Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 23. 12. 2013 21:42

Vždyť se tak ale děje. Proč geofyzici nepředpověděli tsunami, která vedla ke katastrofě ve Fukušimě? Proč média o této katastrofě nepsala jako o selhání fyziky? Fyzikové postavili špatný chladící systém reaktoru. Fyzikové nepredikovali ničivou vlnu tsunami. Fyzikové nedokáží predikovat všechny pohyby litosférických desek. Atp. A kdo je označen za viníka Fukušimy? Matka příroda, společnost instalující chladící systém, atp. - v žádném případě fyzika jako věda. Přitom za ekonomickými krizemi také nestáli všichni ekonomové, ale pouze pár nenažraných. Vina je však celá ekonomie.

Myšlenkový pochod za tvým druhým odstavcem pramení z nabubřelosti, kvůli níž po tomto příspěvku opouštím tuto diskuzi. Nediskutuji s lidmi bez nadhledu. Ekonomická recese vedoucí k růstu nezaměstnanosti, poklesu růstu HDP atp. -> růst projevů sociopatologických jevů -> růst kriminality -> ... (nápověda: pár ušmudlanejch dolarů to není, ale chce to myslet trochu zeširoka)
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod czhunter 23. 12. 2013 21:54

Snad ještě poslední věc, než utečeš (já stejně nerad diskutuji s lidmi, kteří jsou vztahovační ):

Vina je však celá ekonomie


Mohl bys prosím ukázat nějaké prameny, kde byla ekonomie (jakožto věda) označena jako příčina ekonomických krizí?
Nepamatuji si na takový.

A mimochodem - za (ne)bezepčenost Fukušimi je také vinna ekonomika. Oni by to fyzici samozřejmě uměli postavit mnohem lépe, bezpečněji, stabilněji, na lepším místě ... ale stavba má nějaký rozpočet, a společnosti naplánované nějaké zisky, žeano.
Elektrárna nebyla zchlazena okamžitě zalitím mořskou vodou, protože by to bylo příliš drahé.
A pokud si to správně pamatuji, hlavní problém po havárii (když už k ní došlo) nebyl v tom, že by následky nešly rychle odstranit, ale v tom, že na to společnost TEPCO neměla peníze - což také není úplně fyzikální problém.

Edit: A odkazy nedáš, to jsem si mohl myslet. Samozřejmě žádné nemáš.
Každou věc, kterou jsem tu teď o Fukušimě napsal bych mohl odcitovat ze zdrojů.
Naposledy upravil czhunter dne 23. 12. 2013 22:08, celkově upraveno 4
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 23. 12. 2013 21:59

Hezkej alibismus.

Fyzikální modely jsou spolehlivé a robustní, ale pouze v laboratorních podmínkách nebo v modelech, které neřeší nic nebezpečné jako např. pohyby planetek nahony vzdálených od Země. Ekonomům by se taky pěkně modeloval růst HDP na Marsu. Howgh.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 26. 12. 2013 19:40

czhunter píše:
vpe píše:A morče: když se 3 dny nenají, tak umře?

Ve skutečnosti rychleji - vzhledem k stavbě jeho trávícího traktu je pro něj už jeden den bez jídla život ohrožující stav.

Ale nechápu, co z toho vyvodíš.

Já to chápu tak, že každý živočich je nějak stavěn. Tygr žere jenom maso, neuděláš z něj vegetariána. Morče musí žrát každý den, jinak umře. Medvěd vydrží bez jídla několik měsíců, ale na rok, a člověk vydrží bez jídla několik desítek dní, pak umře.
To jsou danosti organismu způsobené miliony-letou evolucí, změnit je nelze. Ani sebepevnější vírou.

Proč se tygr, ani morče ani medvěd neživí pránou (což by pro jakýkoliv organismus byla tak ukrutná evoluční výhoda, že by nejspíš snadno ovládl celou planetu) když je to tak snadné, a radši umřou hlady - to zůstává záhadou.


Clovek vydrzi hladovet, bez potravy i 100 dni, nez umre. Nekteri si ty 80 denni pusty o destilovane vode davaji pravidelne :-)

Na tvuj druhy odstavec me napada, proc se lide preziraji k smrti? Proc tramvaj pro USA musela mit sirsi sedadla pro pasazery i ridice, nez ta stejna tramvaj pro CR? To zustava zahadou :oboze

Kdo rika, ze je to snadne? Kdyz vetsina lidi na planete ani netusi, vo co go.

"Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem."
- Platón
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 14. 2. 2014 22:10

Tak co je novýho?
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 15. 2. 2014 07:21

Je krize. Jsou vsude nizke uroky.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 2. 2014 07:40

Citi a O2 jsem podojil no nový mobil (vzal jsem ZTE Blade V), na známém jsem vyškemral (staro)nové BlackBerry (u něj ve firmě dělali obnovu mobilů, tak mi věnoval jeden starší (ale ne zas tak moc, je ještě v záruce), ale velmi zachovalý kousek a posledního února se odlétám trochu prohřát na Kubu.

U Akcenty se mi podařilo na poslední chvíli "ulovit" 3 letý termíňák za 3,4 % (3,3 % + 0,1 % "extravyškemraný" bonus), než to šly všechny úroky do háje.

Takže sem tam nějaká čudla, a žádná pořádná rána. Dál dělám obraty na Citi Life (přes SIPO i nákupem pro široké okolí), ale po snížení už to přestává být zajímavé a už mi to nepřináší to uspokojení co dříve.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 16. 2. 2014 05:06

Obhledni to na Kube, jake tam maji urok. 8-D
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 16. 2. 2014 11:12

Nemyslim konkretne na Kube, ale jak to vypada s uroky sporicich uctu v zahranici? Nema tu nekdo alespon obecny prehled, jak je to s jejich vysi a moznosti zalozit si tam ucet, nejlepe na dalku?
Kdyz vidim tu ceskou bidu, uvazuji o sporeni do matrace.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 2. 2014 11:22

Když jsme byli loni na Ukrajině, tak tam bylo 20 % na hřivny a 8 % na eura a 10 % na dolary a to u nějaké banky, která asi byla dceřinkou Raifky
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 16. 2. 2014 11:43

Ukrajina je velká a stabilní země, takže proč ne. ;-)

Fitch snížila úvěrový rating Ukrajiny do kategorie C
http://www.finance.cz/zpravy/finance/41 ... tegorie-c/

Raiffeisen jedná o prodeji své divize na Ukrajině
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2494 ... ajine.html
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 2. 2014 11:53

Díky za doplnění, teď už to dává smysl :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 16. 2. 2014 12:02

Hlavne jestli tam maji vklady pojistene?
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 2. 2014 12:19

Jestli je na tom Ukrajina bídně, může být v pokušení na ty bankovní vklady sáhnout, případně jen na vklady cizinců....
Tuším něco takového udělali na Islandu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 16. 2. 2014 12:49

Na bankovní vklady může formou daně sáhnout jakákoliv země. O této variantě už nahlas mluví, Mezinárodní měnový fond i EU.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků