Fórum FinExpert.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 19. 4. 2024 10:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1501 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 101  Další stránka
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 13:06 
Offline
Poslední varování
aaischaL: hech to dobrej napad neni, mam tak kamarada co teda pozice nic moc, takze z Karlovarska radeji utekl do Irska :D

Jednak z takoveho platu musis vychazet kdo to je a co umi. Pokud je to treba IT ale tzv "IT lopata aneb nejak to umim, ale jsem matlak" tak to nebude takove terno jako u cloveka co skoci nekam do korporatu a ma plat 4x takovej viz Praha kde je pro radu lidi normalni nastup od 60 000kc hrubeho, spis i 90 000kc ale z rad znamich v IT napr programator, kdy vyvyji nejaky sw ucetniho typu, basic java s tim ze tu javu dalsi co pozaduje inzerce proste neumi, dal neumi jazyky (Anglicky umi jen trochu slovicka) tak je rad za plat nekde 40 000kc a to v Praze.
Tudiz uz vidim jak by programoval nekde na Karlovarsku (kde je nezamestnanost podstatne vyssi = nebudou chtit tu lopatu) :D
a HO lze pouzit jak u ceho, pokud jses IT treba technik co i fyzicky nekde meni PC lidem na pracovisti, tezko to udelas z domu z HO :D

Z domu pak leda dalsi den nastavit neco na serveru, neco pani nekde na desktopu to jo, ale ne vse takto jde. Jak casto koluje IT ten ma nohy na stole a vse spravi na dalku :D
Toto jsem driv tvrdil u kamose, rikal ale ze jeho firma a to je stredne velka s.r.o i u programatoru nerada vidi HO, protoze casto musi veci resit i osobne.
Pro predstavu tento hoch ma druhou nejtezsi skolu z IT, ma titul inzenyr a v roce 2018 cinila jeho mzda v te s.r.o. cca 35 000kc hrubeho. Muj dotaz znel, jak to? Rikal hele, me to staci ale mam pohodu, vidim to i kolegu, sice nekde korporat jim nabidl i o 7000kc vic ale meli jazyk na veste.
Jiny zase ale tvrdil, vsak ted nastoupil Linux Admin za 90k! njn ale umel plynule anglicky a mozna dalsi jazyk k tomu.
To jen pro predstavu, jak v poho se to sezene :D

-- 11. 1. 2021 13:10 --

yowie píše:
Jinak jo, chápu tu nervozitu některých, kam teď cpát peníze. Já dolepil hypotéku pár měsíců zpět a taky jsem nervózní, ale raději budu šetřit a s dalšími plány počkám, když jsme na vrcholu, už to o moc víc nahoru nepůjde, nebo jen malinko, což mi nevadí, a když počkám a padne to, můžu si za rok až dva poděkovat, že jsem nekupoval na vrcholu.

A kde budes setrit? Na beznej sporak, kde ti prece prachy sezere inflace? :-D
Tak to kleslo zatim jen trochu, tohle je u BTC normalni, to se houpe uz tak roky a taky kazdej rok se rika ze letadlo spadne a mezitim misto padu letadla vidim stale vic mladych lidi co uz nechodi do prace, jelikoz priznaji bokem ze prodali Bitcoin, koupe domecku a do smrti to neutrati :D


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 13:21 
Offline
Nadšenec
Uživatelský avatar
Právě mám na mysli údržbu intranetu, zaměstnanecký portál, dohled nad servery, půlka z domova s pohotovostí do hodiny na pracovišti když se něco vysype, drobná automatizace/monitoring s raspberry.. Na místě pak každý den sedí technik na nefunkční tiskárny, klávesnice atd..

Jasně že Německo, Irsko a svět nabídne mnohem víc možností a peněz..

Není to hitparáda.. Kariérní rozvoj malý.. Ale kdo chce málo tak poměr plat/životní náklady je celkem slušný.. Ale třeba pro děti tu není žádná VŠ atd.. Tyhle kraje jsou hodně zastaralé řekněme..


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 13:45 
Offline
Nadšenec
ripper6 píše:
A kde budes setrit? Na beznej sporak, kde ti prece prachy sezere inflace? :-D
Tak to kleslo zatim jen trochu, tohle je u BTC normalni, to se houpe uz tak roky a taky kazdej rok se rika ze letadlo spadne a mezitim misto padu letadla vidim stale vic mladych lidi co uz nechodi do prace, jelikoz priznaji bokem ze prodali Bitcoin, koupe domecku a do smrti to neutrati :D


Jo, na spořáky. V krizi se říká cash je king, ne? Zapomněl jsem dodat, že mám celkem jasný plán co a jak dál, a čekám na příležitost. S těmi cenami nemovitostí souvisí i to, že těch pro mě zajímavých je teď málo.Nevím, jestli budu kupovat za týden, za rok nebo dva. Uvidí se, co se objeví na trhu, teď je tu, jako obvykle v zimě, docela mrtvo a nic pro mě zajímavého. Ale kdyby mi něco padlo do oka a nebylo to přepálené, bral bych i teď.

Jo, tak to máš kolem sebe asi chytřejší investory. Já vidím borce, co mají doma zlaté cihly už asi 8 let, nebo co koupili bitcoin při minulém peaku a vypadá to, že v tomhle peaku už to nestihnou prodat... :-D Hodleři, no...

Zrovna včera mi volal kámoš, že by chtěl kupovat ethereum nebo co, tak jsem koukl na graf a říkám mu, že to měl koupit před rokem a teď prodávat, přes noc to taky celkem o dost kleslo. A to je přesně ono, kupovat cokoliv, když to kupují všichni, je zaručeně průser. Zato, když se o tom nemluví a je ticho po pěšině, to je ten správný čas.

Slyšel jsem jednoho investora. Říkal, když ostatní jsou chamtiví, prodávej, když ostatní prodávají, buď chamtivý. Je to trošku counter intuitive pro normálního člověka, ale podle mě naprosto pravdivé.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 13:48 
Offline
Poslední varování
aaischa: vono to je jak u koho, hodne zalezi na schopnostech a taky co kdo potrebuje.
Me treba Praha vyhovuje ac mam zkusenost i s bydlenim mimo.
Rozdil treba v cene bytu:
mimo Prahu tenkrat cinila cena za byt v panelaku 50m 2 mistnosti 5000kc mesicne (vcetne energii + ale merak na vodu i studenou), druzstvo vecne nutilo vymena voken, prispivat penize do fondu oprav, spoleny uklid prostor kazdy tyden dle rucicky na chodbe

Praha centrum: byt 50m 2 mistnosti + kk + sklep + puda cena 8000kc (vcetne energii + studena voda nema merak takze se neresi tolik) + uklid za 70kc prispevek kdy se neresi kdo bude kde uklizet a ma clovek klid.
Rozdil cca 3000kc, ale s tim ze ty 3 litry proste v Praze clovek nekde vydela, zatim co v nejake tramtarii kde musi i dochazet do prace fyzicky, to najde podstatne hur a spis nevydela.

Asi je to o urcite schopnosti.

Udrzba intranetu, zamestnanecky portal, dohledy na servery - nevim to jsem ja treba zrovna v dobe hledani prace nepotkal, takze nemohu posoudit co na to pozaduji.
Ja jsem Sys Admin a i kdyz domeny, nastaveni nekterych veci mohu resit jako na dalku, stejne se po me chce i pritomnost na pracovisti na stridacku :(
Navic jsem statni zamestnanec, takze treba to soukromnik nerad vidi, pamatuji jak se usmali v soukrome sfere, vono vuci statnim zamestnancum je to takove vselijake.

-- 11. 1. 2021 13:56 --

yowie píše:
Jo, tak to máš kolem sebe asi chytřejší investory. Já vidím borce, co mají doma zlaté cihly už asi 8 let, nebo co koupili bitcoin při minulém peaku a vypadá to, že v tomhle peaku už to nestihnou prodat... :-D Hodleři, no...

Zrovna včera mi volal kámoš, že by chtěl kupovat ethereum nebo co, tak jsem koukl na graf a říkám mu, že to měl koupit před rokem a teď prodávat, přes noc to taky celkem o dost kleslo. A to je přesně ono, kupovat cokoliv, když to kupují všichni, je zaručeně průser. Zato, když se o tom nemluví a je ticho po pěšině, to je ten správný čas.

Nemam jak kdo, nekdo u me nema ani na autobus, natoz aby resil investici kdyz ma na uctu rekneme 18 000kc tak to asi moc na velke investice nebude, prijem 19 000kc asi nebude pro takove lidi pro zrovna idealni zadost vo hypo :D Mam ale pak takove, ze treba stihla dotycna koupit 5x Playstation 5 asi za 65 000kc, jedno si nechala, jedno prodala kamaradce a dalsi strelila po 20k+ takze vydelek 20 000kc doma + 1kus zdarma :D
U me je to vopak: ja bych koupil rekneme 5x PS5, zaplatil jako dotycna a ted bych psal ze mam v hajzlu 60litru pac me zbozi nebylo dodano. Asi jako jsem nakoupil ve znamem obchode zbozi a mam ted v hajzlu 20k, zbozi putuje a putuje uz mesic jako kdyby slo z USA, ale vtip je ze jde z Brna. Reseni: jooo resi se, ale nez se to vyresi tak budu rad kdovi kdy :D


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 14:02 
Offline
Nadšenec
Uživatelský avatar
Za cenu tvého bydlení je Praha jasná volba, výplata mnohem zajímavější.. A samozřejmě mnohem větší výběr zaměstnavatelů a pozic..

Kv a Ul kraj byl poslední cca 4 roky díky silnému průmyslu co se týče hledání práce a platu celkem v pohodě, ale aktuálně se to značně zhoršilo.. Málo zakázek atd.. Zmizela většina nekvalifikovanych pozic.

Určitě se v Praze, Brně a ještě bych řek Plzni žije velmi dobře pakliže člověk nemá na krku vysokou hypotéku.

V Praze jsem dělal za to samé co teď tady.. Ale dělal jsem v O2, kde platy jsou celkově nižší než jinde.. A nově nastupující zásadně nastupovali za více než my kteří jsme tu byly 5 a víc let x protože nešlo přidat víc jak pár stovek za rok.. Super kolektiv, dobrá práce tak jsem byl spokojen.. Viděla si v Praze 40,50, 60k není problém, tady téměř bez šance mimo vedení..


Nahoru
 Profil   
HRT 1 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 15:15 
Offline
Nadšenec
Uživatelský avatar
ripper6 píše:
No jo ale kam dnes nejlip investovat? :-) Pokud nekdo neinvestuje ci nema castky v radu mega, ale chce treba ve statisicich....?

Pokud je to k tématu, tak na pořízení bytu přeci musíš mít své nebo vypůjčené miliony. ;-)

ripper6 píše:
ctu clanky typu statni dluhopisy? ale kdyz tomu prd rozumi, neprojede spis penize? :hm

Na to je tu vyhrazené téma. Státní dluhopisy jsou považované (snad i právem) za téměř bezrizikové.

ripper6 píše:
Akcie? Mel jsem znameho, co jako studovany inzenyr sice neco umel (alespon i me dokazal dost veci poradit - nezdal se mi teda blbej), ale projel tam svemu partakovi 300 000 Kč, kdy do dnes ten jeho partak skoncil v bankrotu a tuto castku splaci :(

Inteligence a schopnosti lidí v nějakém odvětví neimplikují, že budou stejně úspěšní v jiném, tedy například ve výběru konkrétních akciových titulů (stock picking).

ripper6 píše:
Zlato? Hodne lidi me rikalo ze ne.

Takze ty krypto jsou momentalne asi nejvynosnejsi vec ... Ano muze to padnout, ale vyvoj naznacuje ze diky omezenemu mnozsti navopak cena poleti.

Podle mého názoru jsou kryptoměny podobné zlatu. Je ho omezené množství a jeho nákup je spekulace, nikoliv investice protože jeho držení negeneruje žádnou hodnotu, jen se mění cena na základě nabídky a poptávky.

Jo, kdyby se dal vlastnit podíl v technologii kryptoměn, to by podle mě byla jiná písnička.

yowie píše:
Jo, tak to máš kolem sebe asi chytřejší investory. Já vidím borce, co mají doma zlaté cihly už asi 8 let, nebo co koupili bitcoin při minulém peaku a vypadá to, že v tomhle peaku už to nestihnou prodat... :-D Hodleři, no...

Investor víc drží, než aby nakupoval a prodával podle aktuální situace. V takovém případě jde o tradera, tedy vlastně spekulanta.

yowie píše:
A to je přesně ono, kupovat cokoliv, když to kupují všichni, je zaručeně průser. Zato, když se o tom nemluví a je ticho po pěšině, to je ten správný čas.

Slyšel jsem jednoho investora. Říkal, když ostatní jsou chamtiví, prodávej, když ostatní prodávají, buď chamtivý. Je to trošku counter intuitive pro normálního člověka, ale podle mě naprosto pravdivé.

Svatá pravda.

_________________
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)


Nahoru
 Profil   
HRT 1 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 20:12 
Offline
Návštěvník
yowie píše:

Jinak jo, chápu tu nervozitu některých, kam teď cpát peníze. .


keby sa peniaze cielene neznehodnocovali, nebol by problem kam cpat peniaze, kdes kazdy chce vsetko vone niekam cpat a brat na to HU, taky vymysel ako nerobit a zarobit na co dost doplaca spodna vrstva a zrejme aj nizsia stredna


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 20:31 
Offline
Nadšenec
MirecBA píše:
yowie píše:

Jinak jo, chápu tu nervozitu některých, kam teď cpát peníze. .


keby sa peniaze cielene neznehodnocovali, nebol by problem kam cpat peniaze, kdes kazdy chce vsetko vone niekam cpat a brat na to HU, taky vymysel ako nerobit a zarobit na co dost doplaca spodna vrstva a zrejme aj nizsia stredna


To si myslím, že právě ne, alespoň ohledně těch nájemních bytů. Taková možnost rychle a levně sehnat nájemní byt nebo spolubydlení v Praze na trhu nebyla tak od roku 2007, co se toho tak nějak účastním. Tehdy jsem jako penězi značně limitovaný a mající špatné pohlaví nakonec dojížděl až z Řevnic. Dneska bych si mohl vybírat.

Brečet budou spíš pronajímatelé, a to hlavně ti, co koupili za ceny posledního roku až dvou. Něco jako koupit předevčírem Bitcoin... :-D Ten, kdo kupoval dříve, nebo už má splaceno, si prostě počká, až se to zase trošku srovná, pokud tedy odpírači roušek, covidu, reality a kdo ví čeho ještě, tohle zvláštní období svou hloupostí notně neprotáhnou...


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 11. 1. 2021 20:44 
Offline
Návštěvník
preco by bol dla teba problem s prenajmom ? keby ludom sa neznehodnocovali peniaze a by odklada a nie neustale minali, tym by nerastli tak ceny a tak ludia keby chcrli, tak by si byt kupili, lebo by ich nebol nedostatok, kedze by neboli poskupovane tolko ako ulozenky. Je zaujimave, ze niektore reality clovek vobec neuvidi v ponuke, znacna cast z bytov je tmava, potom ludia dnes uz nemaju len jedno byvanie , cim teda zaberaju miesto inym, stavby zaberaju stale viac pody len preto, ze v tom ludia topia peniaze , aby si udrzali hodnotu . Ludia zistili , ze je lacnejsie sam sebe prenajat nehnutelnost ako platit niekomu najom.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 12. 1. 2021 09:48 
Offline
Poslední varování
"Ludia zistili , ze je lacnejsie sam sebe prenajat nehnutelnost ako platit niekomu najom" - Jo kdyby to slo koupit byt jako v obchode televizi na splatky, to by urcite bylo po radu lidi lepsi s vidinou ze kdyz splati je to jejich, kdyz ne tak smula :-)

Bohuzel v chude CR to spis bude horsi a horsi, jen bydleni a ceny potravin jsou drazsi a jeste horsi kvalita, kdyby byla necim alespon lepsi coz ukazuje treba zde tabulka
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/blah ... eme-135894

pomer jen co stoji bydleni vs jinde, pocital jsem to s trznim najmem a neni problem treba u prodavacky dat vetsinu vejplaty za bydleni :(


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 12. 1. 2021 20:25 
Offline
Nadšenec
MirecBA píše:
preco by bol dla teba problem s prenajmom ? keby ludom sa neznehodnocovali peniaze a by odklada a nie neustale minali, tym by nerastli tak ceny a tak ludia keby chcrli, tak by si byt kupili, lebo by ich nebol nedostatok, kedze by neboli poskupovane tolko ako ulozenky. Je zaujimave, ze niektore reality clovek vobec neuvidi v ponuke, znacna cast z bytov je tmava, potom ludia dnes uz nemaju len jedno byvanie , cim teda zaberaju miesto inym, stavby zaberaju stale viac pody len preto, ze v tom ludia topia peniaze , aby si udrzali hodnotu . Ludia zistili , ze je lacnejsie sam sebe prenajat nehnutelnost ako platit niekomu najom.


No, podívej se na aktuální nabídky pronájmů v Praze. To jsou mnohdy ceny jako z doby před víc, než 10 lety. Jenže před těmi 10 lety se ty stejné byty daly koupit ani ne za polovinu dnešní ceny. To je velký problém, a proto, kdo dnes kupuje v Praze na nájmy, si nemůže říkat investor, protože investovat do něčeho s negativním cashflow opravdu není moc rozumné. Cvičně jsem si počítal svůj byt. Nájem potvrzen i firmami z oboru, cca 16-18k měsíčně (v době před covidem), při dnešních úrocích a cenách splátka hypo okolo 20k měsíčně. Pokud by se nedej bože úroky za pár let dostaly na úroveň roku 2010, tak je splátka skoro 30k měsíčně. Dává to nějaký smysl? Na investici absolutně ne, pokud nechceš někomu dotovat bydlení a doufat v další neskutečný růst. Smysl to má jen pro vlastní bydlení, pokud máš velmi solidní příjem, celkem jistý a v tom bytě budeš alespoň přes 10 let bydlet, potom by se z toho dalo vystoupit s nějakým ziskem. Ještě vůbec nevíme, jak bude vypadat zima 21/22, jestli bude všechno ok a v předcovidových kolejích.

Když dneska někdo zkusí nasadit nějaký adekvátní nájem, odpovídající ceně, za kterou to koupil, pod inzerát se mu chodí lidi akorát tak vysmát...


Nahoru
 Profil   
HRT 1 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 12. 1. 2021 22:03 
Offline
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Rád bych tu pokecal ale o Praze fakt ne.
Moje situace je zkusit koupit 1 až 2 plus jedna - okresní město plné podniků, klidně i dva.
Strhává to k tomu zkusit koupit něco teď ale nechám to na léto ...
Inzerci sleduji ale je to odpad a nefér jednání realiťáků - jako zapomenuté staré inzeráty atd. Aplikace k vyhledávání žádná sláva. Skupiny na FB lepší.
Musíte myslet zeširoka a pochopit že když správce skupiny je realiťák a název je Bez realitky že je to zase jen o nich - no těžko se s nimi rovnat, podchycené mají hodně věcí ...
Naštestí mám jednoho co je kámoš ale furt jde o prachy že ...
Rekonstruované mě nezajímají vůbec - buďto to někdo dělal firmou takže drahé a někdy i sprasené, celkem práci rozumím a mám kámoše od fochu co se rádi podívají na cizí neštěstí :-))
Ceny původních celkem příznivé ale musíte si umět poradit s hnědočechama což nemám problém ale nechám to jako poslední variantu ...


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 27. 2. 2021 22:19 
Offline
Trvalý BAN
Nu cožpak ale, což... :D :D :D
Dlouhodobé zmrazení nájmů byl jen první krok.(na pět let zmrazeny nájmy :D :D :D ) Rudý Berlín rychle kráčí vpřed. Ve městě se schyluje k vyvlastnění tisícovek bytů. Tento pátek začal sběr podpisů pro referendum o vyvlastnění velkých soukromých bytových komplexů v hlavním městě Německa jako Deutsche Wohnen nebo Vonovia.

https://www.welt.de/finanzen/immobilien ... onnen.html


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 28. 2. 2021 00:05 
Offline
Diskutér
No jen tak na okraj. Asi mesic az dva sleduju ceny bytu a krom toho, ze v okresnim meste je jich v inzerci asi 18, tak z tech nove uverejnenych je jen za tu dobu odskok o cca 200-400 tis. vys. No, tak neni kam spechat. Mozna, ze narizeni od pristiho tydne bude mit aspon trosku vychovny prispevek.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývoj cen bytů v ČR (pro individuální pronajímatele)
Odeslat příspěvekNapsal: 28. 2. 2021 16:28 
Offline
Poslední varování
Uživatelský avatar
V Nemecku je pres 50% domacnosti v najmu.

Pokud by se tohle stalo u nas, nebude na Prispevky a take by musely prijit kroky. Ale Cesi jsou dost blbi na to, ti se bez vahani zadluzi protoze prece soused to ma taky a tady je jedno velky stado, ne jak v Nemecku.

_________________
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1501 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 101  Další stránka

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group