Předokenní rolety

Diskuze o plánování a realizaci staveb, rekonstrukcí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 30. 7. 2008 06:36

PatrikChrz: tak a ted se zase vratme do reality :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 30. 7. 2008 07:19

Jelikož mi jeden uživatel napsal email, kde mi popsal jak jsou venkovní rolety nepraktické (rádi se v nich scházejí pavouci a jiná havěť, neustále jsou podělané od much a špatně se čistí). Již včera kvůli povolení jsme přemýšleli o vnitřních látkových roletách - myslím, že by mohli být levnější a bez jakýchkoliv problémů....
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 07:52

Ty vnitřní látkové jsou zase lapače prachu, to si člověk nevybere :-(
Já (jak je vidět z fotek) mám tu výhodu, že mám za těmi roletami balkón, takže co se čištění týče jsem na tom relativně dobře.
Ty venkovní rolety mají tu výhodu, že jsou schopny vevnitř "vyrobit" téměř dokonalou tmu (záleží na provedení) k tomu se s roletami/žaluziemi nelze ani přiblížit - je to dobré např. pokud někdo potřebuje spát přes den (pokud chodí na noční).
Osobně než vnitřní látkové bych šel raději do žaluzií, ideálně meziokenních, ale jak jsem řekl, každý považuje za nejlepší jinou věc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 08:27

Jo meziokení žaluzie jsou výborná věc ... problém je, že ne každý má na to okno. Já bohudík ano. Jinak něco dovnitř v žádném případě ... to už radši ty rolety ven ... problém je, že už ve druhém patře se to blbě meje ... to je fakt
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2008 09:22

ROP: tak vyměnit okna :-). Některá se už dělají rovnou se žaluziemi.
Ale i žaluzie před okno - dovnitř do bytu (tak to mají rodiče) nejsou až tak špatné. Jen bych si to nedal do bytu s malými dětmi - asi by dlouho nevydržely (ty žaluzie, děti jo :-) ). Není to sice úplně ideální, ale pořád menší lapač prachu než cokoliv látkového (vč. vertikálních látkových žaluzií).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 30. 7. 2008 10:00

My to tak mame - eurookna a zevnitr zaluzie - a male deti to zatim preziva docela uspesne. Samozrejme se nesmi s nimi nechat hrat.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 30. 7. 2008 11:55

S mou alergií na prach to není tato varianta není zrovna ta nejoblíbenější ... máme to takhle v koupelně ... a moc to umýt nejde :-(
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 30. 7. 2008 12:42

já mám na baráku předokení rolety z hliníku s bílým povrchem, jsou tam 2 roky a nemůžu říct, že by se na nich držela špína. A to žiju v dost prašném prostředí - okolo města jsou 3 povrchové doly, resp. výsypky.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 30. 7. 2008 12:59

Děkuju všem za názory, bude to těžké rozhodování, zvlášť, co se povolení týče - neradi bychom měli nějaké oplétačky :pozor :-|
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenicka1313 19. 9. 2010 12:33

Dobrý den, pokud mohu, určitě bych rád doporučil firmičku <censored> Jsem s nimi naprosto spokojený a určitě mohu doporučit všem. Věřím, že udělají stejnou radost i vám!
Naposledy upravil PatrikChrz dne 19. 9. 2010 13:57, celkově upraveno 1
Důvod: Možná bych i věřil v nezištnost, kdyby k tomuto nicku nebylo 5 příspěvků a z toho 4 reklamní
Lenicka1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dajka 10. 8. 2017 07:30

Dobrý den, chceme si nechat namontovat předokenní rolety. Jen by mě zajímalo, jaká je jejich životnost. Přeci jen jsou vystaveny dešti, mrazu, slunci…
Dajka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod for.ce 10. 8. 2017 07:35

Jedine nejakou svetlou barvu, nejlepe bile.
for.ce
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 10. 8. 2017 17:33

Jen pro zajimavost, jaky je duvod jejich montaze? Pokud bezpecnostni, tak jenom upozornuji, ze jdou zvenku rukou vysunout.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dajka 25. 9. 2017 08:15

Ješte bych se ráda zeptala, jaký materiál je na rolety nejvhodnější?
Dajka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 9. 2017 08:26

S474N píše:Jen pro zajimavost, jaky je duvod jejich montaze? Pokud bezpecnostni, tak jenom upozornuji, ze jdou zvenku rukou vysunout.

V ložnici tma jak v pr..., zvláště má-li člověk před oknem lampu pouličního osvětlení?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků