Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hgfdsa 15. 1. 2021 19:21

Za mně je nejlepší login a heslo. Jen mně mrzí, že mi login přidělil systém a nejde změnit.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 1. 2021 20:49

Tak ono už ty adresy schránek jsou chuťovka na zapamatování
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2021 10:57

hgfdsa: tak urcite, pro tebe urcite, to uz jsem se presvedcil na predchozich stranach, ze stran zabezpeceni ses uplne mimo.

Takze mi nezbyva ti nez jen poprat, abys nahodou nekdy nemusel to svoje heslo a login zadavat na nejakem kompromitovanem PC. Pripadne, ze ti nejaka "aplikace" nevybrabci uloziste hesel v prohlizeci.

Jo a jeste idealne pouzivej jen jeden login a heslo, prece by sis toho nechtel pamatovat vic :mrgreen: :mrgreen:

astrapa: ty si nemas co pamatovat, na to jsou nastroje :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 1. 2021 11:13

Tak zrovna včera se mě paní na poště ptala, jestli znám adresu svojí DS (dělal jsem konverzi a chtěl jsem jí poslat do DS)

Jinak nerozumím tvému nájezdu na hgfdsa. Login k DS ti přidělují na poště, nemůžeš vědět, jestli paní za přepážkou nepracuje pro severokorejskou rozvědku. Takhle bys přišel domů, aktivoval DS a kromě změny vygenerovaného hesla, by sis mohl změnit i login. Za mě dobré.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 1. 2021 11:39

astrapa píše:Tak ono už ty adresy schránek jsou chuťovka na zapamatování

Jj, ale kupodivu jsem si nějak zapamatoval jak ty adresy, tak login, aniž bych se musel snažit. Stačilo se párkrát přihlásit a někam to napsat. Jo, občas mám dočasný výpadek ... :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2021 15:35

astrapa: muj najezd je ten, ze dotycny tu celou dobu mele nesmysly (respektive nejenom tu, ale zejmena co se tyce pristupnych hesel v Monete), aby to ted zavrsil tvrzenim, ze nejlepsi je obycejny login a heslo.

To je totiz naopak ta nejhorsi mozna varianta.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 16. 1. 2021 18:55

S474N píše:Zedna1: ja na mojeID, respektive obecne zabezpeceni HW klicem zadnou silenost nevidim. Naopak vidim silenosti typu "zabezpeceni" 2FA pres SMS. Coz neni zadne zabezpeceni - doporucuji Googlovat SS7.

Za mne osobne je HW token to nejvic, co se da v dnesni dobe pouzivat. A jde to rozhodne lepe, nez s eOP, protoze eOP k mobilu tak jednoduse prilozenim nepripojim.


Ja jsem to bral ve smyslu "pro bezne lidi".
Nekdo s HW klicem neni reprezentativni vzorek bezne populace.

Prave az ta bankovni identita bude natolik jednoducha, ze bude prvnim skutecne masove rozsirenym zpusobem online komunikace (beznych) obcanu se statni spravou.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2021 11:41

Zedna1: vsak ja nikomu nebranim, at se vsude prihlasuje stejnym heslem a klidne i pouziva stejnou mailovou adresu.

Ja mam svoje reseni, ktere zajima primarne me a vubec me nezajima, jak (hloupe) ma nastavene work-flow soused nebo kdokoliv jiny. Zajimam se pouze o ty lepsi reseni, protoze pouze ty mne mohou posunout skutecne nekam dale.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jir.vesely 17. 1. 2021 12:50

Tomu rozumím, protože to mám tak nějak podobně. O to víc mě pak překvapí, když zažiju situaci, jako před pár týdny, kdy jeden kamarád, který je v tomhle až paranoidní, ovládá skoro všechno z rootnutýho Xiaomi a hlavně, že Facebook mu tam nesmí :)
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2021 15:45

jir.vesely: coz o to, on by nemusel byt ani rootnuty :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 22. 1. 2021 11:51

Clanek/rozhovor o problemech (konkurencnich) bank pri zavadeni bankovni identity

Banky se hádají o zlatý důl, který ještě ani pořádně nefunguje
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bank ... uje-138744
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2021 12:41

Me na cele BI vadi to, ze nejsou stanoveny jednoznacna pravidla ze strany statu. Narazim na to, ze nektera banka podporuje OPT-IN, jina zase OPT-OUT a v kombinaci s timto nelze na urovni statu (respektive rozhrani NIA/eIdentita) treba trvale vypnout celkovou podporu BI. Proste, kdyz mam zabezpeceni na uplne jine urovni, tak si ho nechci snizovat pres nejakou BI.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 22. 1. 2021 17:59

Vypnout to jde, tím že si ji aktivuješ a pak zrušíš.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2021 18:32

Jasne a budu to delat prubezne do budoucna u vsech bank ci dalsich subjektu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 22. 1. 2021 18:38

No je to asi jediná cesta no. ;-)
Ja to zatím udělal u PS tedy ČSOB. Aktivoval přibuznému CSOB bankovní identitu, založil mu přes to Datovou schránku a zrušil mu ČSOB bankovní identitu.
hgfdsa
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků