SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dalich 31. 1. 2011 18:01

Já SIPO používám jen pro občasnou platbu datové schránky. Ostatní věci platím už přímo včetně koncesionářských poplatků.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zdibrid 31. 1. 2011 18:03

S474N píše:CS mu uctovala kazdou polozku na SIPO zvlast i presto, ze to bylo v ramci jednoho SIPO cisla.

:oboze

Já měnil u 2 Sipo účtů zasílání rozpisů plateb z papíru na mail. A v obou případech to popletli, takže se to muselo reklamovat.
Nejvíc mě pobavilo, když uznali, že bych neměl příští měsíc zaplatit za neobjednanou službu, ale že se s tím nedá celý měsíc nic udělat protože je to v počítači :-)

Ale pokud člověk nic nemění, je to produkt poměrně spolehlivý a stabilní.
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2011 18:05

Tak mi nejak unika vyznam tohoto produktu, kdyz tu mame inkaso.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 31. 1. 2011 18:14

No třeba já až teď budu rušit postžiro zadarmo ;-) , tak jen přesměruju SIPO a nemusím řešit ty jednotlivé platby.
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 31. 1. 2011 18:31

A proč ho rušíte?
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 1. 2011 18:33

S474N píše:Ted jsem resil u jednoho clovicka SIPO, co to mel provazane s Ceskou sporitelnou a nestacil jsem zirat. CS mu uctovala kazdou polozku na SIPO zvlast i presto, ze to bylo v ramci jednoho SIPO cisla. Tak jaky to ma teda vyznam?

To je nějaké dívné, banka by neměla rozpis plateb vůbec vidět, pro tu je to jedna částka. Určitě šlo o SIPO ?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 1. 2011 19:10

u ČS bych se nedivil ničemu...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 1. 2011 19:17

Ale kde by tuhle informaci vzali? Do banky vůbec tahle informace nechodí! Dokud neuvidím výpis, neuvěřím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 1. 2011 19:24

Nevím, v jakém formátu to tam chodí.Jestli jako jeden příkaz k inkasu z ČSOB, nebo mají s poštou nějakou datovou výměnu. Každopádně SIPO je už dneska přežitek a jsem celkem rád, že jsem se ho už zbavil.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 1. 2011 19:28

Je to jen jeden příkaz k inkasu z ČSOB. Já SIPO mám a nemám s ním problém (ale platím ho z Fia)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 31. 1. 2011 19:31

dalich píše:A proč ho rušíte?

protože tam nehodlám nechávat 15K.
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1035747
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 31. 1. 2011 19:46

A kurňa...
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2011 20:07

PatrikChrz píše:Ale kde by tuhle informaci vzali? Do banky vůbec tahle informace nechodí! Dokud neuvidím výpis, neuvěřím.

Ja na to taky koukal jako tele na novy vrata. Jelikoz jsem dotycnemu cloveku resil "switchnuti" do FIO, tak jsem samozrejme videl jak SIPO listek, tak i vypisy z uctu za posledniho pul roku a opravdu vsechno souhlasilo!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 31. 1. 2011 20:39

Já považuju SIPO za superslužbu. Čím víc toho tam člověk má, tím víc ocení, že to nemusí hlídat jednotlivě, ale je to 1 platba, jednoduchá kontrola evidence.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 31. 1. 2011 21:06

xls: zajimave, ja to povazuji za naprosto zbytecnou sluzbu. Clovek si muze dat jednotlive inkasa (ve FIO zdarma), muze jednotlive platby omezit, apod. Takto se ti muze jedna faktura navysit a neprobehne ti kvuli ni cele SIPO - a to se fakt vyplati.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků