MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 13. 6. 2020 17:12

vzdit jasne,ja sem se nejdrive nevsim citace Roldy.-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod richtrj 13. 6. 2020 17:40

Kdo tady užívá Monetu jako transakční banku - nevadí vám, že nelze hledat v platbách víc než dva roky zpět? Přijde mi to v dnešní době zcela nepochopitelné omezení.

https://www.penize.cz/internetbanking/4 ... -vas-pusti

Nedávno jsem si to ověřoval s jejich podporou a stav stále trvá a asi s tím nehodlají nic moc dělat. To jediné mi asi brání užívat ji jako hlavní banku :-(. Bylo mi doporučeno hledat ve výpisech. No, v 21. století paráda.
richtrj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod peliculiar 14. 6. 2020 01:11

richtrj píše:Kdo tady užívá Monetu jako transakční banku - nevadí vám, že nelze hledat v platbách víc než dva roky zpět? Přijde mi to v dnešní době zcela nepochopitelné omezení.

Nedávno jsem si to ověřoval s jejich podporou a stav stále trvá a asi s tím nehodlají nic moc dělat. To jediné mi asi brání užívat ji jako hlavní banku :-(. Bylo mi doporučeno hledat ve výpisech. No, v 21. století paráda.

S přestávkami je MMB moje hlavní banka a o tomto omezení jsem nevěděl. Přirozeně mi to radost nedělá.
Ani v případě potřeby to MMB nemůže vytáhnout z archivu, prostě starší než dva roky jako by se nestalo?
peliculiar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 14. 6. 2020 02:46

peliculiar
Můžou a umí to, jen to není zdarma.
Fox21
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 14. 6. 2020 20:24

fc70 píše:Moneta má nově v sazebníku BÚ Tom Plus, jediný rozdíl vidím výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma.

Už se dá ve smart bance na něj přepnout.
Jelikož ale neznám pin své karty a nechci dávat stovku za nový, tak tam bohužel není pro mě žádné plus.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 14. 6. 2020 20:45

Potvrzuji, nicmene,uz je sazebnik poplatku? Jde mi o pripadny vklad a vyber na pobocce.

-- 14. 6. 2020 21:40 --

Tak uz to vidim maji vyber a vklad za 80kc,to je hodne.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 14. 6. 2020 22:32

tmx643 píše:
fc70 píše:Moneta má nově v sazebníku BÚ Tom Plus, jediný rozdíl vidím výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma.

Už se dá ve smart bance na něj přepnout.
Jelikož ale neznám pin své karty a nechci dávat stovku za nový, tak tam bohužel není pro mě žádné plus.

V IB zobrazit nelze? Tak případně kartu zrušit a za měsíc založit zdarma novou :-).
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 14. 6. 2020 22:54

V IB lze (minimálně vyžádat), ale naúčtují poplatek.
Hmmm... Jsem chtěl původně zrušit celý účet, ale převedl jsem tam hypotéku. Ale jen kartu, to by šlo.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 15. 6. 2020 06:20

I vklad je za 80,-? Tak to je velke "plus"
Edit:
Tak jsem se podival do sazebniku a poplatek za vklad na pobocce u Tom plus majitel uctu neplati.
Naposledy upravil Taki dne 15. 6. 2020 10:11, celkově upraveno 1
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 15. 6. 2020 06:29

Já už vkládám jen vkladomatem. Je to rychlejší a nemá to omezenou otevírací dobu jako pobočka.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 15. 6. 2020 06:58

Až budou všechny jejich bankomaty i vkladomaty, ať si vybírají klidně i 250 za vklad na pobočce.
Zatím mám nejbližší bankomat 500 m, ale vkladomat 25 km.
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 15. 6. 2020 08:52

edit: za špatné nahlédnutí do sazebníku :mrgreen:
Naposledy upravil marvy dne 15. 6. 2020 13:18, celkově upraveno 1
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 15. 6. 2020 10:03

Ja tam tedy poplatek 80 Kc za vklad hotovosti nevidim (ani u Tom plus), resp. jej vybiraji jen u neklienta a nedisponenta.
Ctete ty sazebniky poradne..
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 15. 6. 2020 10:23

Ano ,ten poplatek je pouze pokud vkladá na účet cizí osoba . Omlouvám se, já sem si ten sazebník
nenaplusoval, nezvětšil. Už to také vidím. ;-] Mají ten sazebník dost drobným písmem ale teda.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 6. 2020 11:42

Tak se pěkně Moneta vybarvila, neoprávněně mi naúčtovala poplatek za vedení kreditní karty 49,- Kč. Podal jsem reklamaci, že ho chci vráti na běžný účet u Moneta BAnk, protože budu danou kreditní kartu rušit. Moneta ovšem vrátila 49,- Kč na účet kreditní karty, u které už jsem před tím podal výpověď. Kreditní kartu zrušili a oznámili mi, že do 100 Kč přeplatku na účtu kreditní karty mi nemusí dle obchodních podmínek nic vracet >:-( a ten jejich ombudsman to potvrdil, že jednali správně. Předem věděli, že kartu budu rušit a že do 100 Kč nebudou muset nic vracet, tak to vrátili na účet kreditní karty.

Tak 1.8.2020 až skončí 1,5 % na spořícím účtu, tak se konečně rozloučíme.
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka