Fórum FinExpert.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 15. 5. 2021 01:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 728 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 49  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Státní proti-inflační dluhopisy i+0,5% (úpis do 14.6.2019)
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 9. 2020 17:52 
Mírně pokročilý
Tzn. žádná změna u tohoto typu dluhopisu v porovnání s předchozím období.

Koukal jsem i do emisních podmínek a pořád je možnost podat žádost o předčasné splacení.

Předmět příspěvku: Re: Státní proti-inflační dluhopisy i+0,5% (úpis do 14.6.2019)
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 9. 2020 21:31 
Návštěvník
jak je to s tím předčasným vyplacením ?
Pokud bych tam měl postupně v různých upisovacích obdobích 4*200 000 Kč, můžu je postupně během jednoho roku předčasně vybrat celé ? nebo to už je za tím limitem 500 000 Kč ?

Odeslat příspěvekNapsal: 21. 9. 2020 22:26 
Mírně pokročilý
Ano, je to možné. Jednou ročně v každé emisi lze vybrat 500tis + 50% z částky nad 500tis. Pokud bys tedy měl za rok postupně upsáno 4*200tis, můžeš si je nechat vyplatit k datu vydání dané emise a to vždy nejdříve za rok. Požadavek je nutné zadat vždy předem ve stanoveném období dle webu MF.

Odeslat příspěvekNapsal: 22. 9. 2020 09:20 
Inventář
To tam dej spis 1x500 a pak zbytek, ne? Tedy pokud nebudes potřebovat vybirat po 200K.

Odeslat příspěvekNapsal: 22. 9. 2020 10:10 
Diskutér
Pokud člověk vůbec neví, kdy bude peníze potřebovat, je ideální rozložit na čtvrtiny, aby do 3 měsíců něco bylo k dispozici.

Je tam ale riziko, že stejné proti-inflační dluhopisy už nebudou za 9 měsíců v nabídce.

Odeslat příspěvekNapsal: 22. 9. 2020 11:37 
Inventář
Pokud zacne rozkladat ted, tak stejne drive jak za rok je mit nebude, ale myslim ze do toho prosince jeste prijde vyplach a najdou se jine prilezitosti.

Odeslat příspěvekNapsal: 23. 9. 2020 07:01 
Mírně pokročilý
Jinak bych doporučoval upisovat tak kolem 480k, pokud to chceš vybrat další rok všechno. Při 500k tam pořád něco zbyde.

Odeslat příspěvekNapsal: 24. 9. 2020 10:56 
Mírně pokročilý
Plánujete někdo postupně žádat o předčasné vyplacení již upsaných dluhopisů a nově upisovat v novém období, kdy to už nejspíše nebudou zdaněné výnosy? Počítám, že se to bude týkat až emitace od 1. 4. 2021 (pokud to teda neudělí i zpětně).

Já si totiž upsal 500k v lednu a teď si říkám, jestli nebude výhodnější ty peníze držet někde na SÚ a postupně je znovu investovat (asi vždy po 33 % z celkového objemu).

Odeslat příspěvekNapsal: 24. 9. 2020 11:13 
Hlavní administrátor
Jestli opravdu to zdanění zruší, bude to pouze u nově upsaných dluhopisů, které nebudu mít nějakou další novou nevýhodu, tak to asi takhle udělám. Předčasně vyberu a koupím nové.

Odeslat příspěvekNapsal: 24. 9. 2020 12:21 
Diskutér
Nechci být protivný, ale furt a pořád mám pocit, že si ty vyšší výnosy zaplatíme ze svých daní, podobně jako u stavebka atd. Ale nemám chuť po tom teď moc pátrat a řešit, jestli měl Barro pravdu, nebo ne. Pokud se toho pátrání ujme někdo jiný, budu rád, mám teď jiné pátrání. :)

Odeslat příspěvekNapsal: 24. 9. 2020 16:22 
Diskutér
Já teď vybírat nebudu, stejně mám dost pěněz i z likvidnějších nástrojích. Pokud by v příštím roce nebyl v těch nových dluhopisech nějaký háček, tak bych to každé čtvrtletí postupně vypovídal a přecházel na novější verzi (pořád ale pokud možno tak tak, aby se z toho dalo do roka kompletně vystoupit).

Odeslat příspěvekNapsal: 24. 9. 2020 17:24 
Diskutér
jednadva píše:
Nechci být protivný, ale furt a pořád mám pocit, že si ty vyšší výnosy zaplatíme ze svých daní, podobně jako u stavebka atd. Ale nemám chuť po tom teď moc pátrat a řešit, jestli měl Barro pravdu, nebo ne. Pokud se toho pátrání ujme někdo jiný, budu rád, mám teď jiné pátrání. :)

To není pocit. Tak to je. Dotují to ti, kteří dluhopis nemají. A současně mají pozitivní saldo v placených daních. Což je ale těžké tu hranici najít.

Odeslat příspěvekNapsal: 25. 9. 2020 00:30 
Mírně pokročilý
Teď mě napadla (hloupá?) otázka ... Investice do státních proti-inflačních dluhopisů není po třech letech držení osvobozena od daně, jako v případě jiných investic?
Vím, že tu je i druhý typ státních dluhopisů - reinvestiční ... Co se tedy děje s výnosy proti-inflačních dluhopisů? Ty se nereinvestují v rámci šestiletého období, ale posílají se po roce na účet investora?

Odeslat příspěvekNapsal: 25. 9. 2020 05:24 
Diskutér
Tak jistě, pokud ten dluhopis někomu prodáš po třech letech se ziskem, tak ho danit nebudeš.
Co to má společného s dividendami, které ti každoročně připíší?

Odeslat příspěvekNapsal: 25. 9. 2020 07:05 
Mírně pokročilý
Výnosy se také reinvestují. Do druhého roku vstupuješ s úpisem + zdaněným úrokem.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 728 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 49  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]