Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dala67 20. 7. 2020 21:30

toto umí Equa, zadáš přihlašovací údaje a pak vstup do IB na PC potvrdíš otiskem přes mobil
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 20. 7. 2020 21:36

Proč to ve FIO roky funguje, ale Airbank musí mít 6ti levelový přístup?? Navíc je to neskutečně otravné. Stačí pustit na stejném počítači jiný prohlížeč a všechno znova dokola, jak u debilů. Ověření aplikací nechci, je to jen další otravný, sledující software. A bez aplikace se k účtu nedostanu. WTF
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 21. 7. 2020 15:13

Psal jsem do AB, že jsem si vědom bezpečnostních rizik a jestli by mi přihlášení na moji žádost nemohli zjednodušit, bez těch zbytečných ověřovacích vychytávek - neuspěl jsem. Budou prudit, budou prudit, budou prudit :!:
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ondrej1 22. 7. 2020 20:40

Ze "známého" počítače chodím do bankovnictví přes jméno a heslo, jako to bývalo dřív, po prvotní jednorázové autorizaci daného počítače nepotřebuji při dalších loginech sms ani apku. Mně to vyhovuje (stejně jako u mBank, narozdíl od csas, era, wuestenrot, ing, kde se dvoufaktoru nezbavím).
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 7. 2020 06:49

Ondrej1 píše:Ze "známého" počítače chodím do bankovnictví přes jméno a heslo, jako to bývalo dřív, ...


Asi to neplatí úplně 100%, protože po určitém období, kdy to takto fungovalo to jednou najednou vyžadovalo autorizaci SMS kódem a mám pocit, že tam byl ještě nějaký další krok - datum narození?, rodné příjmení matky? ... nevím přesně co, ale něco takového. Od té doby to zase funguje jako dřív.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod zivan 23. 7. 2020 07:20

Update prohlížeče?
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 7. 2020 07:33

Jo, to je možné. Měl jsem spíš pocit, že to je nějaké opatření (po nějaké době) ze strany banky, ale je možné, že to je něco u mě, co způsobí, že se původně bezpečné zařízení pro banku tváří jako jiné zařízení.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 23. 7. 2020 07:51

Jj, mně už se taky stalo, že z PC, kde se přihlašuji tak 2x týdně, to najednou chtělo kód z SMSky...

EDIT: Kuwa, jsem to zakřik... Teď to po mně z toho PC chtělo ještě datum narození a potvrzení v mobilní aplikaci :twisted: .
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dala67 23. 7. 2020 08:56

teď zkouška, jen jméno a heslo
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rad68 23. 7. 2020 15:22

A fakt se to nedá nějak ovlivnit někde v nastavení? (dřív takhle šlo třeba vypnout/zapnout přihlášení heslem s SMS nebo bez, teď už jsem to ale nikde nenašel). Protože po mně to chce datum prakticky dycky (kromě toho, když se přihlašuji stejný den po druhé, ale pokud se přihlásím zítra, tak už opět s datem). A to používám pořád stejný prohlížeč (asi se někdy aktualizuje, ale snad ne každej den).
Totéž mi dělá mBank i když dám zapamatovat jako důvěryhodné (ale do ní jdu tak jednou za měsíc) - tam na to může mít vliv, že se tam k účtu u mBank občas hlásí z téhož PC ještě někdo další, takže možná nemůže být 1 PC důvěryhodné pro 2 lidi.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 7. 2020 15:40

Spíš máš připojení s dynamickou IP adresou, kterou poskytovatel často mění, takže bance se to jeví jako pokaždé přihlášení odjinud. To je pak otázka spíše na poskytovatele internetu než na banku, proč ji mění tak často :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 23. 7. 2020 17:08

Rad68 píše:A fakt se to nedá nějak ovlivnit někde v nastavení?


Ale jistě že dá: Nastavení - Zabezpečení - Přihlašování, zaškrtnout -> při přihlášení požadováno už. jméno, klepnutí v aplikaci, heslo. Nepřekonatelný problém pro některé zde přítomné. Konec světa. :roll:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2020 23:21

Komu prisla nabidka 500,- (10%) za platby kartou?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 24. 7. 2020 03:35

Mne.
Tou kartou jsem nikdy neplatila.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Schwarzie 24. 7. 2020 06:24

Dceri. Asi s ni taky nikdy neplatila.
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků