Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 6. 2020 10:45

Buď RB klíč pro ty co dál chtějí bezplatný internetbanking, nebo jak píšu výše. Tedy kašlat na IB a vše řešit přes smartbanking appku "Mobilní eKonto Raiffeisenbank", pak také žádné SMS nebudou a valná většina věcí v appce je (u těch co požívají hlavně nebo pouze nějakou kreditku tam jsou v podstatě všechny, v IB jsem nebyl dlouhé měsíce).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MP007 15. 6. 2020 10:58

Je nesouhlas se změnou sazebníku důvodem pro okamžitou výpověď nebo běží standardní výpovědní lhůta?
MP007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 15. 6. 2020 11:10

Mně už ty pokusy na lidech ze strany Rb nebaví, na začátku srpna KK a všechno ostatní zruším. Nevidím nejmenší důvod to držet.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod bodyczech 15. 6. 2020 12:08

Také odchod zvažuji, jediný důvod, proč jsem pořád u nich je předplacená KK Mall. Sice se mi líbí jejich IB i appka, jsou jednoduché, přehledné a funkční. Ale takových je naštěstí vícero. A bohužel, neutratím většinou přes eshop ročně více jak 50k, aby se mi začala kreditka rentovat.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 15. 6. 2020 12:42

Ty změny jsou sice přinejmenším podivné, ale z pohledu nákladů je to stále jedna z nejvýhodnější variant. Pokud má klient RB jako hlavní banku, lze být bez problémů 5-10 tis. ročně v plusu na odměnách za běžné transakce kartou (žádný umělý obrat), k tomu neomezené výběry z bankomatu, možnost inkasa z účtu protistrany atd...
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz01 15. 6. 2020 12:50

Ještě jsem to nestudoval do detailu, ale pokud mám
1) eKonto Komplet a k němu kk Style
2) Prémiový účet a k němu kk Deluxe

co se pro mě mění?

1) budu mít v rámci Komplet konta Style zdarma? Tipnout bych si, že už ne.
2) jak to bude s Deluxe? V novém ceníku pro Prémiový účet je pouze prémiová kk a v ceníku pro staré produkty je Deluxe za 99 Kč, takže to budu mít také za tu částku?
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod qwertz375 15. 6. 2020 12:52

Podle sazebníku by KK Style měla být zpoplatněna. Nicméně po změně eKonto Komplet na Chytrý Účet už několik měsíců poplatky za KK Style neúčtují, přestože podle sazebníku a infolinky by účtovány být měly. Nevyzná se v tom evidentně vůbec nikdo. :D

Tak po vyzkoušení musím konstatovat, že RB klíč je skutečně nesmysl. V RB se zřejmě inspirovali v ČS a při aktivaci klíče zrušili nutnost zadání hesla. Takže RB klíč skutečně rozbije ověření nezávislým kanálem. No nic, která banka má ještě normální IB s příčetným zabezpečením?
Naposledy upravil qwertz375 dne 15. 6. 2020 16:41, celkově upraveno 2
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milanBrno 15. 6. 2020 16:41

cz01 nemeni se pro tebe nic. Stale budou kreditky zdarma (dokud nezmenis typ uctu)
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 15. 6. 2020 17:09

meme1255 píše:Ten poplatek za kontaktní výběr museli vymýšlet hodně dlouho… Na druhou stranu, měl by i smysl, časem se zpoplatní vydávání plastu a takhle lidi naučí používat NFC trošku víc.


Proč NFC?
Stačí kartou, nebo to zase nechápu?
Já třeba NFC nesnáším.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod meme1255 15. 6. 2020 19:45

Mikka1 píše:
meme1255 píše:Ten poplatek za kontaktní výběr museli vymýšlet hodně dlouho… Na druhou stranu, měl by i smysl, časem se zpoplatní vydávání plastu a takhle lidi naučí používat NFC trošku víc.


Proč NFC?
Stačí kartou, nebo to zase nechápu?
Já třeba NFC nesnáším.


Myslel jsem to tak, že během pár let odhaduji, že plastová karta bude za příplatek.
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 15. 6. 2020 21:22

Ale tedy budou zdarma bezkontaktni vybery z cizich bankomatu kartou nebo mobilem. To chapu spravne? Vzdyt je to uplna blbost.

Kdo ma par vyberu zdarma? Sem tam vybiram mensi castky. U Equi jsem si nezaktivovala kartu, to nevim, jak se resi. Pak mam Richee u Creditas, tak tam?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 16. 6. 2020 08:59

Přes Curvu lze vybrat z bankomatu 4500 Kč měsíčně zdarma prakticky jakoukoli kartou.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 16. 6. 2020 09:08

RB se opět inspirovala klienty a o naše finance se stará s respektem...

https://www.mesec.cz/clanky/raiffeisenb ... ne-sluzeb/

"Zpoplatněné SMS pro přihlášení do banky, dražší měsíční paušály při nesplnění podmínek, horší směnné kartové kurzy, podmínky bezkontaktních výběrů a dražší úkony pomocí bankéřů"
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 16. 6. 2020 10:09

Účet zdarma, jak to bývalo dříve, je v podstatě v nedohlednu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod L - Core 16. 6. 2020 12:50

Měl jsem tam účet akorát půl roku kvůli těm 3% na spořáku, následně jsem vše zrušil. Vidím, že nemusím litovat.
L - Core
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků