Online domácí účetnictví

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod salam01 3. 1. 2013 17:25

Nevím, jestli je to ve spravné sekci, kdyžtak to prosím přesuňte.

Otázka zní: nemáte nějaké tipy na program pro domácí účetnictví, nejlíp online?
Má v našich podmínkách smysl Intuit Quicken?
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 1. 2013 17:54

Na http://www.facebook.com/skrblikcz něco doporučeno je, ale je to aplikace pro iPhone.

Spíš by asi chtělo uvést, co od toho přesně očekáváš, třeba kolega v mém bývalém zaměstnání si vedl klasický papírový notýsek a nemohl si to vynachválit. Je třeba si uvědomit, že je to jen nástroj a hlavní je nějaká osobní motivace (tedy chceš ušetřit nebo jen chceš mít přehled o výdajích, či máš jakýkoliv jiný důvod) na prostředcích, které k tomu použiješ až tak moc nezáleží.

-- 3. 1. 2013 17:54 --

Mě pro přehled výdajů bohatě stačí moje paměť plus výpis z kreditky
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 3. 1. 2013 18:41

Ty myExpenses nevypadají zle, i když mi tam chybí možnost provozu na „normálním“ PC.
Motivace? Od předvčerejška jsem nezaměstnaný mrzák, doufám teda, že obojí jen dočasně :-)
Proto chci mít přehled hlavně o nákladech a čerpání „budgetu“.
Je jasné, že hlavní je disciplína, ale když už právě člověk vynaloží to usilí se zaznamenáváním transakcí, rád bych měl taky možnost různých statistik, přehledů, grafů, etc.
Paměť plus výpis mi bohužel nestačí :-(
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 1. 2013 18:45

A tabulka v excelu nebo jinem office programu ti nestaci? Plus se da editovat i v mobilu...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 3. 1. 2013 18:51

Tak myExpenses jsem si teď nainstaloval a rovnou smazal - je tam totiž možnost pouze jednoho „účtu“ (hromádky peněz).
Excel mě napadl jako poslední možnost, nejprve se chci podívat, jestli fakt neexistuje něco hotového použitelného. Taky nevím, jak bych k Excelovskému souboru přistupoval z mobilu?
S tím Quickenem předpokládám moc zkušeností nebude, co?
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 1. 2013 18:53

Normalne si soubor ulozis na dropbox a je pristupny i z mobilu
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 3. 1. 2013 18:58

Aha :-) Dropbox jsem si teda musel vygooglit :-)
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 1. 2013 21:06

A má dropbox nějakou online editaci, nebo je to jen tupé úložiště, tedy by to znamenalo stáhnou, upravit, uploadnout?

A co máš vůbec za telefon?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 1. 2013 21:48

Používám rád GnuCash, stejně dobrý by měl být i KMyMoney, ale ten jsem osobně nezkoušel, je to ale fat client, tedy klasická desktopová aplikace (ale zase dostupná jak na Linux, tak i Windows a Mac OS X) bez nějakého online rozhraní (umožňuje zase ale ukládání dat do MySQL databáze, takže teoreticky by šlo vkládat dotazy přímo do ní). Existuje i odlehčená verze pro Android, která sice neumožňuje plnohodnotnou správu jako PC aplikace, ale umožňuje export do OFX s následným importem do desktopové verze, takže je vhodná na průběžné zapisování údajů přes den, kdy máš třeba telefon pořád u sebe a pak jednou to akorát naimportovat GnuCash na desktopu, kde můžeš mít přehled o všem.

-- 3. 1. 2013 22:12 --

mikicz píše:Normalne si soubor ulozis na dropbox a je pristupny i z mobilu

To už radši SkyDrive, kde jej lze editovat rovnou z browseru přes Excel Web App.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod salam01 3. 1. 2013 23:24

xtonda píše:A má dropbox nějakou online editaci, nebo je to jen tupé úložiště, tedy by to znamenalo stáhnou, upravit, uploadnout?

A co máš vůbec za telefon?
iPhone.

Sakra, to fakt vypadá, že mic rozumného online není. Nejspíš budu muset rezignovat na online.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 3. 1. 2013 23:46

Tak editovat XLS muzes prece v Numbers a potom to nahravat na Dropbox, pripadne do iCloudu, takze bys to mel pristupne i pres PC.

Jinak pokud jeste nemas Dropbox a udelas registraci pres tento odkaz, tak ty i ja obdrzime po 500 MB navic zdarma:
:arrow: http://db.tt/mh6cTjy
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 3. 1. 2013 23:52

To jo, ale myslel jsem něco komfortnějšího než na mobilu editovat Excel. Navíc když už bych ten Excel dělal, byla by tam různá makra, drop down listy atd., což by stejně nejspíš na telefonu nefungovalo.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 4. 1. 2013 00:22

salam01: no tak rekni svou predstavu, co by sis presne predstavoval.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 4. 1. 2013 06:22

Když budu hodně neskromný, tak něco jako lokalizovaný Quicken. Tou lokalizací nemyslím jazyk, ale „specifika“ dané země.

Nebo třeba RQ Money nebo ten GnuCash s online přístupem.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 4. 1. 2013 10:12

Nepouzivam ani jedno z toho, takze nedokazu poradit.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků