MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 1. 6. 2020 21:42

A kolik tam mas? Kdyz si to rozkliknes, mas tam popisek
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox21 1. 6. 2020 21:46

Popis nespecifikováno. Zkusil jsem ještě druhý účet a tam je naopak korekce do plusu. Třeba to do rána zmizí, ale spíš ne.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 6. 2020 10:43

Mají to nějaké divné. V sobotu jsem okamžitě odeslal už připsané úroky za květen do jiné banky což se provedlo. U té platby mám ale uvedené datum uskutečnění a splatnosti 30.5.2020, ale datum provedení je tam až 1.6.2020. To mi připadá nějak nelogické, že by platba byla provedená později než kdy byla uskutečněná a splacená. Úroky byly vypočítané asi už dopředu k 31.5.2020 a proto bude asi zajímavé jak to budou počítat na konci června a jestli si nevezmou něco zpět za ty předčasně odeslané úroky jinam.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 6. 2020 17:27

ROlda78 píše:nějak jim haprují platby (nejn okamžité)


Vcera navecer a dnes rano poslana okamzita platba do CS, doted nedorazily(stokorunove castky)
Zkousel jine banky, zda neni problem v CS, ale z creditas CS okamzite platby hned prijala.

Kdyz dnes nepridjou, tak je to proti pravidlu D+1 minimalne ne?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 6. 2020 17:46

Pokud okamžitá platba nemohla být z nějakých důvodů doručená na účet v jiné bance tak by se snad okamžitě měla vrátit zpět jako nedoručitelná na účet ze kterého byla odeslaná. Stalo se mi to tak už několikrát v bance Creditas.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod suram 2. 6. 2020 18:01

Ne, standardně jí odešlou jako normální transakci, stalo se mi v Air Bank a Fio.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 2. 6. 2020 19:07

slavo963 píše:
ROlda78 píše:nějak jim haprují platby (nejn okamžité)


Vcera navecer a dnes rano poslana okamzita platba do CS, doted nedorazily(stokorunove castky)
Zkousel jine banky, zda neni problem v CS, ale z creditas CS okamzite platby hned prijala.

Kdyz dnes nepridjou, tak je to proti pravidlu D+1 minimalne ne?


Pokud by byla okamzita platba odepsana z uctu a nebyla na cilovem uctu ihned, zavolej banku :-) Bud ti potvrdi vypadek OP anebo rovnou zadej reklamaci.

Pokud platba zmizela z uctu vcera pred 20:00 a dnes nedorazi, pak by pravdepodobne slo o poruseni zakona o platebnim styku, pokud prokazes skodu, banka ji uhradi.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 13. 6. 2020 10:49

Moneta má nově v sazebníku BÚ Tom Plus, jediný rozdíl vidím výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 6. 2020 11:00

slavo963 píše:
ROlda78 píše:nějak jim haprují platby (nejn okamžité)


Vcera navecer a dnes rano poslana okamzita platba do CS, doted nedorazily(stokorunove castky)
Zkousel jine banky, zda neni problem v CS, ale z creditas CS okamzite platby hned prijala.

Kdyz dnes nepridjou, tak je to proti pravidlu D+1 minimalne ne?


Vzhledem k tomu, že včera byl pátek a dnes je sobota, tak standardní platba zadaná včera večer dojde zcela legálně v pondělí a dnešní v úterý.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 6. 2020 13:00

fc70 píše:Moneta má nově v sazebníku BÚ Tom Plus, jediný rozdíl vidím výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma.

No konečně si uvědomili, že zaostávají za konkurencí. Teď záleží na dalších podmínkách a třeba bude nějaká odměna za založení účtu :-D .
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 13. 6. 2020 14:12

drkarel píše:
slavo963 píše:
ROlda78 píše:nějak jim haprují platby (nejn okamžité)


Vcera navecer a dnes rano poslana okamzita platba do CS, doted nedorazily(stokorunove castky)
Zkousel jine banky, zda neni problem v CS, ale z creditas CS okamzite platby hned prijala.

Kdyz dnes nepridjou, tak je to proti pravidlu D+1 minimalne ne?


Vzhledem k tomu, že včera byl pátek a dnes je sobota, tak standardní platba zadaná včera večer dojde zcela legálně v pondělí a dnešní v úterý.


Pise o okamzite platbe,ta pokud funguje by mela dorazit kdykoliv.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 6. 2020 14:13

@drkarel:
Ale oni to psali už 2.6. a to bylo úterý, žádný víkend :). Tedy zpoždění i pro běžnou platbu tam nejspíš bylo.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 13. 6. 2020 14:19

aha to je stare,uz vidim co psal Rolda78
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 6. 2020 15:14

minarjo píše:@drkarel:
Ale oni to psali už 2.6. a to bylo úterý, žádný víkend :). Tedy zpoždění i pro běžnou platbu tam nejspíš bylo.


Pokud by to odepsal az po 20h, tak nejspise nebylo.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 13. 6. 2020 15:26

minarjo píše:@drkarel:
Ale oni to psali už 2.6. a to bylo úterý, žádný víkend :). Tedy zpoždění i pro běžnou platbu tam nejspíš bylo.

Jo, jsem debil. :) To je tak, když někdo vytahuje staré příspěvky. :)

marvy píše:Pise o okamzite platbe,ta pokud funguje by mela dorazit kdykoliv.


Jasně. Měl jsem na mysli (nevím přesně, jak to kde chodí, protože mi poslední dobou odešly všechny OP) situaci, když se OP nezdaří a platba se odešle jako standardní.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků