Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 15. 6. 2013 14:30

1. automatické navýšení po 6 měsících ze 60 na 90, po dalších 6 měsících z 90 na 108. Když budete chtít ale navýšit o 100,- sami, tak dokládání příjmu, schvalování a další nekonečný opruz.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 15. 6. 2013 17:27

NIXON píše:Lze oboje, ale při požádání musíš doložit doklad o příjmu načež ti to posoudí.
Samo se navýší cca po 6 měsíců o 50% limitu (z limitu 3000 na 45000 Kč), bez doložení čehokoli.


Mně se to po 6 měsících o 50 % nenavýšilo. Původně jsem měl 60 tisíc, teprve po roce navýšení na 72 tisíc a po dalších 6 měsících na 86 tisíc.

Podle čeho to navyšování dělají netuším, protože za tu dobu jsem vždy všechno splatil hned do poslední koruny. Ale je pravda, že nikdy jsem se k limitu ani nepřiblížil, průměr mám 25 tisíc měsíčně, nejvíc jsem měl snad 46 tisíc. Ale proti navyšování nic nenamítám, třeba se to někdy bude hodit. Snad jen navyšování nad 100 tisíc nemá smysl, když stejně lze dostat max. 2 tisíce měsíčně na bonusech.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karm 16. 6. 2013 09:53

Mám nově Citi Life. Dají se nějak nastavit limity aby úvěrový rámec zůstal stejný? Kartu jsem si pořídil jen a pouze kvůli vratce neb plánuju větší nákupy, nicméně pro případ krádeže bych rád měl nastaven nižší transakční limit než je úvěrový rámec a jen v případě že budu platit větší částku bych jej navýšil. Na lince mi operátor tvrdil že umí nastavit jen hotovostní limit,v případě té úpravy co bych chtěl já tak lze jen snížit úvěrový rámec. Díky
Karm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NIXON 16. 6. 2013 10:55

Bohužel mám pocit, že to nejde. Stejně jako blokace internetových plateb.
Je to škoda, protože bych si určitě rád blokoval kreditku vždy, když bych věděl, že ji nepoužiji.

Přece 50 000 neplatí člověk každý měsíc.

-- 16. 6. 2013 12:06 --

Zajímalo by mě jestli někdo z Vás má pojištěnou kartu typem bezpečí (89 Kč /měs).

Využil někdo z Vás tohle pojištění nebo je zcela k ničemu?
Vytvořil jsem dodatkové karty matce a otcovi, tak už je riziko ztráty a odcizení apod 3x větší.

Jak na to nahlížíte Vy?
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brnakk 16. 6. 2013 14:38

Nevíte jak odlepit dodatkovou bezkontaktní kartu z mobilního telefonu? Stará již není platná, potřebuji tam nalepit novou...zkoušel jsem to nahřívat fénem, ale ani se to nehne...nemáte někdo tip?
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 6. 2013 15:15

Nemám, nezkoušel jsem. Ale jestli je kryt telefonu oddělitelný - nebylo by možné ho dát např. do horké vody?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brnakk 16. 6. 2013 16:42

Už je dole, stačilo za to vzít pořádně větším nožem.
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman 16. 6. 2013 18:55

NIXON píše:Bohužel mám pocit, že to nejde. Stejně jako blokace internetových plateb.
Je to škoda, protože bych si určitě rád blokoval kreditku vždy, když bych věděl, že ji nepoužiji.

Přece 50 000 neplatí člověk každý měsíc.

-- 16. 6. 2013 12:06 --

Zajímalo by mě jestli někdo z Vás má pojištěnou kartu typem bezpečí (89 Kč /měs).

Využil někdo z Vás tohle pojištění nebo je zcela k ničemu?
Vytvořil jsem dodatkové karty matce a otcovi, tak už je riziko ztráty a odcizení apod 3x větší.

Jak na to nahlížíte Vy?


Já právě kvůli nemožnosti blokace nebo alespoň nastavení limitů internetových plateb pořád s pořízením KK Citi Life váhám a odkládám to. :roll:
Taky mi trošku vadí, že je bezkontaktní. Aktuálně uvažuju spíš o KK od RB.

Řešili jste s Citi někdo už nějakou internetovou platbu na výpise, kterou jste neudělali?
Roman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 6. 2013 18:58

Co se týče těch bezkontaktních plateb, tak to se dá řešit:
1) požádáním o blokaci těchto plateb na infolince - není to jednoduché, jeden místní člen to zkoušel a podařilo se až na několikátý pokus
2) karta je částečně průhledná a jsou tam vidět drátky antény. Malým vrtáčkem nebo nožem by neměl být problém je přerušit
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 6. 2013 21:09

Roman píše:Řešili jste s Citi někdo už nějakou internetovou platbu na výpise, kterou jste neudělali?

Ne.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 16. 6. 2013 21:33

U Citi jsou většinou platby na přítomnosti karty (tam toho prostoru na chybnou platbu moc není), internetové platby jsou většinou v režimu 3Dsecure, tady s potvrzením smskou, a tedy bezpečnější. Musím to zaklepat, ale za cca 5 let žádná neoprávněná platba.

Ty možnosti u Rb jsou ve srovnání s tím spíš k pláči, buď povolit nebo nepovolit a bez potvrzování (+ karta bez IB, tady kontrola až po měsíci z výpisu). To může skončit jak u karty Axy, kde jsem musel 2 dost velký neoprávněný operace přes internet reklamovat, protože tam byla kontrola nulová.

Proto považuju Life za relativně bezpečnou, bezpečnější jsou už jen karty, kde se dají limity nastavovat operativně v IB nebo přes infolinku (Fio, dříve ŽB....).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vklatil 17. 6. 2013 09:29

Řešili jste s Citi někdo už nějakou internetovou platbu na výpise, kterou jste neudělali?


Já to teď řeším - respektive manželka. Kupovali jsem dovolenou na expedia.de a platili to Citinou, protože převodem to nechtěli. Asi tak za měsíc manželce volali poslali SMS, že z bezpečnostních důvodů ji kartu zablokovali, aby volala Citi linku. Tam jí řekli, že se někdo pokoušel z karty stahnout 5USD tak jestli o tom ví, když řekla, že ne tak se ptali zda kupovala před 14 dny letenku od Lufthansy za 500USD - nekupoavla, tak jsme udělali reklamaci a čekáme jak to vyřeší. Platba byla uskutečněna odněkud z Lybie. Nedlouho po tom přišel mail z expedie, že jim hacknuli databázi a utekli jim mimo jiného i čísla karet a že to vyšetřují tak uvidím jak to dopadne. Nebyla to 3D transakce.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NIXON 17. 6. 2013 09:40

To nebylo placeno 3D securyty? Kde se vzali ty čísla karet?
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 6. 2013 09:42

NIXON píše:Zajímalo by mě jestli někdo z Vás má pojištěnou kartu typem bezpečí (89 Kč /měs).

Využil někdo z Vás tohle pojištění nebo je zcela k ničemu?
Vytvořil jsem dodatkové karty matce a otcovi, tak už je riziko ztráty a odcizení apod 3x větší.

Jak na to nahlížíte Vy?

Já si jen aktivoval CitiAlert za 29 Kč měsíčně a po každé transakci nad 500 Kč mi přijde email a sms. Chodí mi to i u dodatkové karty manželky, mám alespoň přehled kde zrovna utrácí. :D

Jinak problém se zaúčtováním něčeho co jsem neplatil jsem zatím nikdy neměl u žádné platební karty za ty roky co je používám.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod vklatil 17. 6. 2013 10:07

NIXON píše:To nebylo placeno 3D securyty? Kde se vzali ty čísla karet?

Ne expedia.de není zapojena do 3D security, taky mě to překvapilo, uvidíme co vyšetří, ale je zajímavé, že kvůli 5USD zablokují kartu a pošlou SMS a přitom nechají projít platbu po netu z Lybe 500USD.
vklatil
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků