Roztrhl se pytel s MLM? Vaše zkušenosti Amway,Nuskin?

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Petr987654321 25. 5. 2020 13:00

Roztrhl se pytel s MLM? Amway,Nuskin, podnikejprofi a jine???

Ahoj všem. Milé holky, ženy asi vás tu bude většina, že?
Vím že MLM jede už X let všude po světě i v ČR.
Byl jsme soloven před X roky, minulý rok a i nyní.
Ani to nestíhám…
Firmy kde kupujete členství a jste dle mého placení za nové členy a platíte si školné abyste mohli dělat,,trading a má to různé příchutě mlm,,

Až po klasiku, kdy mě byl nabízen Amway byl jsem párkrát dotlačen an jejich akce v sále bylo snad X stovek lidí a všichni věřili že zbohatnou.
S Amway zkušenost nemám, něco jsme viděl na školení, něco četl, slyšel a viděl vide ale nedokážu posoudit…

Aktuálně mě byl nabízen Nuskin. A všiml jsem si že ohle frčí nejen hlavně u žen ale u mladých žen ideálně nastávajícíh maminek nebo těhc na mateřské.
Byl mě nyní nabízen podnikej profi a vypadá to na Nuskin.
Je to nějaký projekt lidí kteří po registraci nabízejí Nuskin.
O Nuskin jsem si něco zjistil pro někoho super produkty pro jiné průměr…
Máte někdo zkušenost s touto skupinou nebo Nuskin?
Jakf unguje takový byznys? Registruju se asi pod někým to znamená má za mě provozi je o tak? Registrace Nuskin
obávámse abych se neupsal k něčemu a něco neplatil ale dle podmínek co čtu to vypadaá docela v pohodě…
Ale jak funguje ten byznys pořádně nevím, oni prý nějak zašttují esho či franšízu.
Má někdo zkušenosti a může se podělit jak funguje tento byznys a dá se něco vydělat nebo je to práce na plný úvazek?
Byl jsem rozhodnut to zkusit, ale po nějakých článcích a videu na yt ze zahraničí jak to funguje nevím…
https://www.nuskin.com/…filiate.html
Chápu registraci, tohle je,,podpis smlouvy,, ale proč musím dát i č. občanského průkazu, alespoň že nechtějí rodné číslo.

Uvítám jakékoli info, zkušenosti, rady, tipy iděálne z reálného světa nikoliv slyšela jsem od sousedky že její kamarádka…

Děkuji Petr.
Petr987654321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrmegac 25. 5. 2020 13:16

Jéžíšmárjá
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr987654321 25. 5. 2020 13:19

To bylo přínosné děkuju za reakci k tématu :)
Petr987654321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 25. 5. 2020 13:33

Tohle snad frčelo někdy v devadesátkách, když nebyly eshopy a internety?
Dnes na nějaký Amwaye už asi nikoho nechytí?
Tenkrát jsem si naběhl s jedním spolužákem, pozval mě na navštěvu ze které se vyklubalo setkání oveček Amwaye. Něco jsem vytrpěl, koupil si sprej na boty a úžasný kokosový koncentrát na všechno a šel. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 25. 5. 2020 15:55

Kéž by jen v devadesátkách. V dubnu 2019 se mě na Amway snažil zlanařit jeden náhodný kolemjdoucí v Praze na Budějovické.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yowie 5. 6. 2020 18:33

Nastupovat do toho teď, když už každý ví, co je to za šméčko a na youtube jsou celé komunity anti-MLM tvůrců, co točí videa a vysmívají se nesmyslům, co produkují lidi z MLM už nedává smysl. Je to asi podobné, jako byste chtěl dneska prorazit s korespondenčními lístky, nebo dálnopisem. To i Jára Cimrman byl rychlejší, i když byl na patentovém úřadu stejně pozdě.

Obraty těch firem poslední dobou dost klesají, Amway je na 70% toho, co dělali před 6 lety, a Nu-Skin jde taky dolů.

Produkty? Předražené nesmysly, často na rozdíl od keců distributorů nevalné kvality. Stačí si přečíst složení. Dost jsem zíral, co za chemikálie jsou v Amway schopni narvat třeba do zubní pasty pro děti.

A chci vidět chlapa obklopeného zástupem upline mamin na mateřské, jak se snaží prorazit s žehličkou na ksicht a krémíčkama za 15k.

To snad jen, pokud chcete na planetě zemi hodně vytrpět, abyste se po smrti dostal do nebe.

Hodně štěstí... :-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod czhunter2565 4. 2. 2022 14:45

Jaké prosím chemikálie jsou v pastě pro děti? Ono všechno v přírodě je chemie.

A třeba taková MLM Medifast roste 25% ročně posledních 20 let. Víc než Apple, Microsoft nebo Facebook. Po pravdě roste tak, že kdyby jste koupil akcie před 20 lety za 10 tisíc korun, dnes máte 15 milionů. Za 100 tisíc investici by jste měl dnes 150 milionů.

Takže evidentně některé MLM asi nebudou korespondenční lístky.
czhunter2565
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yowie 4. 2. 2022 15:29

Barviva...: Yellow 5 (CI 19140), Red 33 (CI 17200)

https://www.amazon.co.uk/Toothpaste-Gli ... B07JLL563N

Už je to nějaký čas, co jsem to zjišťoval, ale pěkný humus, myslím, že jedna z nich byla dokonce v podezření, že způsobuje rakovinu, ale už je to dýl, co jsem to čekoval.

Amwayák na to, že se ta pasta přece vyplivne, ne? :-) Za mě v pořádku, ať svým dětem dává jakékoliv předražené chemické šmucky, já bych to nechtěl ani zadarmo...

Jinak někdo tě lanařil z toho Medifastu? Píšeš jako bys byl včera na školení.

Firma je na trhu přes 40 let, roste dle tebe o 25% ročně a její aktuální obrat je jen něco přes 900 mil. dolarů ročně? Něco mi tu nesedí... :-D

Ale na MLM rekrutačních akcích často létají nesmyslné bláboly hodiny, to bude asi tím. Docela bych někam zašel si poslechnout nějaké bludy, to je kolikrát lepší, než komedie v divadle. A zadarmo... :-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod czhunter2565 6. 2. 2022 14:38

Moc humus to nebude, má to schválení jak od evropských úřadů, tak americké FDA. Navíc se tu bavíme o stopových množstvích. A která pasta tedy žádné potenciálně škodlivé látky neobsahuje? Lidé po desítky let sypali miminům pudr od Johnson and Johnson a byl v tom sajrajt stejný jako azbest.

Co vaše děti jí a jaké prostředky používají? Protože chemie potenciálně nebezpečná je dnes v 95% výrobků a je jimi zamořeno celé naše prostředí. Jíte pomeranče? Pak je na nich mnohem horší chemie, která ulpí na rukou a ani nejde vodou umýt. Zbytky pesticidů se dnes nachází v každém jídle a v každém živém tvorovy této planety v alarmujících množstvích.

Z Medifastu mě nikdo nelanařil, jen jsem na ně narazil jakožto investor. Růst 25% ročně jsem uváděl za posledních cca 22 let. Tedy v období, kdy jste označil MLM jako věc minulosti. Výnos akcionářů byl ještě lepší. 45% ročně, tedy 100 tisíc zhodnoceno na 140 milionů a 4000% dividenda Yield on cost. Proč by firma nemohla růst 25% ročně a mít jenom 900 milionů ročně obrat? Navíc nemají 900 milionů, ale 1,4 miliardy obratu.

Breakdown revenue podle Yahoo finance
12/30/2020 1,413
12/30/2019 934,842
12/30/2018 713,672
12/30/2017 501,003

Růst
Next 5 Years (per annum) 20.00%
Past 5 Years (per annum) 36.12%

Ono i Warren Buffet získal 95% svého jmění v posledních 20 letech, tak totiž exponenciální růst funguje.

Obrázek
czhunter2565
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yowie 6. 2. 2022 19:04

No mě by to bylo snad i jedno, pastu za 200,- pro děti stejně kupují tak max. Amwayáci sami. Já bych to nekoupil, protože v obchodě to není, tzn. nemůžu na to využít své benefity z práce a nahánět někoho, aby mi to poslal? Proč proboha, když obchody přetékají zbožím.

Ale vtip je v tom, že Amwayáci všude hlásí, jak je to nezávadné, ekologické a lepší než srovnatelné produkty v obchodech...

Nevím, proč bych dělal obchod s někým, kdo lže, nebo je tak hloupý, že ani není schopen z obalu vyčíst složení?

Jinak jsem si to tedy pro tebe opět dohledal, ty šmakulády:

https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E102

To druhé je pak červené azobarvivo, myslím, že je to toto, ale nejsem si jistý, stejná skupina to ale je:

https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E122

A tyhle barviva tam jsou jen proto, aby se to dětem líbilo. Já bych jim osobně radši dal normální bílou zubní pastu a bez potenciálně karcinogenních barviv, která se vyrábí z uhelného dehtu a podobných dobrůtek, bych se klidně obešel.

Jinak jo, spousta firem dřív přidávala všelijaké nesmysly do svých výrobků, o tom není sporu. Jen se jaksi nevydávali za ekologické a bůh ví co produkty.

Jinak ohledně revenue Medifastu jsem se díval na wikinu a zdroje tam:

https://en.wikipedia.org/wiki/Medifast

Není to revenue zhruba 1,5mld dolarů spíš za 2021?

A co tak koukám na akcii, tak to lítá sem tam pěkně docela, ale jestli tam jsi zainvestován už dlouho, tak asi dobrý. Koukal jsem i na seeking alpha, kde článek zněl docela příznačně, že to může přinést investorům docela slušné výnosy, i přes to, že je to MLM.

A jak je u MLM obvyklé, samozřejmě dostali pokutu za false advertising, ale to je v MLM zcela běžné, toho bych se neděsil, tam lžou a vymýšlejí si naprosto všichni.... :-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod czhunter2565 6. 2. 2022 20:13

Jo je to revenue za 2021, ujelo to o řádek. Sám do toho neinvestuji, jen to dávám pro zajímavost, že MLM vážně nejsou mrtvé. Několik let zpátky tam vyměnili ředitele společnosti a ten to otočil a udělal z toho firmu rostoucí posledních 5 let dokonce o 36% ročně. Prodávají balíčky zdravého jídla pro pomoc s hubnutím. Což je v USA docela potřeba, co si budeme povídat. Od jiných MLM je to odlišné v tom, že nikdo nemusí kupovat nic do zásoby, ani platit žádné poplatky a je placen přímo procentama provize z jejich prodejů.

A co tak koukám na akcii, tak to lítá sem tam pěkně docela, ale jestli tam jsi zainvestován už dlouho, tak asi dobrý


Průměrná akcie má v jednom roce rozdíl mezi minimální cenou a maximální kolem 50%. Pro akcie je celkem normální lítat nahoru a dolů až o těch 50%. byť dle Yahoo mají beta 1.44, tedy lítají ještě více než indexy. To se ale dá celkem pochopit, vzhledem k tomu, že to je malá firma. Dlouhodobě se to ale vyrovná a sleduje to zisky společnosti. Sám jsem do této firmy neinvestoval, dozvěděl jsem se o ní až před pár měsíci. Bohužel :-D

Vtipná historka o dětské zubní pastě. Dcera 7 let dostala nějako BIO dětskou pastu Vademecum od sousedky a jednoho dne jí schovala do pračky. Myslela, že se jí tím zbaví. Ta pasta je totiž dost hnusná. Kdybych jí na takovou pastu býval učil, když jí bylo 2-3 roky, tak bych jí nikdy nedonutil se tím čistit.
czhunter2565
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků