Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 16. 2. 2014 13:12

Ja to myslel smerem na zapad a ne na vychod.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 16. 2. 2014 13:59

Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 16. 2. 2014 14:48

Havers: Dekuji. Docela bida.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaMo 19. 2. 2014 10:42

Vše nej Patrikovi k jeho dnešnímu svátku. Ikdyž je s ním tedy teď nějaká nuda :-).
HonzaMo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slos 19. 2. 2014 11:08

Připojuji se k přání. K tomu mu přeji hodně krásných zážitků na jeho nadcházející cestě.
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OS 19. 2. 2014 14:26

Patrik se chystá na něco speciálního?
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2014 14:51

Ne jen za chvíli Kuba a v létě na pár dní Burkina Faso. Ale na podzim bych chtěl s kamarády do Íránu.

-- 19. 2. 2014 14:52 --

A děkuji za přání
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 2. 2014 15:01

Tez blahopreji.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 2. 2014 21:20

OS píše:Patrik se chystá na něco speciálního?


PatrikChrz píše:Ne jen za chvíli Kuba a v létě na pár dní Burkina Faso. Ale na podzim bych chtěl s kamarády do Íránu.

Ty se mi snad zdáš, nic speciálního. Jen na tu Kubu bych škudlil celou pětiletku a byl z toho unešený dalších 10 let.

A také přeji vše nej k tomu tvému svátku
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 19. 2. 2014 21:54

eLzyx: Nic ve zlém, ale hlavním rozdílem mezi Vámi a Patrikem, bude podle mě hlavně to Volvo :-) a pak vůbec asi celkový přístup k penězům.

Nedávno to bylo velmi dobře vysvětleno v jednom článku, kde dotyčný zmiňoval názor, že střední třída mnohdy svůj příjem promrhá tím, že se svými nákupy, především jejich cenou, identifikuje s třídou vyšší. Tzn. někdo chodí na snídaně do Paul, kupuje drahá značková trička a tuny dalších nesmyslů a přitom si sní o dovolené na Kubě, zatímco Patrik tohle moc neřeší a na tu Kubu jede... :-D

Jinak také přeji k jmeninám... ;-)
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 2. 2014 22:23

tak to mě neznáš. Já jsem taky kolenovrt. I to Volvo je takové kolenovrťácké - paradoxně jeho provoz vychází superlevně (pád jeho zůstatkové ceny proběhl již dávno, před mou koupí pečlivě oservisováno, což v kombinaci s dlouhou životností spotřebních komponent dává velmi nízké servisní náklady. Spotřeba je sice vyšší, nicméně co taky čekat od 13let starého auta. A hlavně - to auto má potenciál dalších 100t km/10let jezdit prakticky bez nutnosti většího servisu. Nákup jiného neplánuji. A pak je tu taky aspekt bezpečnosti u auta za tenkrát 100t Kč, dnes cirka 80t Kč. Lepší nabídky nebylo). A auto na rozdíl od pražáků potřebuji. Tady v maloměstě se bez něj nehneš.
Trička mám za 50Kč, bavlněná, z Bangladéše. A za posledních 5let jsem si koupil jedinou novou ne zcela nezbytnou věc - nový mobil za 4800Kč (sleva z cirka 10t Kč). Nicméně ten budu používat dalších 5let, tak jako předchozí. Počítač je poskládaná bazarovka. Vybavení baráku staré, nemoderní - nicméně užitné. Nekouřím, nepiju a ani nemám potřebu chodit na společenské akce (koncerty, divadla, kina atp.) kde je vlezné dražší jak 200Kč.
Rozdíl tedy bude spíše ve výplatě. Ta moje je aktuálně mizerná.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 2. 2014 22:57

Mno, sežeň dneska koncert pod 200... V Lounech v Loutkovém divadle vystupují country a folkové skupiny a zpěváci, předloni to bylo za 150,-, vloni už zaokrouhlili právě na ty 2 stovky... Když jsem zjistil, že na Kluse je to letos za 450,-, usoudil jsem, že to bude beze mne...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 19. 2. 2014 23:01

většinou využiji nabídky známých, kteří se k lístkům dostanou "zadarmo" od zaměstnavatele a já je od nich koupím.
Nejsem tak bohatý, abych platil plné ceny :D

Nedávno jsem viděl lístky na jakýsi festival, nebo taneční koncert či co a chtěli za to 2500Kč. Tak jsem ze zájmu(spíš šoku) zjišťoval jestli je to VIP, chlast grátis, nebo proč je to tak drahý. Nevim, ale šlo o lístky mezi stádo. Blázni.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2014 07:03

eLzyx píše:
OS píše:Patrik se chystá na něco speciálního?


PatrikChrz píše:Ne jen za chvíli Kuba a v létě na pár dní Burkina Faso. Ale na podzim bych chtěl s kamarády do Íránu.

Ty se mi snad zdáš, nic speciálního. Jen na tu Kubu bych škudlil celou pětiletku a byl z toho unešený dalších 10 let.

A také přeji vše nej k tomu tvému svátku

Tak ta Kuba je pojata hodně nízkonákladově. Nejdražší položka je letenka - i když byla v akci, tak je za 14 000 Kč, daní za to jsou dva přestupy - Amsterdam a Panama. Bydlet chceme po privátech.

Burkina je ještě lepší úlovek, letenka za 8 tisíc ;), to jsem nemohl nevzít ;)

-- 20. 2. 2014 07:11 --

yowie píše:eLzyx: Nic ve zlém, ale hlavním rozdílem mezi Vámi a Patrikem, bude podle mě hlavně to Volvo :-) a pak vůbec asi celkový přístup k penězům.

Nedávno to bylo velmi dobře vysvětleno v jednom článku, kde dotyčný zmiňoval názor, že střední třída mnohdy svůj příjem promrhá tím, že se svými nákupy, především jejich cenou, identifikuje s třídou vyšší. Tzn. někdo chodí na snídaně do Paul, kupuje drahá značková trička a tuny dalších nesmyslů a přitom si sní o dovolené na Kubě, zatímco Patrik tohle moc neřeší a na tu Kubu jede... :-D

Jinak také přeji k jmeninám... ;-)

Ten článek jsem četl a bohužel je krutě pravdivý. Jenže, jak začínám pociťovat, i okolí tě posuzuje dle těchto "zbytečností" a to včetně opačného pohlaví. Přijde mi, že často je důležitější vzbudit dojem, než co je skutečně pravda :(

Ostatně to je důvod, proč majitelé různých ochranných známek tak krutě bojují proti padělkům. Jejich "cílová skupina" by si padělek nekoupila (pořád uvažuji o koupi nějakých hodinek a buď to budou hodinky cca za 80 000 Kč, nebo žádné, padělek určitě kupovat nebudu), ale nepotřebují, aby každý druhý měl "jejich" zboží, pak si ho totiž ona cílová skupina nekoupí.

A díky za přání.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 20. 2. 2014 07:54

Hodinky za osmdesát tisíc, pane jo. To si raději za ty prachy koupím něco do bytu. Pro mě je to absolutní nesmysl a k čemu to je když zbytek na sobě máš jako bys nakoupil na nejlevnější tržnici?
Jinak dodatečně taky přeji vše nej k svátku.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků