Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 8. 9. 2020 10:08

suram píše:Tak do poznámky k platbě napíše "mzda". ;-)
Máš tam kreditní kartu? Když se výslovně zeptají, co to je, trošičku hrozí, že z toho bude úvěrový podvod…
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod suram 8. 9. 2020 16:06

Já nemám v ČS vůbec nic. Úvěrový podvod můžeš spáchat jen při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru, takže rozhodně ne při dotazu na platbu z jiné banky.
:D

§ 211 tr. zákoníku

Úvěrový podvod

(1) Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru uvede ...

suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 8. 9. 2020 16:39

jichaj píše:Tak mi zrovna dorazila vypoved na ucet u Csob, dopisem, s 2 mesicni vypovedni lhutou.


A dneska prisla i vypoved na elektronicke bankovnictvi Postovni sporitelny ;)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 8. 9. 2020 16:46

A už jsi aspoň zjistil proč? Nějak to totiž nedává smysl, ne?
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 8. 9. 2020 18:22

Pokud nechtějí říct důvody, tak to je strašák jménem AML. Jsem zvědav, kdy zruší všechny účty Patrikovi a ten bude mít milióny schovaný v kavalci.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 9. 9. 2020 00:40

suram píše:Já nemám v ČS vůbec nic. Úvěrový podvod můžeš spáchat jen při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru
Tím se logicky nemůže myslet jen ten konkrétní okamžik čerpání (v té době se žádné údaje neuvádí), ale celé jednání kolem poskytování úvěru nebo čerpání, kdy banka sbírá informace a rozhoduje se, jestli úvěr dá / čerpání povolí. No a kreditka se čerpá při úplně každé platbě kartou.

Jako asi jo, můžeš na otázku „Je tohle Vaše opravdová výplata?“ odpovědět „Proč se ptáte? Pro účely neplacení poplatku ano, pro účely přehodnocení úvěrového rámce ne“, ale za takovou odpověď to ti asi vypoví okamžitě.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod suram 9. 9. 2020 07:12

Ke spáchání úvěrového podvodu je třeba úmyslného zavinění, nelze prokázat, že někdo píše poznámku k platbě s úmyslem spáchat úvěrový podvod, zvlášť když je skutečným důvodem jen splnění podmínek pro vedení premiového účtu.

§ 13/2 tr. zákoníku
K trestní odpovědnosti za trestný čin je třeba úmyslného zavinění, ...
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 9. 9. 2020 07:16

suram píše:Ke spáchání úvěrového podvodu je třeba úmyslného zavinění, nelze prokázat, že někdo píše poznámku k platbě s úmyslem spáchat úvěrový podvod, zvlášť když je skutečným důvodem jen splnění podmínek pro vedení premiového účtu.

§ 13/2 tr. zákoníku
K trestní odpovědnosti za trestný čin je třeba úmyslného zavinění, ...


Kdybys napsal do žádosti o úvěr nebo do úvěrové smlouvy úmyslně nepravdivý údaj, je to úvěrový podvod, když to napíšeš do poznámky k pkatbě, tak rozhodně ne.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 9. 9. 2020 07:47

KS 138 stále úspěšně funguje v bankách jako sledování příjmu, tj. platu/mzdy. A generuje pak nabídky na úvěrové produkty bez doložení příjmů. K dokonalosti to jde dovést tak, že se platba neposílá z vašeho účtu, ale z účtu na jiné jméno.

Maximální level byla Oberbank, která do loňska uměla v IB (Multicash) změnit název majitele odesílajícího účtu (byl to bug), takže když jsem si ze svého účtu poslal platbu např. 130 811 Kč s KS 138 a jako odesílatele navolil "První instalatérská a.s.", banka příjemce (na mém účtu) platbu zaevidovala jako mzdu, název se zobrazil jako "První instalatérská a.s." a to se to pak navyšovaly kreditky a úvěry :mrgreen: Ale to už nefunguje.

Naopak, se zpřísněním AML už i na mne tu a tam dopadne doložit původ prostředků (i při úvěrové recyklaci peněz).
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod suram 9. 9. 2020 08:06

Já když kouknu na mzdu, co mi chodí do MMB, tak tam je KS 0138, ale MMB to eviduje jako všechny jiné platby mezi "nezatříděné příjmy".
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 10. 9. 2020 04:15

fc70 píše:Depozitní/bilanční kritérium jsou beze změny, ale jejich obsah je definovaný v jiných dokumentech.
Zveřejnili novou verzi podmínek, v kritériích se opravdu liší jen mzda/výdělečná činnost.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 10. 9. 2020 07:57

Někdo by taky mohl bankéřům vysvětlit, že peníze z podnikání nepřitékají pravidelně každý měsíc jako mzda.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jumpmans 10. 9. 2020 08:53

no, u sporky to aspon vyhodnocuji jako 3mesicni prumer. ostatni chteji kazdy mesic.
takze ocekavam, ze kdyby ti tam jednou za 1/4 roku pristalo 250tis tak je to ok.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 10. 9. 2020 09:12

Jestlipak se počítají příjmy z pronájmu nebo dividendy (z majetku nevedeného u ČS)?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 10. 9. 2020 09:30

Ono je to celé naprosto jedno, když jejich hlavním (nepsaným) kritériem je okrást klienta na poplatcích za investice.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků