Tipování budoucí inflace

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A_Delarge 30. 7. 2022 13:58

Vážení spoludiskutující, zaznamenal jsem, že předchozí stránky tohoto debativního vlákna zaplnily příspěvky o odhadech budoucích výnosů proti-inflačních dluhopisů, resp. budoucí inflace. Napadlo mě tedy vytvořit veřejně přístupný přehled, do kterého bychom naši tipy mohli zaznamenávat a případně je také zpětně vyhodnocovat.

Vytvořil jsem tedy dokument na googlu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing , ve kterém jsou již nyní zapsány hodnoty inflace za předchozí kalendářní rok. Každý se může tipování zúčastnit, je pouze potřeba do prvního řádku nového sloupce zaznačit nickname a v zárovce pod něj datum tipu. (Věřím v nějakou základní "civilizovanost" a nepřepisování tipů vlastních ani ostatních, v případě problémů bychom to vyřešili odlišně.) Do budoucna počítám s možnou aktualizací tipů při zachování toho předchozího, tedy nový tip v novém sloupci se stejným nickem a úpravou data.

Navrhuji se nyní zaměřit na období od nynější červencové inflace (zveřejněna bude asi v polovině srpna) až po následující kalendářní rok (celkem tedy 6 událostí). S tím, že se tipují hodnoty inflace v měsících relevantních pro výpočet výnosu dluhopisů (tedy 1, 4, 7 a 10).

Takže prosím všechny zájemce o účast!
A_Delarge
Mírně pokročilý

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků