Když mám obchodní účet u FIO e-Broker, potřebuji kvůli transakcím mít ještě BÚ u FIO? Nebo jde provádět transakce (zdarma) i s protiúčtem v jiné bance?
antonsek
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 24. 5. 2020 08:11

fc70 píše:Právníci Fio zase perlí:


Začínám toho mít plné zuby. Tohle je pátá změna za letošní rok, vážně nemám čas a už vůbec ne náladu to sledovat. Krom toho, ta změna už překračuje hranice drzosti, o rozporu se zákonem a evropským právem ani nemluvě. Asi nejvyšší čas tenhle ústav opustit.

>:-( :grr:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod psovod78 24. 5. 2020 09:31

Fio ma na tyhle svinarny zalusk, taky uctuji poplatek za dotaz treti osoby.

Otazkou je, co je dobra transakcni banka, co to takhle nema. Creditas treba pulku casu nefunguje. Airbank chce poplatek za okamzite platby a mbank je vubec nema.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mimonik 24. 5. 2020 09:37

Ustanovení, která porušují zákon jsou v těchto případech neplatná, navíc je tu finanční arbitr a spotřebitel má poměrně silnou ochranu. Fio je paranoidní již dlouho, neměl bych z toho obavu.
Mimonik
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků