SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 10. 2009 14:04

Mně se SIPO strhává přesně 10., když vyjde na víkend, tak nejbližší den.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod dayslypper 2. 10. 2009 14:05

Díky! Už je mi to jasné. I když nechápu, jak pak pošta může stihnout do konce měsíce zajistit proběhnutí plateb příslušným firmám, když zaplatím hotově třeba až v poslední den měsíce.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2009 17:12

No nijak. Prostě jim to zaplatí později. Proto se také SIPO strhává kolem toho desátého, aby se stihly zaplatit poplatky za rozhlas a TV. Pokud ho manuálně zaplatíš později, jsi v prodlení. Nevím, jestli z toho aktuálně hrozí sankce.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 10. 2009 18:00

dayslypper: hele, co řešíš? přijde ti složenka SIPO a na zadní straně máš informce, jak ji zaplatit převodem z ůčtu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2009 18:05

To to, jenže to je "za bůra" (tuším), objeví se to v příštím vyúčtování. Lepší je to platit souhlasem k inkasu, to je zdarma
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 10. 2009 18:21

PatrikChrz: ano, stojí to 5kč. chápu, že pro některé lidi je to závratná částka, ale mě to nestojí za lítání a řešení změny.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 3. 10. 2009 00:43

Běžné zaplacení SIPA stojí 12,-. To za 5,- je nestandardní.

Neřešim, to, že to chci tak platit. Jde mi o vysvětlení principu, proč můžu v hotovosti bez problémů splatit inkaso poslední den v měsíci, když má pošta zajistit, aby do konce měsíce byly peníze u příjemců platby?
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2009 04:18

dayslypper: Ale pošta nemá zajistit nic. Pokud to platíš inkasem, tak si to pošta strhne včas a včas to taky pošle. Pokud to platíš hotově, tak jen přijme částku později, je to stejné, jako bys dostával od dodavatele poštovní poukázky a ty platil pozdě.
To, aby byl účet zaplacen včas (což se týká právě koncesionářských poplatků) je tvůj problém a ne pošty.

mikicz: ale vždyť nemusíš nikde lítat. V internetovém bankovnictví vyplníš spojovací číslo a do dvou měsíců to začne fungovat samo. A 60 Kč za rok je podle mě zbytečná částka - navíc když je to pohodlnější.
Když už to chceš platit jednotlivými příkazy, tak proč tedy neplatit takto jednotlivě dodavatelům?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 3. 10. 2009 05:48

PatrikChrz píše:. A 60 Kč za rok je podle mě zbytečná částka - navíc když je to pohodlnější.


Rika ten, co si jde menit do CNB 1 Kc pres celou Prahu :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 3. 10. 2009 09:17

PatrikChrz: Díky, už je mi to jasné. Takže pošta prostě zaplatí dřív bez ohledu, jestli zaplatím já.

S474N: Já bych tak udělal stejně. Nejde až tak o peníze jako o princip.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2009 10:16

Ne, v žádném případě. Pošta to zaplatí až dostane od tebe prachy!
Je třeba od sebe oddělit dvě věci.
1) do kdy máš zaplatit SIPO
2) do kdy máš zaplatit jednotlivým dodavatelům

Pošťa umožňuje zaplatit SIPO až do konce měsíce. Pokud to tvým dodavatelům nevadí, že dostanou svojí platbu cca těch pět dní po konci měsíce, můžeš ho tedy platit hotově až koncem měsíce.

Pokud ale tvoji dodavatelé vyžadují platbu dříve, musíš samozřejmě i SIPO zaplatit dříve. No a protože je praxe, že většina plateb má být do patnáctého, strhává si pošta SIPO automaticky už desátého, tím tě zbaví starosti o rozesílání plateb včas. Pokud ale na účtě nemáš v daném okamžiku dostatek prostředků, nebo platíš hotově, je to už tvůj problém, ne problém pošty. Pošta ti nabízí pouze službu "přepravu peněz", kdy jí "dáš peníze k přepravě" je jen tvoje odpovědnost - a z toho vyplývající sankce, pokud tvůj dodavatel nedostane peníze včas.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 3. 10. 2009 11:18

OK, díky za vyčerpávající vysvětlení.

A když tedy nyní zadám SIPO do internet bankingu, bude stále chodit papírová složenka každý měsíc? (pro jistotu, kdyby platba neproběhla)
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 10. 2009 11:31

Ano, jen v levém horním rohu v kolonce "Podací znaky" bude NEPLAŤTE a v prostředku nahoře ve druhém řádku v kolonce "Podmínky úhrady SIPO" bude "dle podmínek Vaší banky".
A nahoře v prostředku v kolonce "Zp. platby" bude "Bezhotovost".

Jinak bude lístek úplně stejný

Na poště by ale i tak měli být schopni ten lístek "vyjet", kdybys ho náhodou ztratil. Kdysi hooodně dávno jsem to potřeboval.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 3. 10. 2009 13:08

Lze si také sjednat zaslání rozpisu SIPA emailem. Pak už nechodí rozpis papírový. Služba je zdarma.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2011 15:38

Ted jsem resil u jednoho clovicka SIPO, co to mel provazane s Ceskou sporitelnou a nestacil jsem zirat. CS mu uctovala kazdou polozku na SIPO zvlast i presto, ze to bylo v ramci jednoho SIPO cisla. Tak jaky to ma teda vyznam?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků