J&T banka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lenka2003 20. 1. 2010 16:34

No super, to jsem přehlédla. Myslíš, že se to dá dodatečně ošetřit dodatkem?? Bankéřce jsem volala a nabídla mi tuto možnost.
lenka2003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 20. 1. 2010 23:29

Dodatkem se dá změnit cokoliv, pokud s tím obě smluvní strany souhlasí.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod komorous 21. 1. 2010 01:01

..
taky jsem si toho nevsiml. Co je rozhodci soud? jakej je rozdil mezi normalnim a rozhodcim? Me prisly ty podminky tak jasny, ze kazdej soud by to podle me vyresil stejne: jsi tam rok, dostanes 4%, jsi tam min, dostanes 2% (podle poctu mesicu). Nebo snad v tom je nakej hacek?
komorous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2010 08:24

komorous: no rozhodci dolozka je v realu obvykle to, ze se dana firma domluvi s rozhodcem (tzn. "kope" za ne) a v pripade problemu jsi proste v <i>.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lenka2003 21. 1. 2010 08:29

Přesně tak. Přijde mi ale divné, že se ta smlouva v tomto bodě dá změnit. To pak znamená, že každý klient má jinou smlouvu. Jen si stále nejsem jistá, jestli mi k tomu bude stačit ten dodatek nebo mám trvat na přepracování smlouvy celé. Celkově z toho mám smíšené pocity. Neumím si představit, že podepíšu smlouvu s nějakou jinou bankou a po 2h jim zavolám, že to chci změnit a oni mi to prostě změní...
lenka2003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod komorous 21. 1. 2010 12:46

mozna jsem optimista, ale fakt bych v tom problem nevidel. ty podminky jsou dost clear, takze si nedokazu predstavit co by me mohlo dostat do <i> (btw, hezky znazorneni, satane).

Pochybuju, ze by se naka banka chtela dostat do oplejtacek kvuli jednomu mega, zvlaste pak J&T, na ktery si novinari tak radi smlsnou.
komorous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2010 12:55

komorous: vsak ty ses neptal na J&T, ale co je rozhodci soud. Ja ti odpovedel obecne s konkretnim znazornenim (i s postevackem, abys to mel opravdu detailni) :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 21. 1. 2010 16:54

komorous:
to že je smlouva jasná neznamená, že jí jedna ze stran neporuší.
Např. požádáš o písemně o předčasnou výpověď a dopis se zadrhne na poště. JT ti sdělí, že jsi to nestihl v termínu a ty budeš přesvědčen, žes to stihl v termínu. Pro jednu stranu je lepší rozhodčí soud, který se nemusí občanským zákoníkem řídit, pro druhou je lepší ochrana pod občanským zákoníkem.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod komorous 21. 1. 2010 21:17

satan:
jsem se na to ptal brachy-pravnika, jestli v tom je potencialni problem a stoji za to kvuli tomu delat vlny. Potvrdil mi, ze se jedna o rozhodci soud pri hospodarske komore CR a ze se nemusim bat o jeho nezavislost - je to v pripade problemu rychlejsi a levnejsi pro obe strany ... a ze i kdyby byl problem, tak obcansky zakonik je stejne nadrazen jakykoli smlouve, takze se tim pak muze zabyvat i obycejnej soud.
komorous
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2010 08:48

komorous: no obvykle muzes delat maximalne jenom ty vlny, protoze obvykle bud podepises a pristoupis nebo nepodepises a ma smolika.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lenka2003 22. 1. 2010 09:36

To bych netvrdila. podepsala jsem smlouvu s rozhodčím soudem. Tu si slečna odevezla. Za 2hod. jsem ji volala, že jsem to přehlédla a že za těchto podmínek do toho nejdu. Tak mi poslala dodatek ke smlouvě, který to ošetřuje. Jenže já jsem trvala na přepracování celé smlouvy. Včera večer mi volala, že mi banka smlouvu přepracovala s občanským soudem a že mi ji posílá. Dokonce přiznala, že tedy mají smlouvy dvě.Pro klienty, kteří si toho nevšimnou a pro klienty, kteří na to přijdou. Opravdu individuální přístup.Trochu mně to znervózňuje.
lenka2003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2010 09:51

lenka2003: v tomto pripade mozna, ale zkus to v nejake opravdove bance, treba memorix by ti doporucil urcite CS.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lenka2003 22. 1. 2010 10:38

Jasný. Já se s tímto setkávám poprvé a mnoho zkušeností také nemám. Jsem ráda, že aspoň tady se člověk něco málo dozví. JT není "opravdová" banka??
lenka2003
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 22. 1. 2010 11:55

JT Bank je opravdová banka, ale není to klasická "retailová" banka pro širokou veřejnost. Říká si "privátní" banka, což znamená, že z retailu si vyzobává jen úzkou skupinu "bohatějších" klientů. Navíc neposkytuje úvěrové produkty pro retailové zákazníky, ale úvěruje pouze institucionální klienty a předpokládám (pouze doměnka), že úvěruje pouze spřízněné firmy.
-- Odbočka - Jestli seženou 1000 klientů na clear deal po 1 milionu, získali tím 1 miliardu. Z té miliardy musí zaplatit 40 milionů na úrocích a těch 40 milionů musí někde vydělat. A je pro ně nějjednodušší, když tu jednu miliardu půjčí na nějaký spřízněný projekt ve skupině, místo aby si na tento projekt brali úvěr u cizí banky za komerční sazbu např.8% Konec odbočky--

Na tom není nic nezákonného, pokud u toho dodržuje všechny předpisy (účetní, daňové, dohled ČNB atd.). Na druhou stranu se lze logicky domnívat, že portfolio úvěrů složené z úvěrů úzkého okruhu firem je méně diverzifikované než portfolio klasické retailové banky, která úvěruje spotřebitelské úvěry, podnikatelské úvěry, hypoteční úvěry, kreditní karty, atd. A tudíž JT banka je pro mě o něco více riziková, než velká retailová banka.

Komorous:
nevěřím, že u rozhodčího soudu můžeš uspět proti obrovi jako je JT. Možná je to jen šeptanda, ale mám doporučení se rozhodčímu soudu při HK vyhýbat, protože riziko korupce je u rozhodčího soudu násobně větší než u obecného soudu (i tam ale existuje).
Zrovna v tomto případě mě to nic nestálo. Nicméně riziko je malé a kdybych už měl podepsanou smlouvu s rozhodčím řízením, tak bych do toho už asi taky nešťoural. Ale kdo chce, ať si požádá o verzi s obecným soudem, mají jí standardně připravenou.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfonz333 24. 1. 2010 22:08

lenka2003 píše:To bych netvrdila. podepsala jsem smlouvu s rozhodčím soudem. Tu si slečna odevezla. Za 2hod. jsem ji volala, že jsem to přehlédla a že za těchto podmínek do toho nejdu. Tak mi poslala dodatek ke smlouvě, který to ošetřuje. Jenže já jsem trvala na přepracování celé smlouvy. Včera večer mi volala, že mi banka smlouvu přepracovala s občanským soudem a že mi ji posílá. Dokonce přiznala, že tedy mají smlouvy dvě.Pro klienty, kteří si toho nevšimnou a pro klienty, kteří na to přijdou. Opravdu individuální přístup.Trochu mně to znervózňuje.


Co blbneš? JT jsou akorat pořád zvyklý na to, že hrajou jinou ligu - tu, kde si každýho klienta fakt vážej, protože vědí, že ten byznys můžou delat jedině spolu.
alfonz333
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků