Fórum FinExpert.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 11. 5. 2021 01:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomilionté, kdy konečně přijde krize?
Odeslat příspěvekNapsal: 21. 2. 2021 12:01 
Diskutér
Jeden point ke koruně. Na trhu IRS je aktuálně oceněn cca 2,5 hiku do konce roku. To je taky docela silný argument pro to poslední posilování koruny.

Odeslat příspěvekNapsal: 22. 2. 2021 16:41 
Mírně pokročilý
Doporučuji k přečtení:
https://www.patria.cz/zpravodajstvi/456 ... t-let.html

Pokud by modrá čára následovala červenou(jak tomu prozatím vždy bylo), tak to pro akcie neznamená nic moc. Ale kreativita bankéřů a vůdců tohoto světa se zdá býti neomezenou, tak uvidíme, jak to dopadne.
Příloha:
10Y SaP.jpg
10Y SaP.jpg [ 42.97 | Zobrazeno 5096 krát ]

Odeslat příspěvekNapsal: 24. 2. 2021 12:13 
Mírně pokročilý
OK, chápu to tedy tak že v následujících týdnech či pár měsících (3-4) se nikdo moc neobáváte že by se Koruna nějak výrazně znehodnotila ( třeba chleba z 30Kč na 45Kč+).

Odeslat příspěvekNapsal: 24. 2. 2021 14:28 
Diskutér
Ale to snad ne, když přeci "Nakupujte české koruny, radí svým klientům Bank of America, druhá největší banka v USA. Hrozí totiž citelná inflace a ní spojený růst úroků, přičemž koruna rapidně posiluje už nyní" :-) :-D
https://www.kurzy.cz/zpravy/579361-naku ... ozi-totiz/

Odeslat příspěvekNapsal: 25. 2. 2021 13:01 
Mírně pokročilý
Aldapo píše:
OK, chápu to tedy tak že v následujících týdnech či pár měsících (3-4) se nikdo moc neobáváte že by se Koruna nějak výrazně znehodnotila ( třeba chleba z 30Kč na 45Kč+).

Nikdo nemá křišťálovou kouli, ale ekonomika je stále globalizovaná, tudíž znehodnocení koruny půjde ruku v ruce s ostatními měnami (samozřejmě, Zlotý, Forint i Kačka rychleji jako vždy). Chleba není úplně dobrý příklad, ačkoli jsi se(možná úmyslně) trefil do období růstu cen pšenice a ostatních komodit, mouka už nahoru šla a chleba bude jistě následovat, možná to chvíli udrží řetězce, ale nakonec zdraží.
Můj osobní názor na korunu je, že na silných úrovních z poslední doby se neudrží a bude postupně oslabovat až na 28,- za Euro, ale faktorů, které toto ovlivňují je opravdu mnoho.

Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 12:16 
Mírně pokročilý
Pošilhávám po další nemovitosti coby úložky peněz. Mám ji jako třetí dům zase koupit na sebe? Nebo se obávat po volbách a přechodném bezvládí nastupujících pirátů co chtějí nemovitosti řešit po bolševicku a raději to tedy napsat na manželku?

Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 14:24 
Mírně pokročilý
Pokud máte s manželkou SJM, tak si pomůžeš? A co rozvod? Tato vymoženost u vás není? Můj známý takto přišel o 8 bytů, co napsal na svoji přítelkyni, s kterou žil 10 let, ale pořád mu jich dost zbylo a dnes už hodnota zbylých bytů je po růstu na hodnotě co byly tenkrát všechny, takže vlastně o nic nepřišel.............

Odeslat příspěvekNapsal: 18. 3. 2021 14:59 
Nadšenec
Aldapo: Já bych pošilhával tak za rok dva, bude po volbách, budeme vědět, co se cca chystá a poslední dobou v regionech, které sleduji, přibývá tolik bytů, že některé pak zase raději rychle stáhnou z nabídky, protože je toho moc, tak aby si ještě někdo neřekl o slevu... :-D

V městě s 10k obyvateli cca 18 bytů, teď to ale někteří, kteří nejspíš nespěchají, stáhli na 12, ty inzeráty jsou stále aktivní, ale nejsou vidět, když si příslušnou oblast na srealitách vyfiltrujete. Nebo má někdo jiný nápad, proč by to tak mohlo být?

Taky je sranda, jak jsou noviny pořád plné toho, že objem hypo je rekordní, přes 30 miliard za únor, ale nikdo neřekne, že je to především díky vyhnaným cenám, protože bytů se prodalo v únoru 2021 nejméně od roku 2019 v meziměsíčním srovnání. A cca o 15% méně, než loňský únor. Ano, únor je vždy slabý a je to nejkratší měsíc, to je jasné, tak jsme velmi zvědav, jestli je to jen výkyv, nebo nový trend. Ale ty ceny už jsou tak vyhnané a přehnané, že bych tipoval spíš trend.

Anebo teď jedna část Prahy, 4+1, revitalizovaný panelák za skoro 8 míčů.... Je tu nějaký investor optimista, který bude platit skoro 30k měsíčně splátku hypo a reálně to bude pronajímat za 17-19k čistého nájmu (když někoho najde) a doufat, že to poroste dál?

Odeslat příspěvekNapsal: 20. 3. 2021 15:04 
Inventář
Tak si uloz nabidky z srealit a pak, az uvidis prodej v KN, tak si dobehni zjistit realizacni cenu to budes asi koukat.

Spousta lidi to da do nabidky za nesmysl, proste to zkusi a pak bud neproda anebo s velkou slevou.

Odeslat příspěvekNapsal: 20. 3. 2021 15:33 
Nadšenec
Tak zrovna koukám na reálné prodeje, rekonstruovaný panelák na Proseku 55 metrů za 110 000 Kč za metr. Jiný za 94 000 Kč za metr.
Takže jasně, jsou inzeráty, kde chtějí nesmysl, ale ty prodejní ceny jsou také "nesmysl".

Odeslat příspěvekNapsal: 21. 3. 2021 11:58 
Nadšenec
vpe píše:
Tak si uloz nabidky z srealit a pak, az uvidis prodej v KN, tak si dobehni zjistit realizacni cenu to budes asi koukat.

Spousta lidi to da do nabidky za nesmysl, proste to zkusi a pak bud neproda anebo s velkou slevou.

jj, tak rozdíly jsou a možná i docela velké, ale rozhodně to není nějakých 30-40%, jak naznačuje REAS třeba. Bude to méně, i když ten rozdíl mezi nabídkami a skutečnými cenami se i na REASu zvětšuje, jen je potřeba si to asi zhruba tak vydělit dvěma bych řekl.

Nebo je tu někdo, kdo šel na prohlídku paneláku v Praze za 6 mil., nabídl 4 mil. a majitel mu to prodal?

Odeslat příspěvekNapsal: 1. 4. 2021 08:57 
Nadšenec
před rokem jsem v Brně, neznalý realitního trhu (bohužel jsem se nezajímal) příliš dlouho váhal nad 2+1 53m2 v malem paneláku v dobré čtvrti v Žabovřeskách za 3,4 mil, přestože kamarád mi říkal že by ho za 4 mil vzal. Tenkrát "odborníci" hlásali že s Covidem přijde krize a ceny půjdou dolů, taky jsem našel inzerát že ve vedlejším stejném domě se stejný 2+1 prodává za 2,9 mil. Bohužel jak jsem po telefonátu zjistil ten inzerát už nebyl rok platný, odborníci pravdu neměli, byt mi tím váháním utekl a dnes po roce se stejný byt kus dál nabízí za 4,8 mil. Je to na palici a na nervy. Vypadá to, že nezbude než to kousnout a vzít co je ... nebo váhat dál a za další rok přijít o dalšího 1,3 mega růstem cen. Btw tu teď byl nedávno článek o 20% růstu cen panelových bytů za poslední rok a v Jihomoravském kraji 27% :-(

Odeslat příspěvekNapsal: 1. 4. 2021 09:15 
Mírně pokročilý
Je to celkem peklo, všechno je celkem vyprodaný, pozemky, domy, velký chaty.. Ve velkejch městech a kolem nich jsou ceny dost vysoko, jediná rozumná možnost je homeworking nebo dojíždění a bydlet v ruznejch zapadákovech, když za cenu 70let staryho domu ve ne moc dobrym stavu lze postavit novostavbu (samozřejmě jedině z velký části svépomocí, ale ve výsledku i občasný neplacený volno finančně vyjde líp než před 10let rekonstruovanej starej dům za 6M) čert ví jesli se v tomhle doba zlepší..

Odeslat příspěvekNapsal: 1. 4. 2021 09:40 
Nadšenec
A1rh- píše:
před rokem jsem v Brně, neznalý realitního trhu (bohužel jsem se nezajímal) příliš dlouho váhal nad 2+1 53m2 v malem paneláku v dobré čtvrti v Žabovřeskách za 3,4 mil, přestože kamarád mi říkal že by ho za 4 mil vzal. Tenkrát "odborníci" hlásali že s Covidem přijde krize a ceny půjdou dolů, taky jsem našel inzerát že ve vedlejším stejném domě se stejný 2+1 prodává za 2,9 mil. Bohužel jak jsem po telefonátu zjistil ten inzerát už nebyl rok platný, odborníci pravdu neměli, byt mi tím váháním utekl a dnes po roce se stejný byt kus dál nabízí za 4,8 mil. Je to na palici a na nervy. Vypadá to, že nezbude než to kousnout a vzít co je ... nebo váhat dál a za další rok přijít o dalšího 1,3 mega růstem cen. Btw tu teď byl nedávno článek o 20% růstu cen panelových bytů za poslední rok a v Jihomoravském kraji 27% :-(

Jo, taky si rvu vlasy, loni jsem propásl dvě garsonky za dobré ceny, kde cash flow hrálo, teď už je zavřeno bohužel. Ale co to vzít jako příležitost? Dál se vzdělávat? Třeba 18 letý nemovitostní cyklus atp. A koukat co se bude dít. Jedno je jisté, takové růsty nemohou pokračovat. Nemá to žádnou oporu v historii ekonomie a chrlení peněz už brzy přestane, nezaměstnanost vzroste a realita spoustu lidí dožene. Jinak o pádu cen se hovoří prakticky pořád, takže na odborníky bych to nesváděl. Ale je to teď tak vyhrocené, že ani nemá cenu se toho účastnit, spíš si počkat, až ti dnešní "vítězové" začnou padat na hubu, což s vysokými hypotékami nejspíš nebude dlouho trvat. Každopádně abych někde chodil na prohlídky s 30 zájemci a pak se ještě účastnil cinknutých aukcí, na kterých se dál pakují realiťáci.... Díky, ať si ten pocit vítězství užijí jiní...

https://faei.cz/lakava-cena-hezke-chalu ... jako-ovce/

Taky je teď v módě kupovat investiční byty jako ochrana před inflací, což na těch nemovitostech právě vysokou inflaci způsobuje. Myslím, že nemálo těch investorů zapláče, protože při dnešních cenách jim reálný nájem ani nezaplatí splátku hypo a to jakože o dost. A to je další typ, podívat se, jak se počítají výnosy a co je pro investory zajímavé a co ne.

Odeslat příspěvekNapsal: 1. 4. 2021 10:53 
Nadšenec
zrovna ten 2+1 za 3,4 mil se jako investice kupujícímu před rokem dost vyplatil, uložil volné peníze (příp i hypo) a za rok má další mega a nájem od studentů.
Co mám info tak na prohlídku garsonky Brno Vinohrady, panelák, 12. patro bez rekonstrukce prý přišlo asi 10 zájemců, prodala se za 3,1 mil.
Bylo by fajn věřit, že to splaskne a trošku to klesne do nějakého reálu, ale popravdě tomu nevěřím. Ne v centrech měst, kde lidi asi mají peněz dost. Klidně věřím, že je to uměle hnané nahoru realitkami, sktečné realizované ceny nižšší než visí na webu a pod. Sám vím o řadovce v okrajové atraktivní části Brna kde cca 1,5 roku zpět v inzerátu po prodeji stále visela cena asi 5,6 mil, ale od té sousedky víme, že prodejní byla 5 mil.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]