MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iglooo 28. 5. 2020 12:59

Bude. To snížení se týká účtů, u kterých garance nebyla. Hledej zprávu v IB.

Snížení úroků je potřeba brát pozitivně - je to přece na podporu české ekonomiky. :nenapadne Když se teď milióny rozhazují na všechny strany, tak pak ten dluh bude potřeba nějak umořit. A kdo to zaplatí? Ti, co už nyní dluží, asi těžko, že? ;-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 29. 5. 2020 01:09

Snizenim uroku se rozjedou pujcky a tim se vyrobi penize, postup zde: https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/vlog-cnb/Ja ... ekonomice/
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 29. 5. 2020 08:10

Vylepšeniny nové verze jejich systému:
1. Nutnost povolit MO/TO platby při platbě g-pay - Curve - KK Moneta.
2. Změna typu platby z internetové na platbu o obchodníka u platby g-pay - Curve - KK Moneta včetně nastavení limitů na kartě Moneta.
2. Ověření přidání karty Moneta do g-pay pouze zavoláním na operátora Monety přes placené číslo pevné linky 2...
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 30. 5. 2020 05:29

Nechápu, proč zprávy z banky nemůže Moneta zobrazovat i ve SB?
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigzachod 30. 5. 2020 14:11

monetka nám zajímavě připisuje úroky na spořícím účtu předem již 29.5.? mám dotaz, jak vona může vědět, jaký zůstatek na účtu budu mít dneska? schválně jsem tam poslal 29.5. (po připsání úroků) okamžitou platbou peníze, a úrok za ně asi nedostanu... to samý je člověk může okamžitou platbou pryč... schválně zkusím spočítat dle historie ty vypočítané úroky jak to vůbec počítají... nejde o těch pár kaček, ale o princip...
bigzachod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2020 14:13

Oni maji nejake divne tyhle procesy. Zda se, ze stale funguji zauctovani v rezimu jen do 22 hodin pracovniho dne a jrlikoz vysel posledni pravovni den na patek.??
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 5. 2020 14:16

To tak má řada bank, třeba Hello má konec bankovního dne v 18h (po tomto začíná další, tedy v 18:01 v pátek byl v HB z hlediska úroků a plateb už 1. červen). No a už dnes (i když ještě není červen, ze stejného důvodu) je připsána odměna za květen.
Totéž třeba Hypoteční banka: výpis za květen mi do emailu došel už dnes kolem půl druhé v noci-víkend už se ignoruje, jsou to nebankovní dny. Prostě o víkendu banky nemakají :).
A co se Okamžitých plateb týče, tak víkendové vklady nejspíš úročí až od pondělí. U Fio je také možné snad odjakživa zadat příkaz do jiné banky klidně v sobotu a ten se hned odečte, reálně ale odejde až v pondělí (pokud tedy nově nejde o okamžitou platbu).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2020 16:28

No a k te posledni vete, kdyz se odecte hned, tak se snad uroci az do pondeli?

To je nejake divne, ten prvni odstavec, kdyz ty penize v bance na uctu jsou pripsane, mely by byt urocene, to by chtelo proverit dotazem do banky :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 5. 2020 17:51

bigzachod píše: … a úrok za ně asi nedostanu...


Oni to dopočítaj v příštím měsíci.
Naposledy upravil drkarel dne 30. 5. 2020 20:37, celkově upraveno 1
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Fox21 30. 5. 2020 20:12

Přesně tak to funguje, jak píše drkarel. Příští měsíc má 30 dní a nekončí o víkendu, takže budou započítány všechny dny + poslední víkend z května.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 30. 5. 2020 22:40

Tohle mají někde kodifikováno, nebo Tomáš vypozorováno, anebo jenom odhaduješ?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox21 31. 5. 2020 14:19

Někdy před rokem jsem jim psal dotaz prostřednictvím zprávy v IB. Tam mi to podrobněji rozepsali, jak to funguje. V červnu 2019 to vyšlo obdobně na celý víkend. Stejně tak se to týká víkendů, kdy vyjde poslední den v měsíci na sobotu, kterou pak započítají v dalším měsíci.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 6. 2020 21:10

nějak jim haprují platby (nejn okamžité)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 21:13

Jde vam nastavit limit na smartbanku >500K? To je opruz nejde zadavat ani budouci platby kvuli limitu

Fox21 píše:Někdy před rokem jsem jim psal dotaz prostřednictvím zprávy v IB. Tam mi to podrobněji rozepsali, jak to funguje. V červnu 2019 to vyšlo obdobně na celý víkend. Stejně tak se to týká víkendů, kdy vyjde poslední den v měsíci na sobotu, kterou pak započítají v dalším měsíci.


Ho v n o, ted mi prisla oprava uroku (debet) za snizeni zustatku o vikendu, tzn. tvari se, ze ten pripsany urok soovitalu dopredu.

Anebo ze by kredit fungoval jinak?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox21 1. 6. 2020 21:41

To je nějaká chyba, co tam dnes je. Nic takového jsem tam za ty roky neviděl, ale úrok za víkend ani den to není, aspoň ne u mě. To není ani úrok za minutu s tím co mi tam odečetli :-) Asi se systém přepočítal.
Fox21
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků