Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 8. 2020 19:47

K té letní pětistovkové akci: vrácena platba z bookingu ji asi neohrozí, co? :D
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 19. 8. 2020 12:55

mám podobný plán ;-)
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 8. 2020 13:10

Mám vychytralý plán...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lenka_2 19. 8. 2020 14:55

A je booking.com srovnávač? Podle mě je to přímo prodejce, srovnávač je třeba Trivago.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 8. 2020 18:55

Diky za tip. To petikilo jde navrch 150kc bonusu? Tzn pres booking.com koupit za 5000, nechat refundovat, pote staci utratit 10k?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 8. 2020 20:25

V minulosti to bylo nad rámec bežné odměny, to ano. Jen by mě zajímalo, když se neodečítá za odměna vratku, jestli by to šlo i s tou odměnou provést už teď. Raději počkám, ale myslím, že by to bylo ok i tak.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 28. 8. 2020 08:16

Tentokrát bylo připsání splátky nějak extrémně rychlé. Poslal jsem to včera odpoledne a už to je připsané na obou KK.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 8. 2020 08:20

Mám pocit, že teď už to běhá tak, jak má. Já tedy posílal včera dopoledne (tedy D+0), e-maily o připsání přišly dnes.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ilja2001 28. 8. 2020 08:25

Já posílal splátku v úterý a až dnes přišel email. Ale v bankovnictví se zobrazuje připsání ve středu.
ilja2001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 8. 2020 11:45

mám pocit, že to někteří tady řeší každý měsíc,
prostě je pár dní v měsíci, kdy to připíšou rychleji, spolehnout se na to nedá, prostě HB!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 28. 8. 2020 20:40

Splátka odeslána dnes a nic připsáno není.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 8. 2020 23:33

No to vždy až druhý den ráno se zůstatek aktualizuje (pokud jsi dnes stihl poslat D+0), pokud zrychlený režim funguje (pokud ne, tak ještě o den později).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod suram 29. 8. 2020 08:11

Máš pravdu, dnes už zobrazuje splátku připsanou se včerejším datem.

Kdy můžu provést transakci přes Curve, aby se bonus na 100 % započítal až do měsíce září? Už dnes v sobotu 29.8.? Nebo v neděli 30.8., anebo až v pondělí 31.8.? Mám takový dojem, že platby kartou provedené o víkendu, zaúčtuje HB až ve všední den?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod JaSl 29. 8. 2020 14:44

Kolik vůbec trvá maximálně pracovních dnů než připíší zaslanou splátku KK? Zatím posílám minimálně týden před koncem měsíce, tak že bych to mohl trochu zkrátit. Díky.
JaSl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 8. 2020 15:16

Teď to vypadá, ze stačí den předem, ale radši ráno.

Dle nových podmínek bude od 23.9. platit:
Jsme oprávněni určit, že náklady nebudou po námi stanovenou dobu požadovány. Nejsou-li takto účtovány úroky, jedná se o tzv. bezúročné období, po které nejste povinen hradit ostatní náklady, zejména úhrady
za pojištění, pokud bylo pojištění sjednáno.
Bezúročné období se uplatní pouze u částek Úvěru čerpaného formou bezhotovostní úhrady zboží nebo služeb u obchodníka. Bezúročné období se nevztahuje na karetní transakce typu:
• Výběr hotovosti např. z bankomatu nebo prostřednictvím obchodníka (CashBack).
• Odchozí úhrady/převody peněžních prostředků na jakýkoliv účet na vrub Úvěrového účtu.
• Zaslání finančních prostředků poštovní poukázkou.
• Platby jiným finančním institucím – jedná se zejména o dobíjení předplacených karet, virtuálních účtů, elektronických peněženek a jim podobných služeb (např. transakce s MCC 6012, dle platných seznamů
Mastercard).
• Platby platebními kartami a aplikacemi jiných institucí jako jsou Curve, Twisto, Seznam peněženka, Revolut, Richee a obdobné platební karty/peněženky/aplikace (např. transakce s MCC 6540, 7399, 8999).
• Platby u obchodníka Česká pošta (např. transakce s MCC 9402).
• Převod zůstatku na jinou platební kartu.
• Kreditní transakce (např. odměny za bezhotovostní platby zboží nebo služeb u obchodníků, storna platebních transakcí, vrácené platby z úspěšných reklamací, připsaných na Úvěrový účet).
• Splátky na Úvěrový účet.
• Poplatky.
• Úroky.
• Pojištění.
Pro zachování výhody bezúročného období jste povinen dlužnou částku, kterou v tomto období vyčerpáte a je uvedena na výpisu, uhradit v plné výši v námi stanovené lhůtě příchozí úhradou.

Když bude ale karta přebitá, tak snad z toho úroky nabíhat nebudou, ne?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků