Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 14. 9. 2020 14:25

Já HB chápu jako banku, která dělá spotřební úvěrování pro tu chudší část trhu, v tom má výrazně nadprůměrnou tržní pozici, a nic jiného moc neumí a ani se do silné konkurence bank, které se o perou o prémiovější segment, nemá ambici cpát.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod slavo963 14. 9. 2020 17:52

ROlda78 píše:Hlavně nešířit fámy - nikdo už dnes nemá za SEPA tak vysoký poplatek! Viz Sazebnik_poplatku_bezny_sporici_zakladni_ucet_11032020.pdf. Jinak mně by zatím stačily okamž. platby!


my bad, klinkul jsem na prvni cenik, co vyplyvnul Mr Google. Ale poplatek si kompenzuji:
Kurzová přirážka u příchozích/odchozích úhrad SEPA 2 %
uff to by bolelo :-!
...dnes nemit v nabidce EUR ucet je dost mimo...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod dalich 14. 9. 2020 23:57

slavo963 píše:Ten clanek je lehce zaujaty proti Revolutu.
Revolut, jenže když s jejich kartami budete platit o víkendu (když jsou zavřené finanční trhy), naúčtují vám k transakci nepěknou marži


Ta nepekna marze je rovynch 1%. To pote maji vsechny banky krome mBank nepekne kurzy :-)) .
Nechapu, pro je autor v clanku vubec zminuje, kdyz ve vyhodnoceni, jako jedny z nejlepsich nejsou(jak curve, tak Revolut)

Mel se zamerit jenom na klasicke banky a nemotat to s fintech ;-)

Zaujatý nejsem, sám je používám. Já jen aby lidi si nemysleli, že Revolut a Curve jsou tak děsně sexy a cool, že nic lepšího není a jsou to bohové. 8-) :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vpe 15. 9. 2020 00:04

A co teprv udajny spread na akciich, ktere jsou “zdarma”
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 15. 9. 2020 11:27

Revolut celkově žádný zázrak není. Když chci vybírat v Thajsku z bankomatu, tak to vycházelo skoro nejhůř ze všech karet i v pracovní dny. Je prostě potřeba počítat a nedat na nějaký urban legend, že má někdo super kurzy - když to mohou být pro jinou měnu, v jiné situaci, nebo to platilo před pár lety.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 15. 9. 2020 13:56

A kdo ještě s Revolutem neřešil reklamaci nebo jiný problém, neví, co ho čeká... Jako na hraní fajn, občas je to vzrůšo, ale velké peníze bych mu nedal. A tak je potřeba Revolut vnímat.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod slavo963 16. 9. 2020 08:06

Ja jsem Revolutu velke penize dal, a usetril na FX desetisice. Stalo mi to i za cenu posilani danovych priznani.

Podle mne, clanek neni objektivni(o zaujatosti svedci i tva poznamka zde, ze je jenom "na hrani", naopak, FX je absolutne pouzitelna a nejvyhodnejsi na pomery ceskych devizovek), protoze marze je 1%, kde i pote bude v TOP3. Proc to teda nanapises rovnou, ze i po zapocitani tzv. "nepekne" marze je jedna z nejlepsich? A proc chybi ve vyhodnoceni vcetne Curve?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod treborit 16. 9. 2020 09:32

Podobne mi revolut usetril desetitisice, platil jsem si dokonce lepsi tarify. Problem clanku je, ze micha dohromady fintechy (Revolut, Curve .. Twisto) a kamenne banky. Podobnych fintechu jako Revolut a Curve je plno dalsich a udelaji podobnou sluzbu (Paysend, Monese, Crypto, TransferWise ...) a maji take podobne problemy (anglicka komunikace s supportem, kde muze dojit k prodleve) .

Je nutno rici, ze pokud si ssebou vemete Curve, Revolut a Hello kreditku, tak jste vysmati ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 21. 9. 2020 17:23

Únik dokumentů odhaluje praní peněz skrze největší banky světa
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unik ... eta-120673

a s tim souvisejici:

Akcie bank padají. Ke dnu je táhne skandál, který nezná hranice
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/akci ... ice-120754
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 22. 9. 2020 12:41

Mall Pay získal licenci od ČNB. Může otevřít účty a začít vydávat platební karty
https://www.mobilmania.cz/clanky/mall-p ... fault.aspx

Mall Pay je společný fintech projekt skupiny Mall a banky ČSOB. Od České národní banky (ČNB) nyní získal licenci pro poskytování služeb malého rozsahu. Díky tomu může spustit vlastní produkt v podobě prémiových účtů navázaných na samostatnou platební kartu. S testováním nové služby začíná Mall Pay prakticky okamžitě. Účty s kartou chce zákazníkům nabízet ještě před startem letošní vánoční sezony. Vydavatelem karet bude ČSOB.
...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HNF-01 22. 9. 2020 14:55

Záleží co půjde koupit za ty MallPay body že :)
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pan Jan 23. 9. 2020 07:46

UniCredit se přejmenuje na Ufo bank. Okamžité platby nemají, zato nejdražší běžný účet (při nesplnění podmínek) a hlavně pevný limit na denní počet plateb :) Bank for the Future! https://www.penize.cz/debetni-karty/420 ... e-poplatek
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 23. 9. 2020 10:24

@Pan Jan
Tato informace/diskuze zde jiz probehla, ale primo ve vlakne Unicredit.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 23. 9. 2020 15:49

Zedna1 píše:@Pan Jan
Tato informace/diskuze zde jiz probehla

Myslíte tuhle informaci?
Pan Jan píše:UniCredit se přejmenuje na Ufo bank.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 25. 10. 2020 16:32

Klienti se přesouvají do onlinu, velké banky zavírají pobočky
https://www.novinky.cz/finance/clanek/k ... y-40340316

-> jsou tam zminovane konkretni pocty zrusenych pobocek u jednotlivych bank
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků