mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod y2key 24. 5. 2020 13:29

Založil jsem si včera mSpoření, ale když dám v IB Provést jednorázovou platbu NA VLASTNÍ ÚČET, tak mSpoření vidím pouze v kolonce Z účtu, ale v kolonce Na účet se mSpoření nezobrazí.
Je to tak v pořádku?
Děkuji
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamča 24. 5. 2020 13:55

Jestli tomu rozumím dobře, tak chcete převést peníze na mspoření. Použijte tlačítko extra vklad přímo v tom cíli, kam chcete převádět.
Kamča
Návštěvník

Odeslat příspěvekod y2key 24. 5. 2020 14:38

Kamča: Moc děkuji za info. Já myslel, že to půjde klasicky převodem mezi vlastními účty.

Ještě se zeptám. Máte ověřeno, že skutečně je úročeno až 8 cílů 1,2%, když na každém je maximálně 100 000 Kč, tedy dohromady až 800 000 Kč? A nebo se bere jen součet do maximálně 100 000 Kč na všech cílech?
Z mBank má dvě rozdílné informace - jedna tvrdí, že to jde a druhá, že nejde.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 24. 5. 2020 15:03

Kristova noho, a nestačilo by si to přečíst na webu banky???

Kolik cílů si s garantovanou sazbou mohu otevřít?

S touto garantovanou sazbou je možné si otevřít až 8 cílů, každý z nich maximálně do 100 000 Kč.


https://www.mbank.cz/osobni/sporeni/msporeni/
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod y2key 24. 5. 2020 16:10

Jde o to jaké je tam úročení. Mám protichůdné informace přímo z mBank. 2x písemné vyjádření, že 1,2% je pouze do 100 000 Kč na všech cílech dohromady. A proti tomu vyjádření operátorky na mLince, která tvrdí, že 1,2% se bude úročit až 800 000 Kč při zaplnění všech cílů po 100 000 Kč.
Někde ta informace proběhla i médii na internetu, že by snad mělo fungovat těch 800 000 Kč s 1,2%. Web mBank zase říká opak.

Proto se ptám na reálnou zkušenost zde.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 24. 5. 2020 16:28

Ze třech doporučení zatím taky nepřišlo nic, asi to začnou posílat zase až se jim začnou hromadit reklamace jako posledně.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod HankaDu 24. 5. 2020 16:51

y2key píše:Jde o to jaké je tam úročení. Mám protichůdné informace přímo z mBank. 2x písemné vyjádření, že 1,2% je pouze do 100 000 Kč na všech cílech dohromady. A proti tomu vyjádření operátorky na mLince, která tvrdí, že 1,2% se bude úročit až 800 000 Kč při zaplnění všech cílů po 100 000 Kč.
Někde ta informace proběhla i médii na internetu, že by snad mělo fungovat těch 800 000 Kč s 1,2%. Web mBank zase říká opak.

Proto se ptám na reálnou zkušenost zde.


Vím, že mluvčí nerovná se jistota, přesto: Jak potvrzuje mluvčí Štěpán Dlouhý, limit lze nicméně v praxi zvýšit až na 800 tisíc díky tomu, že je možné založit až osm takzvaných cílů, přičemž na žádném nebude víc než 100 tisíc. https://www.penize.cz/sporici-ucty/4168 ... -nove-kolo
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod y2key 24. 5. 2020 17:48

HankaDu: Děkuji za ten odkaz. No je fakt, že to je jen vyjádření mluvčího. Realita může být jiná. Ono je vůbec zajímavé, že to mBank nepromuje na webu napřímo s těmi 800 000 Kč. Podle mně by přilákala více klientů. Otázka je, jestli o ně stojí.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 24. 5. 2020 18:01

Pokud nejde zalozit vice jak 8 uctu, tak je to treba (nevhtene) technicke omezeni, maji v databazi ciselnou radu velikosti jednoho bajtu = 8 bitů :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 5. 2020 18:01

wetherek píše:zakládal jsem poslední den tj. 17.4.2020 mKonto v rámci akce "mKlub I 2020 - 1200 Kč" pro manželku a dosud nebyla připsána odměna, v podmínkách akce sice mají do 31.5.2020, ale když jsem zakládal na sebe, tak mi to došlo cca do 14 dnů. Doporučení bylo 3, takže tady problém není.
Jenom se chci zeptat někoho, kdo zakládal taky ke konci akce, zda mu odměna už přišla ...


audiobullys píše:4.3. a taky dosud ani tuk. U mbank ovšem nakej termín nevypadá jako závažný když na kk připisujou kdy se jim zachce. Nevím nevím jestli to výplatěj do ty doby.


Doporucil jsem 2x3 ucty, odmeny prisli zatim za 3 ucty jiz 16.4 a to byly vsechny ucty otevrene v rozmezi tydne
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 25. 5. 2020 08:21

y2key píše:Někde ta informace proběhla i médii na internetu, že by snad mělo fungovat těch 800 000 Kč s 1,2%. Web mBank zase říká opak.


OMG. Kde říká opak? Lidi, to už fakt nepochopíte ani jednoduchou větu?

Screenshot-mBank.png
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Terminator3 25. 5. 2020 19:23

Prosím, jak máte citlivou mNálepku? Překvapilo mne, že to "neprosvítí" ani silikonový obal na mobil, pod který jsme ji dali. A mobil nemá NFC čip, takže ten to neruší.. Na jednom automatu na kafe senzor na nálepku ani nereagoval :-(
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 25. 5. 2020 20:24

Nezáleží ani tak na nálepce jako na terminálu, měl sem taky nálepku pod obalem a pravidelně sem s ní nemohl zaplatit v Lidlu a občas mi zazlobila i jinde ale vždy to vyřešilo opětovné přiložení. V tom Lidlu nepomáhalo nikdy nic a musel sem hledat kartu.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 26. 5. 2020 12:16

Záleží dost i na fyzických rozměrech nálepky. Třeba s nálepkou Hello bank nalepenou na mobilu nebyl nikdy problém (je velká, téměř vždy stačí jen přiblížit na pár cm, není třeba být ani extra přesný v místu přiložení), oproti tomu s nálepkou Air bank měl kámoš často problém (je výrazně menší, přiložení na terminál muselo být hodně přesné a v podstatě to na něj až položit).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 26. 5. 2020 12:19

Na jednom mobilu s nálepkou HB problém mám, na druhém ne. Asi je to o konstrukci telefonu.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků