Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 28. 11. 2020 09:26

Ucet byl mesic ve vypovedni dobe v mobilite.....
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 11. 2020 10:13

Ta "pružnost" po zrušení produktu je u UCB normální, mně také chodily emailem nabídky z U-šetřete i ještě cca 2 měsíce po uzavření účtu (a tedy i karty navázané do U-šetřete). A do nepočítám, že jsem kvůli zrušení musel na pobočku 2x, protože poprvé se to evidentně v systému "nepovedlo" ho uzavřít (i po víc jak měsíci byl živý, přestože přes pobočku je výpovědní doba klidně jen 14 dní).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Sauron2020 29. 11. 2020 23:36

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se někdo setkal s tím, že mu přišel email "Žádost o telefonické kontaktování pobočky za účelem povinné kontroly a aktualizace údajů". Píše se tam cosi o tom, že mám "v co nejbližší době" (ovšem zároveň deadline je několik měsíců vzdálená) telefonicky kontaktovat pobočku, protože jsou jako všechny banky povinné provádět kontrolu a aktualizaci osobních údajů klientů podle zákona č. 253/2008 Sb., což je zákon o legalizaci výnosů z trestné činnosti a podpoře terorismu.

Co to má přesně znamenat? Mám u Unicredit účet už několik let a dosud jsem se s tím nesetkal, žádné údaje jsem neměnil, neprováděl žádné velké transakce apod. Navíc jestli správně chápu z toho zákona, tak je vyžadována osobní přítomnost klienta, zatímco tady mi píšou, že to chtějí řešit telefonicky? Jsem trochu zmaten, co a proč po mně chtějí, navíc pokud je to důležité, proč nepošlou dopis nebo nevolají? Ocením jakékoliv zkušenosti :-)
Sauron2020
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A_Delarge 30. 11. 2020 08:26

Smazat a neřešit.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 08:36

Osobní přítomnost klienta vyžadována zákonem určitě není. Vždyť to platí pro všechny banky stejně a některé ani pobočkovou síť nemají.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zivan 30. 11. 2020 11:57

Prijit osobne a predlozit zadost na zruseni uctu z duvodu neustaleho otravovani :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 11. 2020 13:33

A neskončila ti třeba platnost občanky u banky evidované a nemáš tedy už novou (s novým číslem a platností)? Na to hodně lidí zapomíná, že po výměně občanky musí její nové číslo+platnost nahlásit všem institucím, u kterých jí použil a které jí mají evidovanou. Tedy i bankám, protože i u nich je číslo a platnost OP jedním z uchovaných osobních údajů klienta. Někde to jde vložením skenu nového OP do internetového bankovnictví (čím dál více bank), jinde stále jen osobně.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Sauron2020 30. 11. 2020 15:53

Děkuji všem za odpovědi. Smazat a neřešit se mi nezdá úplně ideální, našel jsem článek, že někomu kvůli tomu málem zrušili účet - také mimochodem nic neměnil.

Nemám novou občanku, nicméně dobrá rada, to by mě asi nenapadlo aktualizovat v bance.
Jediné, co se změnilo, je snad že jsem dostal tu Visu od nich, místo Mastercard. A to asi nebude ono... Fakt by mě zajímalo, čím jsem si tohle zasloužil, achjo �. Nikomu z vás se to tedy nestalo, jo?
Sauron2020
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 16:53

Je změna PINu nové debetky v bankomatu cizí banky zdarma? V sazebníku jsem položku nenalezl.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 30. 11. 2020 16:56

Když to není v sazebníku, nelze účtovat. Konec hlášení.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 17:00

Nejsem si jist jestli není, prostě nenalezl, nepřehledné.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 11. 2020 17:09

Před lety jsem to paradoxně dělal v atm KB, protože v atm UCB to nešlo, a bylo to bez poplatku.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hgfdsa 30. 11. 2020 17:30

Já to vždy dělal v bankomatu UCB, ale dnes ho nemám v dosahu.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod esquire 1. 12. 2020 11:00

Delal jsem mobilitu ke Sberbank a Unicredit nauctovala 150 Kc za zruseni trvaleho prikazu. Opravdu skvela banka...
esquire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 12. 2020 11:35

reklamuj
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků